Facebook’ta Kişi Etiketleme Nasıl Yapılır?

Hemen hepimizin hesabının bulunduğu, 7’den 70’e birçok hedef kitleyi içerisinde barındıran Facebook’ta gönderilerinize arkadaşlarınızı etiketleyebilir, onlarla yer bildirimi yaparak nerede olduğunuzu nasıl hissettiğinizi belirtebilirsiniz. Peki, Facebook’ta kişi etiketleme işlemi nasıl gerçekleştirilir?

Facebook’ta Kişi Etiketleme Nasıl Yapılır?

1. Masaüstü Cihazınızda Kişi Etiketleme Nasıl Yapılır?

– Durumunuza yazmak istediklerinizi yazın ve daha sonra “@” tuşuna basarak etiketlemek istediğiniz kişinin adını yazın. Siz adını yazdığınız esnada Facebook zaten “@” yazdığınız kısmın altına bir menü açacak. Bu alanda kendi arkadaş listeniz ile takipte olduğunuz sayfaları göreceksiniz.

Menüden arkadaşınızı seçin ve durumunuzu son bir kez gözden geçirip eklemek istediğiniz bir şey varsa ekleyin. Daha sonra “Paylaş” butonuna basarak gönderinizi arkadaşlarınızın beğenisine sunabilirsiniz. Durumunuzu paylaştığınız esnada etiketlediğiniz arkadaşınız, gönderiye etiketlendiğine dair bir bildirim alacaktır.

– Başka bir yöntem olarak da “Ne Düşünüyorsun?” kısmına basın. Yazmak istediklerinizi yazın ve altta bulunan “Gönderine Ekle” kısmından mavi renk ile simgelendirilen “Arkadaşlarını Etiketle” butonuna basın. Bu butona tıkladıktan sonra arkadaşlarınızın bulunduğu ekran açılacak. İsterseniz aşağı yukarı kaydırarak etiketlemek istediğiniz kişiyi bulup seçin, isterseniz de adını yazarak arayın. Doğru kişiyi seçin ve gönderinizin hazır olduğundan emin olup “Paylaş” butonuna basın.

Bu yöntem ile “x ile birlikte” şeklinde bir durum paylaşmış olacaksınız. Ayrıca bu yöntem sayesinde “@” tuşuna basmanıza gerek kalmaz.

2. Mobil Cihazınızda Kişi Etiketleme Nasıl Yapılır?

– Öncelikle “Ne Düşünüyorsun?” kısmına basıp durumunuza yazmak istediklerinizi yazın. Daha sonra “@” simgesini kullanarak etiketlemek istediğiniz arkadaşınızın adını yazın ve açılır menüden doğru kişiyi seçin.
– İkinci bir seçenek olarak da “Ne Düşünüyorsun?” butonuna basıp durumunuzu yazdıktan sonra altta bulunan “Arkadaşlarını Etiketle” butonuna basın ve açılan sayfada etiketlemek istediğiniz kişinin ismini yazarak doğru kişiyi bulup seçin. Etiketleyeceğiniz kişiyi belirledikten sonra bu kişi “ile birlikte” ibaresi görülecektir. Bu adımdan sonra isterseniz etiketlediğiniz kişi ile olan bir fotoğrafınızı ekleyebilir, konum bildirebilir ya da his belirterek çıkartma ekleyebilirsiniz.

Bu sayede gönderinizi daha eğlenceli hale getirmiş olacaksınız. Son kontrollerinizi ve eklemelerinizi de yaptıktan sonra “Paylaş” butonuna basmanız yeterli.

Bu Yazılar da İlginizi Çekebilir

“Facebook’ta Birini Etiketlemenin 3 Farklı Yolu” okumak için buraya tıklayın.
“Facebook’ta Hesap Açacaklar İçin 7 Önemli Bilgi!” okumak için buraya tıklayın
“Facebook Gizlilik Ayarlarınızı Yapmak için 7 İpucu!” okumak için buraya tıklayın.

“Facebook’ta Kişi Etiketleme Nasıl Yapılır?” konumuzu paylaşmak isterseniz yazı sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Dilara Yıldırım

Dilara Yıldırım

Merhabalar ben Dilara, Selçuk Üniversitesi Reklamcılık bölümü mezunuyum. Geziyor, görüyor, yiyor, içiyor ve fotoğraf çekip, anılar yazıyorum. İnsanların görmediğini betimlemelerini sağlamak için daha çok okuyup, daha iyi yazmak için buradayım. Moblobi.com'daki köşemi takipte kalın.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı