iOS İçin Profesyonel Fotoğraf Uygulamaları!

Fotoğraflarda bulunan renkler, dinlediğiniz müziğin ses tonu gibidir. Renklerin ses tonu, insanın üzerinde farklı etkiler yaratabiliyor. Fotoğraf uygulamaları kullanarak, görsellerin renklerini değiştirebilir ve daha sıcak bir enerji yakalayabiliriz. iOS işletim sistemi kullananlar için de profesyonel fotoğraf uygulamaları bulunmakta.

Çektiği fotoğrafların daha güzel görünmesi için bu uygulamalara adeta ilaç vazifesi görüyor. Profesyonel kamera efektleri uygulayarak fotoğrafları daha gizemli ya da daha sevecen bir hale getirebiliyoruz. Önceden çekilmiş ya da uygulamayla çekilen fotoğraflar ile birbirinden farklı duyguları yansıtabilirsiniz.

Profesyonel Kamera Efektleri Sağlayabileceğiniz Uygulamalar

1. VSCO

VSCO uygulamasında birbirinden farklı fotoğraf düzenleme efektleri, ışık ayarları ve pozlama seçenekleri bulunmakta. Bununla birlikte Instagram’da olduğu gibi paylaşım yapılan bir platform özelliği de taşımaktadır.

2. Adobe Photoshop Express

Adobe firmasının Photoshop Express uygulaması, sizlere fotoğraflar üzerinde rötuş yapma özelliği ve profesyonel anlamda fotoğraf düzenleme imkanı sunuyor.

3. Snapseed

Google tarafından geliştirilen uygulama, özel fotoğraf filtrenizi yaratma ve fotoğrafınızı dilediğiniz gibi düzenleme imkanı sunmakta.

4. Adobe Lightroom

Profesyonel kamera efektleri uygulamak için geliştirilmiş olan Lightroom uygulamasında kendi hazır ayarlarınızı oluşturabilirsiniz. Fotoğraflarınızı istediğiniz efekte kavuşturabilirsiniz.

5. Focos

İçerisinde aynalı selfie mod özelliği barındıran uygulamada fotoğraflarınıza birbirinden farklı bokeh efektleri verebilirsiniz.

6. Prisma

Kendini sürekli yenileyen uygulamada fotoğrafları düzenlemek için pek çok efekt ve modern sanat filtreleri bulunmakta.

7. Hypocam

Siyah beyaz fotoğrafları düzenlerken harikalar yaratacağınız bir uygulama sizi bekliyor. Minimalist bir arayüze sahip olan uygulamada, yapılan fotoğrafları keşfederek daha iyilerini oluşturabilirsiniz.

8. Afterlight

Uygulamanın kendine has filtrelerini kullanarak, fotoğraflarınıza harika ışık yansımaları ekleyebilirsiniz.

9. Tezza

Modern efektleri bünyesinde barındıran Tezza, sizlere kendinize has fotoğraf çizginizi yaratma imkanı sağlıyor.

10. Huji Cam

Vintage tarzda fotoğraflar oluşturmak için uygulamanın kamerasıyla üzerinde tarihleri yazılı fotoğraflar oluşturabilirsiniz.

Eski fotoğraflar hoşunuza gidiyorsa uygulamayı kullanarak fotoğraf arşivinizi genişletebilirsiniz.

11. Nebi

Tıpkı Huji Cam uygulaması gibi Nebi ile de vintage fotoğraflar oluşturabilir ve çeşitli efektler ile fotoğraflarınızı düzenleyebilirsiniz.

12. Enlight Photofox

Uygulamanın özel efektleri ve ışık yansımaları ile değişik enerjilere bürünen fotoğraflar elde etme şansınız olacak.

13. Flickr

İstediğiniz filtreyi seçerek çekim yapabildiğiniz uygulama, sizlere geniş fotoğraf arşivi oluşturma seçeneği sunuyor.

Bu Yazılar da İlginizi Çekebilir

“iPhone’da Özel Fotoğraf Albümü Nasıl Oluşturulur?” okumak için buraya tıklayın.
“İşinizi Kolaylaştıracak En İyi Fotoğraf Uygulamaları!” okumak için buraya tıklayın
“iPhone için En İyi Fotoğraf Düzenleme Uygulamaları!” okumak için buraya tıklayın.
“En İyi 5 Fotoğraf Düzenleme Uygulaması!” okumak için buraya tıklayın.

“iOS İçin Profesyonel Fotoğraf Uygulamaları!” konumuzu paylaşmak isterseniz yazı sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Berna Sayan

Berna Sayan

Merhaba, ben Berna. Işık Üniversitesi Mimari Restorasyon bölümü mezunuyum. Tiyatro ve müzikle ruhumu beslemeyi tercih ediyorum. Teknolojinin faydalarının yansıdığı daha minimalist bir yaşam hayalim var. Empati, yaratıcılık ve samimiyetle... Moblobi.com'daki köşemi takipte kalın!


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı