5 Yaygın Facebook Sorunu ve Çözümü

Facebook, milyonlarca kullanıcıya sahip, oldukça popüler sosyal medya platformlarından biridir. Facebook platformunda bir hesap açarak arkadaşlarınızla, ailenizle ve sevdiklerinizle paylaşımlar yapabilirsiniz. Bu kadar büyük bir internet sitesi olmasına rağmen kullanıcıların genelde karşılaşabildikleri sorunlar elbette Facebook’ta da mevcut. Peki, 5 yaygın Facebook sorunu ve çözümü nedir?

5 Yaygın Facebook Sorunu ve Çözümü

– Facebook’un ana sayfada paylaşılan gönderiler için bir algoritması vardır. Bu algoritmaya göre bazen gönderilerini önemsediğiniz arkadaşlarınızın paylaşımlarını göremeyebilirsiniz.

Bu soruna çözüm olarak yakın arkadaşlarınızı işaretleyebilir ve ana sayfa akışınızda en üstte görebilirsiniz. Yakın arkadaşlarınızı işaretlemek için arkadaşınızın profiline gidin. Önce takip etme tuşuna, ardından da ilk sırada gör seçeneğine tıklayın. Bu işlemi yaptıktan sonra yakın arkadaşınızın paylaşımları akışınızda en üstte bulunacaktır.

– Bazen gönderilerinizin herkes tarafından görülmesini istemeyebilirsiniz. Gönderilerinizi seçtiğiniz kişilerden saklamanın çok pratik yolları vardır.

Sadece bir gönderiyi gizlemek istiyorsanız paylaştığınız gönderinin ayarlarından kimlerin görüp görmeyeceğini seçebilirsiniz. Seçtiğiniz kişiler o gönderinizi görmeyecektir.

Bir kişinin tüm gönderilerinize erişmesini istemiyorsanız o kişiyi sınırlandırabilirsiniz. Bunun için; sınırlandırmak istediğiniz kişinin profiline gidin. Önce arkadaşlar seçeneğine, ardından da listeye ekle yazısına tıklayın. Karşınıza çıkan seçeneklerden kısıtlılar listesine ekleyin. Artık bu kişi paylaştığınız hiçbir gönderiyi göremeyecektir.

– Akışınızda otomatik oynayan videolar, hem çok fazla internetinizi kullanıp hem de istemediğiniz ortamlarda videolar açmanıza sebep olabilir. Bu sorunu çözmek için; ana sayfanızda rastgele bir yere sağ click yapın ve ayarlara tıklayın. Soldaki videolar kısmına tıklayarak otomatik oynat seçeneğini kapalı hale getirin.

– Facebook şifrenizi unutmuş olabilirsiniz. Böyle bir durumda sakin olmalı ve şifremi unuttum seçeneğinden karşınıza çıkan adımları takip etmelisiniz. Size gelen bir mailden yeni şifrenizi belirleyebilir ve Facebook hesabınıza erişebilirsiniz.

– Facebook platformunda birçok oyun ve etkinlik bulunmakta. Bu oyunları oynayan kişiler fazladan can hakkı elde edebilmek için sürekli size davet gönderiyor olabilir.

Bunun önüne geçebilmek için öncelikle ayarları sonra da engelleme kısmını açın. Uygulama davetlerini engelle bölümünü işaretleyin ve size sürekli davet gönderen arkadaşınızı seçin. Böylelikle bu kişiler artık size oyun daveti gönderemeyecektir.

Bu Yazılar da İlginizi Çekebilir

“Facebook Profilinize Kimler Baktı Nasıl Görebilirsiniz?” okumak için buraya tıklayın.
“Facebook’un Sizi İzlemesini Nasıl Durdurabilirsiniz?” okumak için buraya tıklayın
“Facebook Hesabını Kurtarmanın 2 Yolu!” okumak için buraya tıklayın.
“Kilitlenen Facebook Hesabını Açmak için 4 İpucu!” okumak için buraya tıklayın.

“5 Yaygın Facebook Sorunu ve Çözümü” konumuzu paylaşmak isterseniz yazı sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Buğra Özad

Buğra Özad

Merhaba, ben Buğra. Beykent Üniversitesi Yeni Medya bölümü 2. sınıf öğrencisiyim. Medya ve spor ile ilgileniyorum. Dijital yeni düzen hakkında daha fazla şey öğrenmek istiyorsanız sizi Moblobi.com’daki köşeme bekliyorum.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı