Instagram Hikayelerine Konum Nasıl Eklenir?

Günümüz dünyasında sosyal medya çılgınlığı son sürat ile hız kesmeden devam etmekte. Sosyal medya platformlarından özellikle Instagram için dünyanın en çok kullanılan sosyal medya alanı desek sanırız yanılmış olmayız. Yazımızda Instagram hikaye konum ekleme konusuna değineceğiz. Peki, Instagram hikayelerine konum nasıl eklenir? Şimdi gelin hep birlikte bu sorunun yanıtına göz atalım.

Instagram uygulamasında istediğiniz kadar video ve fotoğraf paylaşabiliyorsunuz. 24saatten sonra yok olan günlük anlarınızdan fotoğraflar ve videolar da yayınlayabiliyorsunuz. Bunun yanı sıra özellikle son zamanlarda bu platform adeta bir gelir kapısı olarak da kullanılmakta. Birçok firma ve şahıs bu platformlardan kendi reklamlarını yaparak ciddi paralar kazanmakta. Bu da Instagram’ı daha da bir cazip hale getiriyor.

Bu özellikleri sayesinde doğal olarak Dünya’nın en popüler sosyal medya platformu olmasını da sonuna kadar hak ediyor diye düşünüyoruz. Peki, Instagram hikayelerine konum, durum bildirimi nasıl eklenir? Sizin nerede olduğunuzu gösteren konum ekleme nasıl gerçekleştirilebilir? Şimdi bu sorunun yanıtlarına bakalım.

Instagram Hikayelerine Konum Nasıl Eklenir?

İlk olarak Instagram hikayelerinizin olması ve konumlarınızı ekleyebilmeniz için Instagram platformunda kişisel bir hesabınızın olması gerektiğini bilmeniz gerekir.

Şimdi hikayelere konum nasıl eklenebilir aşamalarına hep birlikte göz atalım.

– Öncelikte Instagram uygulamanızı açın.
– Daha sonra hikaye kısmına basın.
– O an bir video, fotoğraf çekin ya da kendi galerinizden istediğiniz, beğendiğiniz görüntüleri ekleyin.
– Bundan sonra üst kısımda gördükleriniz arasında gülen yüz şekline basın.
– Önünüze gelmiş olan yazılar kısmından “Konum” yazısına tıklayın.
– Sonrasında bulunduğunuz konumu seçin ve ekleyin.
– İşte bu kadar basit! Bu şekilde Instagram hikayenize konumunuzu eklemiş oldunuz!
– Instagram hikayenizin 24 saat sonra kaldırılacak olduğunu da unutmayın.

Hikayelerinize eklediğiniz konumun, kendi paylaştığınız hikayeniz etiketlediğiniz konumun hikayesine otomatik eklenecektir. Bu aslında sizin hikayenizi daha çok kişinin izlemesine neden olacaktır. Sizinle aynı konum ya da ortamda olan kişiler kolaylıkla sizi bulabilirler.

Peki, siz Instagram’da hikayelerinize konum eklemeyi biliyor muydunuz? Ne sıklık ile hikayelerinize konum ekliyorsunuz? Görüşlerinizi, yorumlar alanından bizimle paylaşarak çeşitli fikir alış verişinde bulunabilirsiniz.

Bu Yazılar da İlginizi Çekebilir

“Instagram Fotoğrafları Nasıl Kaydedilir?” okumak için buraya tıklayın.
“Gerçek Instagram Takipçileri Elde Etmenin 10 Yolu” okumak için buraya tıklayın
“Instagram Etkileşimi Nasıl Artırılır?” okumak için buraya tıklayın.
“Instagram Kullanıcı Adınızı Nasıl Değiştirebilirsiniz?” okumak için buraya tıklayın.

“Instagram Hikayelerine Konum Nasıl Eklenir?” konumuzu paylaşmak isterseniz yazı sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Fatma Nur Güneş

Fatma Nur Güneş

Merhaba, ben Fatma Nur Güneş. Doğuş Üniversitesi İletişim Bilimleri 4.sınıf öğrencisiyim. Moblobi.com’da içerik üretiyorum. Köşemi takipte kalın!


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı