Doğru Instagram Profil Resmi İçin 10 İpucu

Instagram, günümüzün vazgeçilmez sosyal medya platformlarından birisi. İnsanların birbirleri ile mesajlaşıp etkileşim kurabildiği bu mecrada bizi tanıtan en önemli şeyler; biyografimiz ve Instagram profil fotoğrafımız. Peki, doğru instagram profil resmi nasıl olmalı?

Özellikle Instagram profil fotoğrafımız insanların bizi aratırken bulmasını oldukça kolaylaştırır. Peki, bizi en iyi ve doğru bir şekilde yansıtması için Instagram profil fotoğrafımızı nasıl seçmeliyiz?

Doğru Instagram Profil Resmi İçin 10 İpucu

1. Profilinize Uygun Bir Fotoğraf Seçin

Instagram’da işletme hesabınız varsa profil resmine o işletmenin logosunu koymanız uygun olacaktır. Bunun yanı sıra kişisel bir hesabınız varsa kendi fotoğrafınızı koymalısınız.

2. Odak Noktasını İyi Belirleyin

Profil fotoğrafınızın odak noktasını iyi belirlemeniz gerekmekte.

Bunun sebebi ise Instagram profil resmi boyutunun 1:1 oranında olmasıdır. Bu nedenle fotoğraflarınızı kırpmanız gerekebilir. Bu da yüzünüzün net görünmemesine neden olabilir.

3. İyi Aydınlatılmış Bir Fotoğraf Seçin,

Profil resminize karanlıkta çekilmiş bir fotoğraf koyarsanız insanlar sizi tanıyamayabilir. Aynı şekilde gölgeli fotoğraflar da sizi net göstermeyebilir. Bu yüzden Instagram profil resminizin net ve aydınlık olduğuna dikkat edin.

4. Sık Sık Değiştirmeniz Gereken Fotoğraflar Seçmeyin

Sonbaharda çekildiğiniz bir fotoğrafı o mevsimde kullanabilirsiniz. Yaz geldiği zaman ise profil fotoğrafınızı değiştirmek zorunda kalabilirsiniz.

Bunun yerine her mevsime ve zaman dilimine uygun profil fotoğrafları kullanmaya çalışın.

5. Neşeli Bir Fotoğraf Olmasına Özen Gösterin

Somurtkan bir profil resmi kimsenin ilgisini çekmez. Bu nedenle profil fotoğrafınızı seçerken neşeli bir anınızda ve gülümserken çekilmiş bir fotoğraf koymaya özen gösterin.

6. Vücudunuzun Tamamını Göstermeyin

Çoğumuzun akıllı telefonlardan giriş yaptığı Instagram’daki profil fotoğraflarının boyutu 110×110’dur.

Tüm vücudumuzun gözüktüğü fotoğraflarda insanlar yüzümüzü göremediği için bizi tanıyamayabilirler. Instagram profil resminizi büyütmeleri gerekiyor. Yüzünüzün net göründüğü fotoğraflar kullanmaya çalışın.

7. Fotoğraflarınızı Kırpın

Profil resminizi seçerken beğendiğiniz fotoğrafı olduğu gibi koymayın.

Yüzünüzün net görünmesi için kırpın ve yeniden boyutlandırın.

8. Farklı Alternatifler Belirleyin

Instagram profil fotoğrafı seçerken, beğendiğiniz ilk fotoğrafta karar kılmayın. Farklı alternatifleri de göz önünde bulundurun.

9. Tek Başınıza Çekildiğiniz Bir Fotoğraf Seçin

Arkadaş grubunuzla toplu bir şekilde çekildiğiniz fotoğrafları profil resmi olarak seçmeyin. İnsanlar sizin kim olduğunuzu bilemeyebilirler.

10. Güncel Bir Resim Kullanın

Profil resminizi seçerken yakın zamanlarda çekilmiş bir fotoğraf kullanmaya çalışın.

Eski bir fotoğraf kullanırsanız insanlar profil resminizi sizin şimdiki halinize benzetemeyebilir. Bu da istenmeyen sonuçlara neden olabilir.

Bu Yazılar da İlginizi Çekebilir

“Instagram Profili Nasıl Oluşturulur?” okumak için buraya tıklayın
“Instagram Profil Resim Boyutu Ne Olmalıdır?” okumak için buraya tıklayın.
“Doğru Instagram Profil Resmi Nasıl Olmalı?” okumak için buraya tıklayın.

“Doğru Instagram Profil Resmi İçin 10 İpucu” konumuzu paylaşmak isterseniz yazı sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Fatih Korkmaz

Fatih Korkmaz

Sanat, teknoloji, tasarım, müzik, sinema, arkeoloji ve felsefenin günümüz teknolojine dair izleri… Moblobi.com'daki köşeme bekliyorum.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı