Instagram IGTV Özelliği Facebook'a Geliyor! - Moblobi.com
Sosyal Medya

Instagram IGTV Özelliği Facebook’a Geliyor!


Sosyal medya denince birçoğumuzun ilk aklına gelen platform Instagramve Facebook. Bu platformlar ise her geçen gün aralarındaki bağlarını daha da güçlendiriyorlar. Şimdi de bunlar arasına Instagram’ın popüler özelliği IGTVekleniyor. Facebookkullanıcıları da artık tıpkı Instagram’da olduğu gibi IGTVvideoları paylaşabilecekler. İşte detaylar…

Facebook IGTV’de neler olacak, nasıl kullanılacak?

Facebook’un Instagram uygulamasını bünyesine katmasıyla birlikte Instagramiçersinde bir çok alana Facebookbağlantı özelliği gelmişti. İki uygulamanın birbiriyle olan bağlantısını daha da kuvvetlendirmek için yeni özellikler de her geçen gün geliştiriliyor. Son olarak Instagramda şu sıralar popüler olan IGTVözelliği Facebookuygulamasına da ekleniyor.

Facebookşirketi ile ilgili çıkan birçok haber ve olaydan sonra; pek çok kullanıcının güveni sarsılmış ve kullanıcıların bazıları uygulamayı kullanmayı azaltmış veya bırakmıştı. Bu yüzden imajını düzeltmek isteyen Facebook, Whatsapp ve Instagramuygulamasında kullanılan ve çok sevilen pek çok özelliği kendisine de uyarlayarak kullanıcılarının kalbini kazanmaya çalışıyor. Uygulamalar arası özellikleri birbirine aktararak bağlantılarını kuvvetlendiriyor.

Sosyal medya uzmanı olan Jane Wong tarafından çıkarılan IGTVözelliğini kullanıcılar Instagramuygulamasında aktif bir şekilde kullanıyorlar. Şimdi ise Facebook, IGTVözelliğini uygulamasına taşımaya hazırlanıyor. Facebooküzerinde entegrasyon sağlayan IGTVözelliğini sadece Instagramkullanıcısı olan kişiler değil Facebookkullanıcısı olan kişiler de kullanabilecek.

Peki Facebook’un bu yeni özelliği kullanıcılarına sunmasındaki asıl amaç ne olabilir? IGTV şu an Facebook kullanıcıları tarafından kullanılabilir mi? Detaylar haberin devamında…

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN
12Sonraki sayfa
Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı