Instagram Kullanıcı Adınızı Nasıl Değiştirebilirsiniz?

Çağımızın en popüler sosyal mecralarından biri olan Instagram’a kayıt olurken kullandığınız kullanıcı adınız zaman geçtikçe hoşunuza gitmeyebilir. Bunun dışında işiniz ile ilgili bir durum geliştiğinde kullanıcı adınızı da profesyonelleştirmek adına değiştirmek isteyebilirsiniz. Peki, Instagram kullanıcı adınızı nasıl değiştirebilirsiniz?

Yakın çevrenizin, tanıdıklarınızın ve sizlere ulaşmasını istediğiniz kullanıcıların kolaylıkla hesabınıza ulaşması açısından, kullanıcı adınızda değişiklikler yapmanız mümkün ve son derece basit. Bunun için yapmanız gereken bazı adımlar bulunmakta. İşte Instagram kullanıcı adınızı değiştirmek için yapmanız gereken adımlar.

Instagram Kullanıcı Adınızı Nasıl Değiştirebilirsiniz?

1. Masaüstü Cihazınız İle Instagram Kullanıcı Adı Değiştirme

Masaüstü cihazınızda Instagram’a giriş yaptıktan sonra sağ üst bölmede yuvarlak biçimde yer alan profil fotoğrafınıza tıklayın. Daha sonra ayarlara basıp açılan ekrandan profili düzenle kısmına girmeniz gerekmektedir. Bir diğer seçenek olarak da direkt olarak profilinize girdiğinizde kullanıcı adınızın yanında bulunan “Profili Düzenle” seçeneğine basarak da bu ekrana erişebilirsiniz.

Bu ekranda kullanıcı adı kısmından eski adınızı silerek sahip olmak istediğiniz kullanıcı adını yazıp “Gönder” seçeneğine basmanız yeterli olacaktır.

2. Mobil Cihazınız İle Instagram Kullanıcı Adı Değiştirme

Mobil cihazınızdan Instagram uygulamasını açıp profilinize girerek adınızın altında bulunan “Profili Düzenle” seçeneğine basın. Eski kullanıcı adınızı silip yerine istediğiniz kullanıcı adını girip “Bitti” seçeneğine basmanız yeterli.

Ayrıca yaptığınız değişikliği eski haline getirmek istediğiniz durumda 14 gün içerisinde eski kullanıcı adınızı tekrar kullanabilmeniz de mümkün.

Kullanıcı adınızı değiştirirken dikkat etmeniz gereken önemli birkaç husus bulunmakta. Kendi kimliğinizi yansıtmanız şart yani kullanıcı adınızı belirlerken gerçekçi olmalısınız. Adınızı ve soyadınızı tam hali ile yazmalısınız. Bu sayede tanıdıklarınız ve size ulaşmak isteyenler tam isminiz ile arama yaptıklarında sizin hesabınıza kolaylıkla ulaşabilirler.

Bir diğer önemli konu ise kullanıcı adlarında sadece harfler, rakamlar, alt çizgiler ve noktalar kullanılabilir. Yabancı karakterler (ı,ö,ü,ğ,ş,ç) kullanamazsınız. Ayrıca başka bir kullanıcının sahip olduğu kullanıcı adını almanız da ne yazık ki mümkün değil. Bunun için ufak birkaç harf değişikliği yapabilir veya sayılar ekleyerek farklılık yaratabilirsiniz.

Tam adınızı yazmak istediğinizde, işiniz ile ilgili aranmak ve kolay erişilebilmek adına kullanıcı adınızı değiştirmeniz oldukça basittir.

Bu Yazılar da İlginizi Çekebilir

“En İyi Instagram Kullanıcı Adı Nasıl Seçilir?” okumak için buraya tıklayın.
“iPhone Instagram Hesap Silme İşlemi Nasıl Yapılır?” okumak için buraya tıklayın
“Instagram Hesap Dondurma İşlemi Nasıl Yapılır?” okumak için buraya tıklayın.

“Instagram Kullanıcı Adınızı Nasıl Değiştirebilirsiniz?” konumuzu paylaşmak isterseniz yazı sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Dilara Yıldırım

Dilara Yıldırım

Merhabalar ben Dilara, Selçuk Üniversitesi Reklamcılık bölümü mezunuyum. Geziyor, görüyor, yiyor, içiyor ve fotoğraf çekip, anılar yazıyorum. İnsanların görmediğini betimlemelerini sağlamak için daha çok okuyup, daha iyi yazmak için buradayım. Moblobi.com'daki köşemi takipte kalın.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı