Gerçek Instagram Takipçileri Elde Etmenin 10 Yolu

Günümüzün en çok kullanılan sosyal medya platformlarının başında Instagram geliyor. 1 milyardan fazla aylık kullanıcı sayısına sahip. Yazımızda gerçek Instagram takipçileri elde etmenin ipuçlarını inceleyeceğiz.

Büyük-küçük, yaşlı-genç neredeyse herkesin Instagram hesabı bulunmakta. Çoğu kişi Instagramda farklı yeteneklerini sergileyip takipçi arttırmaya çalışıyor. Yalnız bu platformda fake (sahte) hesap sayısı da bir hayli fazla. Bazen insanlar kendi hesaplarından yapamayacakları şeyleri fake hesaplarından yapıyorlar. Bizi de bazı zamanlar profil fotoğrafı olmayan veya hiç takipçisi olmayan kişiler takip edebiliyor. Bazen de yüksek takipçi sayısına sahip hesapların beğeni sayıları oldukça düşük olmakta. Bunun nedeni ise bu kişilerin para ile takipçi satın alıyor olmaları. Peki, gerçek Instagram takipçisi elde etmek için neler yapabiliriz?

Gerçek Instagram Takipçileri Elde Etmenin 10 Yolu

1. İlgi Çekici Bir Biyografi Yazın

Profilinizi ziyaret eden herkesin gördüğü ilk şey biyografiniz olacaktır.

İnsanların sizi takip etmesi için etkileyici bir instagram biyografisi yazmanız gerekiyor.

2. Kendinize Has Fotoğraflarınız Olsun

Profilinizi ziyaret eden herhangi bir kişi sizin eklemiş olduğunuz fotoğrafı beğenir ise sizi takip etmeye başlayacak anlamına gelmektedir.

Bu nedenle fotoğraflarınıza gereken özeni göstermelisiniz.

3. Hashtag Kullanın

Attığınız postlara uygun hashtagler kullanarak insanların sizi keşfetmesini sağlayabilirsiniz. Birden fazla etiket kullanmaya çalışın.

4. Kendi Hashtaginizi Oluşturun

Kendiniz için belirlediğiniz bir hashtag ile insanların bilinçlerine işleyebilirsiniz.

Sizin hashtaginizi gören kişiler potansiyel takipçi adaylarınız olacaktır.

5. Popüler Sohbetlere ve Akımlara Katılın

O an sosyal medyada ne konuşuluyorsa ya da hangi akım varsa ona katılın. Böylece dünyanın hemen her yerinden size takipçi kazanma yolu açılacaktır.

6. Konum Bildirin

Attığınız fotoğrafların nerede çekildiğini belirtmek için konum belirtebilirsiniz. Bu sayede takipçi sayınızı arttırabilirsiniz.

7. Yeteneklerinizi Paylaşın

Eğer iyi olduğunuz bir konu var ise bunu Instagramda paylaşarak takipçi sayınızı arttırabilirsiniz. Örneğin; şarkı söyleyebilir, dans edebilir ya da komik videolar çekerek dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz.

8. Postlarınıza İngilizce Açıklamalar Yazın

Instagramı bütün dünyanın kullandığını biliyoruz. Dünyanın konuştuğu dil ise İngilizce.

Siz de postlarınızın altına yazacağınız İngilizce açıklamalar ile tüm dünyadan takipçi elde etme fırsatını kaçırmayın.

9. Sorular Sorun

Elde ettiğiniz takipçilerinize, Instagram hikayeleri üzerinden sorular sorarak ya da yarışmalar düzenleyerek gerçek takipçi sayınızı arttırabilirsiniz.

Örneğin; almak istediğiniz bir elbiseyi takipçilerinizin seçmesi sağlayabilirsiniz. Bu durum takipçiler ile olan etkileşiminizi de arttıracaktır.

10. Instagram Reklamlarını Kullanın

Belli bir ücret karşılığında Instagram reklamlarını kullanabilirsiniz. Böylece çok daha geniş kitlelere ulaşma imkanınız doğacaktır.

Bu Yazılar da İlginizi Çekebilir

“Instagram Organik Takipçi Artırma Yolları” okumak için buraya tıklayın.
“Instagram Takipçilerinizi Arttırmak İçin Kullanabileceğiniz 3 Uygulama!” okumak için buraya tıklayın
“Instagram Takipçi Sayısını Arttırmanın 10 Farklı Yolu!” okumak için buraya tıklayın.

“Gerçek Instagram Takipçileri Elde Etmenin 10 Yolu” konumuzu paylaşmak isterseniz yazı sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Fatih Korkmaz

Fatih Korkmaz

Sanat, teknoloji, tasarım, müzik, sinema, arkeoloji ve felsefenin günümüz teknolojine dair izleri… Moblobi.com'daki köşeme bekliyorum.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı