Instagram IGTV’ye Nasıl Video Yüklerim?

Instagram, her geçen gün gelişmeye ve kullanıcılarına yeni özellikler sunmaya devam ediyor. Platform, video özelliğini kullanıma açmasından beş sene sonra IGTV’yi kullanıma sundu ve birçok instagram kullanıcısı tarafından ilgiyle karşılandı. Bu yazımızda sizlere IGTV’nin sunduğu özelliklerden kısaca bahsettikten sonra Instagram IGTV’ye video yükleme yollarını anlatacağız.

Instagram IGTV Bize Ne Gibi Özellikler Sunuyor?

Instagram hikayelerinin 15 saniye, gönderi olarak paylaşılabilen videoların ise 1 dakika ile sınırlı olması IGTV’nin ortaya çıkmasına yol açtı. Bunun yanı sıra 1 saate kadar uzunlukta tam ekran ve dikey formatta videolar eklenebiliyor ve hikayelerin aksine IGTV videoları kullanıcının kendisi tarafından silinmediği sürece kanalda/hesapta kalmaya devam ediyor.

Bir diğer özelliği ise YouTube gibi IGTV’de de kanal formatı mevcut. İçeriklerinizi beğenenler kanalınıza abone olabiliyor.

Instagram IGTV’ye Nasıl Video Yüklenir?

Instagram’dan IGTV’ye video yüklemek oldukça basit bir iştir. Öncelikle bilinmesi gereken bir husus bulunmakta. Videonun önceden çekilmiş olması yani hali hazırda galerinizde bulunması ve dikey şekilde kanalınıza yüklenmesi gerekmekte.

Instagram’dan igtv videosu yüklemenin iki farklı yolu var. Birincisi; Instagram uygulamasından diğeri ise Instagram internet sitesinden video yükleme opsiyonudur.

1. Instagram Uygulamasından IGTV Videosu Yüklemek:

– Instagram uygulamasına girdiğinizde, karşınıza çıkacak ekranın aşağısındaki artı (+) simgesine dokunup yüklemek istediğiniz videoyu seçin ve “İleri”ye dokunun.
– 60 saniye ve süresi daha uzun bir video paylaşmak için “Uzun Video”yu, 60 saniyeden kısa videolar için ise önce “Kısa Video”, sonrasında Devam’ı seçin.
– Bir kapak fotoğrafı seçmek için ekranın alt kısmındaki görsele dokunup kaydırın veya Iphone kullanıcısıysanız Film Rulosu’ndan Ekle’ye, Android kullanıcısıysanız Galeri’den Ekle’ye basın.
– Videonuz için başlık ve açıklama ekleyin.
– İlk kez dizi oluşturuyorsanız, bir dizi adı girmeniz gerekiyor. Önceden bir dizi oluşturmuş ve videonuzu bir IGTV dizisine eklemek istiyorsanız Diziye Ekle’ye dokunun.
– Ayrıca videonuzun ön izlemesini Akış’ta ve profilinizde paylaşabilirsiniz ya da Paylaş’a dokunarak videonuzu bir Facebook sayfasında paylaşabilirsiniz.
– Son olarak Paylaş’a basın.

2. Instagram Web Site Adresinden IGTV Videosu Yüklemek:

– Tarayıcınızdan instagram web site adresine gidin.
– Profilinize girip önce IGTV’ye tıklayın. Daha sonrasında ise Yükle’ye tıklayın.
– Artı (+) simgesine tıklayıp bir video seçin.
– Videonuz için başlık ve açıklama ekleyin.
– Son olarak Paylaş’a basın.

Siz de yukarıda belirtmiş olduğumuz adımlar ile Instagram’da IGTV’ye bu şekilde video yükleyebilirsiniz.

Bu Yazılar da İlginizi Çekebilir

“Instagram IGTV Özelliği Facebook’a Geliyor!” okumak için buraya tıklayın.
“IGTV Hakkında Bilmeniz Gereken 4 Şey!” okumak için buraya tıklayın
“Instagram Hesabınıza İlk 1000 Takipçi Nasıl Kazanılır?” okumak için buraya tıklayın.

“Instagram IGTV’ye Nasıl Video Yüklerim?” konumuzu paylaşmak isterseniz yazı sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Beren Demirağ

Beren Demirağ

Merhaba, ismim Beren. Dokuz Eylül Üniversitesi İşletme bölümünde okuyorum. Dijital pazarlama, gönüllülük yapmak ve renkli olan her şey beni heyecanlandırıyor. Ayrıca psikoloji, yabancı diziler ve görsel sanatlara büyük bir ilgim var. Okumaktan ve öğrendiklerimi meraklısına anlatmaktan zevk aldığım için burada yazıyorum. Sizi Moblobi'deki köşeme bekliyorum.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı