IGTV Hakkında Bilmeniz Gereken 4 Şey!

Instagram'ın en popüler ve en çok kullanılan özelliklerinden biri olan igtv hakkında bilmeniz gereken 4 önemli bilgi, haberimizde...

Instagram hepimizin hayatında büyük bir yer kaplıyor. Her yeni güncelleme ile insanların odak noktası olmaya devam ediyor. Instagram’ın sevilen özelliklerinden biri olan igtv hakkında bilmeniz gerekenler, haberimizde..

Sosyal medyanın hayatımızda yeri ve önemi oldukça büyük. Sosyal medyada geçirilen süre de oldukça fazla. Bununla birlikte hem kullandığımız uygulamalar hem de uygulamalar içerisinde kullandığımız özellikler farklılaşıyor. Instagram’ın çok kullanılan özelliklerinden IGTV’yi etkili kullanabilmeniz bilmeniz gereken bazı detaylar bulunuyor.

Instagram igtv hakkında bilmeniz gereken 4 şey:

1- Instagram IGTV nasıl kullanılır?

Her gün binlerce video ve fotoğraf yüklenen Instagram’a IGTV üzerinden de videolar yükleyebilirsiniz. Hatta yalnızca takip ettiğiniz kişilerin değil; gizli olmayan kullanıcılara ait videoları da izlemek mümkün. IG TV kullanabilmek için şu adımları izleyebilirsiniz:

  • İlk önce Instagram profilinize girin.
  • Ardından sol üstte bulunan “+” işaretine tıklayın.
  • Belirtmemiz gerek ki bu adımda sadece dikey videolar yükleyebilirsiniz.
  • Bu adımdan sonra düzenlenmiş ve editlenmiş IGTV videolarını yayınlayabilirsiniz.

igtv hakkinda moblobi

2- IGTV’de reklam var mı?

Birçok sosyal medya platformunda özellikle YouTube gibi video izleyip ve yayınlayabileceğiniz platformlar, içinde reklam bulunduruyor. Fakat Instagram’ın bünyesinde olan igtv’de reklam bulunmuyor. Bu sebeple kesintisiz şekilde video izleyebiliyorsunuz. Şunu da belirtmeliyiz; IG TV izlenme sayısı o kadar fazla ki yakın zamanda buradan reklam yoluyla para kazanma olanağı sunulabilir.

3- Ekran nasıl kullanılıyor?

Diğer video platformlarının dışında yatay şekilde video yüklemeniz mümkün değil. Instagram’ın ilk döneminde yenilik olarak gelen kare şekildeki videoları ve fotoğrafları yüklemek oldukça dikkat çekmişti. IGTV kullanırken yapmanız gereken ise: ekranı dikey kullanarak video çekmek.

4- Ek uygulamaya gerek var mı?

IGTV kullanabilmeniz için başka bir uygulamayı indirmenize gerek bulunmuyor. Çünkü güncel olan her Instagram profilinde zaten yüklü bir şekilde geliyor. Örneğin Facebook’ta mesajlaşmak için Facebook Messenger uygulamasını yüklemeniz gerekiyor. Instagram IGTV’yi kullanmak için ise bu şekilde ekstra bir işleme gerek kalmıyor.

Peki siz instagram igtv özelliğini kullandınız mı? Yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • “Instagram Hikayeleri Facebook’ta Nasıl Paylaşılır?haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Instagram Kullananlar Neden Depresyona Yakalanıyor?” haberimizi okumak için buraya tıklayın
  • “Instagram IGTV Nasıl Kullanılır?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Dilara Yılmaz

Dilara Yılmaz

Merhaba, Ben Dilara. Haliç Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı 4. Sınıf öğrencisiyim. Edebiyat, müzik ve çizimle ilgileniyorum. Zihnimdekileri sanatla harmanyalıp hayata geçirmek bana en keyif veren şey. Moblobi.com'daki köşemi takipte kalın!


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı