Instagram Hesap Kurtarma Kodu Nasıl Alınır?

Instagram hesabınıza giriş yapamıyorsanız hesabınızı nasıl kurtarabilirsiniz? Instagram hesap kurtarma kodu nasıl alınır? Haberimizde...

Instagram kullanıcıları zaman zaman bilgilerini unuttukları için veya hesapları ele geçirildiği için giriş yaparken sorun yaşabiliyorlar. Kullanıcılar platformdan bir kod isteyerek, hesaplarını tekrardan etkinleştirebiliyorlar. Peki instagram hesap kurtarma linki nedir? instagram kurtarma kodu nasıl alınır? İpuçları, haberimizde…

Instagram hesap kurtarma kodu nedir, nasıl alınır?

Instagram kurtarma kodu, iki faktörlü kimlik doğrulama ile doğrudan ilişkili. Bu özelliği etkinleştirdiğinizde size 5 tane kod verilir. Bu kodları kolay erişim imkanı bulabileceğiniz bir yere kaydetmeniz önemli. Hesabınıza giriş sırasında yaşayacağınız sıkıntılar için bu kodlar kurtarıcı görevi üstlenecektir. Bu kodlar sayesinde başka birinin instagram hesabınızı çalmasını engellemiş olacaksınız. Instagram hesap kurtarma kodunu almak için yapmanız gerekenler ise adım adım şöyle:

  • Instagram hesabınıza giriş yapın ve profilinizdeki üç yatay çizgiye tıklayın.
  • ”Ayarlara” dokunun.
  • “Güvenlik” sekmesine tıklayın.
  • “İki faktörlü kimlik doğrulaması”na dokunun.
  • “Kurtarma kodları”na tıklayın.

Bu kodların ekran görüntüsünü alıp saklamanız, ihtiyaç anında kolay bulmanız açısından önemlidir. İki faktörlü kimlik sorgulamayı etkinleştirdikten sonra hesabınıza her girişte telefonunuza kod gönderilir. Şifrenizin gizliliği hakkında endişeleriniz varsa bu kod olmadan hesabınıza giriş yapılamayacaktır. Instagram’ın bu hizmetiyle sosyal medya hesabınızın güvenilirliği oldukça artırılmış olacak.

Hemen şunu da belirtelim; hesap kurtarma instagram platformunda farklı yöntemlerle gerçekleştirilebiliyor. Örneğin, Instagram şifrenizi unuttuysanız ‘şifremi unuttum’ kısmına tıklayarak Instagram hesabınızda kayıtlı e-mail ya da telefon numaranızı girerek bir kod talep edebilirsiniz.  E-posta ya da telefonunuza gelen bu kodu girerek şifre yenilenebiliyor.

Bu durumda önemli olan kısım, Instagram’a kayıtlı telefon veya e-mail adresinizin doğruluğu. Kodun gelmemesi durumunda tekrar kod gönderme talebinde bulunabilirsiniz. Bu sorunun yanında güvenlik açığı ya da başka bir sebepten dolayı hesabınıza giriş yapamıyorsanız, Instagram kurtarma kodu almanız gerekiyor.

Peki siz Instagram hesabınıza giriş yaşarken sorun yaşadınız mı ya da ınstagram silinen hesap kurtarma için “kurtarma kodu” aldınız mı? Deneyimlerinizi yorumlardan paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • Instagram Hesabınıza İlk 1000 Takipçi Nasıl Kazanılır?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Instagram Hesabınızın Güvenliği için 4 İpucu!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • En İyi Instagram Kullanıcı Adı Nasıl Seçilir?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Seda Keskin

Seda Keskin

Dünyayı her saniye değiştiren teknolojiyi takip etmek dahi artık çok güç. Dünyanın bu hızlı değişimini takip etmeyi seviyorum. Yazarak, çizerek, okuyarak, izleyerek bunu gerçekleştirmeye çalışıyorum. Dijital dünyada kendimi geliştirmeye her zaman açığım. Moblobi.com'daki köşemi takipte kalın!


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı