Facebook Arkadaş Sayısı Nasıl Arttırılabilir?

Facebook platformunun amaçlarından bir tanesi tamamen eski ve yeni arkadaşlar ile bağlantı kurmakla ilgilidir. Bu nedenle, bağlanmak isteyen insanlardan gelen istekleri kabul etmek iyi bir fikirdir. Peki, Facebook’ta arkadaş sayınızı nasıl arttırabilirsiniz? Facebook arkadaş sayısı nasıl arttırılabilir?

Facebook Arkadaş Sayısı Nasıl Arttırılabilir?

1. Arkadaş İstekleri: Gizli Ayarlar, Yazılmamış Kurallar

“Neden Facebook’ta biriyle arkadaş olamıyorum?” tarzı aklınızda soru işaretleri bulunuyor ise bu rehbere ihtiyacınız var demektir.

Bununla birlikte dolandırıcıların, tanıdığınız birinin adı ile sahte bir hesap açmasını içeren sahte Facebook arkadaşlık isteklerinin farkında olmalısınız. Zaten arkadaş olduğunuz birinden bir istek alırsanız sahte olanlardan haberdar olmalarını sağlamak için ona ulaşmalısınız.

2. Başkalarının Gönderilerini ve Yorumlarını Kabul Edin

Etkileşim kurmadan Facebook’ta gördüğünüz her şeyi kaydırmak kolaydır. Buna rağmen bu tür bir amacı bozar. Gönderinize yorum yapan kişilere yanıt vermek kibarlıktır. Sadece yeni saç kesiminiz ile ilgili iltifat için onlara teşekkür etmek bile çok işe yarayabilir.

Bir yorum yazmadan tepki vermek istiyorsanız ağlamak veya gülmek gibi birkaç tepki arasından seçim yapmak için farenizi Beğen düğmesinin üzerine getirmeniz yeterli.

3. Sağlıklı Tartışmalara Katılın

Hakkında fikriniz olan bir Facebook arkadaşının yayınladığı bir şeyle karşılaştığınızda, bu konuda sağlıklı bir tartışma yapmaktan çekinmeyin!

Bununla birlikte, durum çirkin bir tartışmaya dönüşürse arkadaşlığınızı bozma riskinden ziyade onu yalnız bırakmak daha iyi olacaktır. Biriyle hararetli bir tartışmaya girseniz bile onu dürtüsel olarak arkadaş listenizden çıkarmamalısınız. Bunun yerine Facebook’taki insanları bir süre kibarca görmezden gelebilirsiniz.

Çevrimiçi tartışmalarda bile gerçek insanlarla konuştuğunuzu kendinize hatırlatmaya çalışın. Üslubunuzu her zaman kibar ve saygılı tutmak iyi bir fikirdir. Sizinle mutlaka aynı fikirde olmayan insanlar ile iletişim kurmanın ödüllendirici olabileceğini, Facebook’un bunun için özellikle iyi bir araç olmadığını unutmayın.

4. Hikayeleri Paylaşmadan Önce Araştırma Yapın

Sosyal medya siteleri, yanlış bilgilerin çok kısa bir süre içerisinde yayılmasını kolaylaştırır. Facebook’ta bir bağlantıyı ya da fotoğrafı paylaşmadan önce, özellikle başka biri paylaştı ise hızlı bir Google araması yapın. Bunun yanı sıra doğrulama web sitelerinden birini ziyaret edebilirsiniz. Hikayenin yanlış olduğu biliniyorsa onu yaymaktan kaçınmalısınız.

Birisi onları paylaştığında yanlış hikayelere yorum bırakarak üzerinize düşeni yapabilirsiniz. Başkalarının bilgilendirilmesi için bir doğruluk kontrol makalesinin yanlış olduğunu kanıtlayan bir bağlantı sağlayın.

Bu aynı zamanda Facebook’ta düzenli olarak tur yapan “kopyala ve yapıştır” durum güncellemeleri için de geçerlidir. Bir güncellemeyi paylaşmanız gerektiğini söyleyen bir gönderi görürseniz aksi takdirde Facebook arkadaş listenizi sınırlar ve bu meşru değildir.

Bu Yazılar da İlginizi Çekebilir

“Facebook’ta Kişi Etiketleme Nasıl Yapılır?” okumak için buraya tıklayın.
“5 Yaygın Facebook Sorunu ve Çözümü” okumak için buraya tıklayın
“Facebook Hesabınız İçin Alınacak 4 Güvenlik Önlemi” okumak için buraya tıklayın.
“Facebook Grup Büyütme İçin 10 Öneri” okumak için buraya tıklayın.

“Facebook Arkadaş Sayısı Nasıl Arttırılabilir?” konumuzu paylaşmak isterseniz yazı sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Fatma Nur Güneş

Fatma Nur Güneş

Merhaba, ben Fatma Nur Güneş. Doğuş Üniversitesi İletişim Bilimleri 4.sınıf öğrencisiyim. Moblobi.com’da içerik üretiyorum. Köşemi takipte kalın!


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı