Facebook Hesap Açma İşlemi Nasıl Yapılır?

Facebook en çok kullanıcıya sahip, popüler sosyal medya platformları arasında yer almakta. Facebook’ta gönderiler paylaşabilir, sevdiklerinizi takip edebilir ve daha birçok şey yapabilirsiniz. Eğer henüz bir Facebook hesabına sahip değilseniz, nasıl açıldığını merak ediyor olabilirsiniz. Peki, Facebook hesap açma işlemi nasıl yapılır? Hesap açtıktan sonra neler yapmalısınız?

Pratik Bir Şekilde Facebook Hesap Açma İşlemi Nasıl Yapılır?

Eğer 13 yaşından büyük biriyseniz bir Facebook hesabı açabilirsiniz. Bunun yanı sıra aktif kullanılan bir e-posta adresi ya da telefon numarasına ihtiyacınız olacak.

Facebook platformunda üyelik oluşturmak ücretsizdir. İstediğiniz kadar Facebook hesabı açabilirsiniz. Hesap açarken her açtığınız hesap için farklı bir e-mail adresine sahip olmanız gerekir.

Pratik Bir Şekilde Facebook Hesabı Oluşturma Adımları:

– Tarayıcınız üzerinden Facebook’un internet sitesini açın.
– Yeni hesap oluştur yazan seçeneğe tıklayın.
– Burada sizden doldurmanız istenecek; adınız, e-posta adresiniz ya da cep telefonu numaranız, şifreniz, cinsiyetiniz ve doğum tarihiniz gibi bilgileri doldurmalısınız. Bu bilgileri doldurmadan Facebook’ta yeni bir hesap oluşturamazsınız. Bunun yanı sıra doldurmuş olduğunuz bilgilerin de doğru olması gereklidir. Örneğin; sahte bir takma ad yerine gerçek adınızı kullanmalısınız.
– Bilgilerinizi doğru bir şekilde doldurduktan sonra kaydol yazısına tıklayın.
– Bu aşamadan sonra Facebook, size bir doğrulama e-postası ya da telefonunuza doğrulama kodu gönderecek. Buradan hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Gelen mailin içinden doğrulama linkine tıklayarak çok kolay bir şekilde hesabınızı doğrulayabilirsiniz.

Yeni Bir Facebook Hesabı Açtıktan Sonra Yapmanız Gerekenler

Facebook’ta yeni hesap açtıktan sonra yapmanız gereken adımlara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

– Tanıdığınız insanların sizi bulmasını kolay bir hale getirmek için kendinize bir profil fotoğrafı seçin.
– Tanıdığınız kişileri sitede aratıp arkadaş ekleyebilirsiniz. Bu kişiler aile üyeleriniz, iş arkadaşlarınız ve benzeri kişiler olabilir. Arkadaşlık isteği gönderdiğiniz kişi kabul ederse arkadaş listenizde ve ana sayfa akışınızda gözükür.
– Gizlilik ayarlarınızı yapın. Bu ayarlar sayesinde profilinizi güvenle koruyabilir, tanımadığınız insanlardan uzak tutabilirsiniz. Gizlilik ayarları Facebook hesabı oluşturduktan sonra mutlaka yapılması gereken işlemlerdendir.

Artık yeni bir Facebook hesabı açtınız ve paylaşımlara başlama zamanı! Arkadaşlarınız ve aileniz ile paylaşmak istediğiniz fotoğraflarınızı ve fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

Bu Yazılar da İlginizi Çekebilir

“Facebook Sayfası Açmak İsteyenler için 10 Pratik İpucu!” okumak için buraya tıklayın.
“Kilitlenen Facebook Hesabını Açmak için 4 İpucu!” okumak için buraya tıklayın
“Facebook Hesap ve Sayfa Oluşturma Adımları” okumak için buraya tıklayın.

“Facebook Hesap Açma İşlemi Nasıl Yapılır?” konumuzu paylaşmak isterseniz yazı sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Buğra Özad

Buğra Özad

Merhaba, ben Buğra. Beykent Üniversitesi Yeni Medya bölümü 2. sınıf öğrencisiyim. Medya ve spor ile ilgileniyorum. Dijital yeni düzen hakkında daha fazla şey öğrenmek istiyorsanız sizi Moblobi.com’daki köşeme bekliyorum.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı