Instagram Fotoğrafları Nasıl Kaydedilir?

Çağımızın en popüler sosyal mecralarından biri olan Instagram, kullanıcılarına kamerası ile çekilen fotoğrafları, videoları ve başka kullanıcıların gönderilerini hesaplarına kaydetme imkanı sunmakta. Peki, Instagram fotoğrafları nasıl kaydedilir biliyor musunuz? Bunun için yapmanız gerekenler oldukça basit!

Instagram Fotoğrafları Nasıl Kaydedilir?

Instagram Fotoğrafları Telefonunuza Nasıl Kaydedilir?

Instagram, sizlere kendi paylaştığınız fotoğraf ve videoları mobil cihazınıza kaydetme özelliği sunar. Bunun için yapmanız gereken adımlara bir göz atalım.

– Mobil cihazınızda Instagram uygulamasını açın ve sağ alt kısımdan profilinize girin.
– Profilinize giriş işlemini gerçekleştirdikten sonra sol üst köşede bulunan üç çizgiye tıklayın.
– Açılan ekrandan Ayarlar kısmına basıp Hesap seçeneğine tıklayın.
– Bu kısımda asıl fotoğraflar seçeneğine tıklayın ve açılan ekranda “Fotoğrafların İlk Hallerini Kaydet” butonunu aktif hale getirin.
– Bu butonu aktif hale getirmeniz ile birlikte Instagram’ın akış kamerası ile çekilen düzenlenmemiş fotoğraf ve videolar otomatik olarak film rulonuza kaydedilecektir.

Başka Kullanıcıların Fotoğrafları Nasıl Kaydedilir?

Ne yazık ki başka kullanıcıların fotoğraflarını cihazınıza kaydetmeniz mümkün değil. Yine de Instagram diğer kullanıcıların fotoğraflarını hesabınıza kaydetmenize olanak sağlamakta.

Herhangi bir kullanıcının gönderisini kaydedebilmek için gönderinin sağ alt kısmında bulunan yer imi simgesine dokunmanız yeterlidir. Buna alternatif olarak kendi hesabınızda birden fazla koleksiyon oluşturabilir, fotoğrafları kaydetmek istediğinizde dilediğiniz zaman koleksiyonu seçebilirsiniz. Bu sayede kendi albümünüz kendi hesabınızda olacak. İstediğiniz zaman bir arkadaşınıza göstermek istediğiniz bir gönderiye kolayca ulaşım sağlayabileceksiniz.

Kaydettiğiniz gönderilere de profilinize girip sağ üst köşede bulunan üç çizgiye tıklayarak açılan pencereden “Kaydedilenler” butonuna basarak ulaşabilirsiniz.

Bunun yanı sıra başka bir kullanıcının gönderisini ancak hesabı gizli değilse veya gizli ise bile kullanıcıyı takip ediyorsanız kaydedebilirsiniz. Bir gönderi kaydedip sonrasında koleksiyonlarınızda o gönderiye ulaşamıyorsanız ya gönderi silinmiştir ya da kullanıcının hesabı açıkken kaydettiğiniz bir gönderidir. Kullanıcı sonrasında hesabını gizlerse ve sizde kullanıcıyı takip etmiyorsanız ne yazık ki kaydettiğiniz gönderiyi göremezsiniz.

İşte Instagram platformunda kendi film rulonuza gönderi kaydetmek ve başka kullanıcıların gönderilerini kendi hesabınıza kaydederek koleksiyon oluşturmak bu kadar basit.

Bu Yazılar da İlginizi Çekebilir

“Instagram Fotoğraflarınızı İlgi Çekici Hale Nasıl Getirebilirsiniz?” okumak için buraya tıklayın.
“Instagram’da İyi Fotoğraf Paylaşmanın Yolları” okumak için buraya tıklayın
“Instagram’da Fotoğraf Nasıl İndirilir?” okumak için buraya tıklayın.

“Instagram Fotoğrafları Nasıl Kaydedilir?” konumuzu paylaşmak isterseniz yazı sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Dilara Yıldırım

Dilara Yıldırım

Merhabalar ben Dilara, Selçuk Üniversitesi Reklamcılık bölümü mezunuyum. Geziyor, görüyor, yiyor, içiyor ve fotoğraf çekip, anılar yazıyorum. İnsanların görmediğini betimlemelerini sağlamak için daha çok okuyup, daha iyi yazmak için buradayım. Moblobi.com'daki köşemi takipte kalın.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı