İşinizi Kolaylaştıracak En İyi Fotoğraf Uygulamaları!

Telefonunuzdan çektiğiniz fotoğrafların çok daha profesyonel ve kusursuz görünmesini sağlayacak en iyi fotoğraf uygulamaları hangileri? Yazımızda...

7’den 70’e herkesin elinde olan akıllı telefonlar sayesinde istediğimiz gibi fotoğraflar çekmek artık çok daha kolay. Markalarının günden güne geliştirerek yeni özellikler eklediği telefon kameraları ve ayrıca yüklenilen birbirinden farklı fotoğraf düzenleme uygulamaları sayesinde ortaya harika fotoğraflar koyabiliyoruz. Hatta fotoğraf düzenleme uygulamalarıyla, çektiğiniz fotoğrafları çok farklı boyutlara da taşıyabilmek mümkün.             Kullanabileceğiniz popüler, en iyi fotoğraf uygulamaları, yazımızda…

En İyi Fotoğraf Uygulamaları

1- VSCO

VSCO en iyi fotoğraf uygulamaları arasında yer alan uygulamalardan. Bu uygulama, sadece bir fotoğraf düzenleyicisi değil aynı zaman da fotoğraf paylaşımı yapabildiğiniz bir uygulama. Diğer birçok programda bulamayacağınız efektleri VSCO’da bulabilmeniz mümkün. iOS ve Android mağazalarında ücretsiz. Ancak bazı filtreler ve ayarlar için  uygulama içi satın alım yapmanız gerekiyor. Ayrıca, VSCO üzerinden yaptığınız çekimler esnasında gelişmiş kamera ayarları sunabiliyor.

2- Snapseed

Snapseed, en popüler fotoğraf düzenleme programlarından biri. Google tarafından geliştirilmiş bir uygulama. Efekt ve filtrelerin dışında photoshop özelliği de bulunuyor. İster yüzünüzdeki kusurları, ister çevrenizde olmasını istemediğiniz nesneleri basit şekilde fotoğrafınızdan silebiliyorsunuz. Ayarları diğer fotoğraf düzenleme uygulamalarından biraz daha detaylıdır. Fotoğraflarınızı çok kolaylıkla kusursuz hale getirebilirsiniz.

3- Adobe Photoshop Lightroom

Adobe programları arasında yer alan Lightroom, genellikle profesyonel fotoğrafçıların kullanmayı tercih ettiği bir program. Oldukça farklı efektleri ve düzenleyicileri bulunuyor. Profesyonel bir fotoğraf makinesini çekim için hazırlarken nasıl ayarlıyorsanız; bu uygulama üzerinden de bunu yapabilirsiniz. iOS ve Android için ücretsiz bir uygulama olduğunu da belirtelim. Ancak birçok uygulamada olduğu gibi bunda da uygulama içi satın alımlar mevcut.

en iyi fotograf uygulamalari moblobi

4- Adobe Photoshop Express

Adobe programları arasında yer alan bu uygulama Photoshop kullananlar için yabancı gelmeyecektir. Özellikle kırmızı göz, doygunluk, kontrast ve hazır filtreler gibi fotoğrafın temel ayarlarıyla kolaylıkla oynayabileceğiniz bir uygulama. Ücretsiz olarak kullanmanız mümkün; ancak bütün özelliklerinden yararlanabilmeniz için üye olup aylık ücret ödemeniz gerekiyor.

5- Picsart

Özellikle Android telefon kullananlar arasında oldukça yaygın olan bir uygulama. Hem bir fotoğraf düzenleme uygulaması hem de bir sosyal ağ olma özelliğini taşıyor. Sadece fotoğraflarınızı değil videolarınızı da düzenleyebileceğiniz bir fotoğraf düzenleme programı olduğunu da belirtelim.

6- Focos

Belki de hoşunuza gidecek en iyi fotoğraf düzenleme programı olabilir. Eğer telefonunuz da portre modu yoksa, tek kameranız varsa veya fotoğraflarınıza bokeh (arkası flu olan) efekti verebilecek bir cihaza sahip değilseniz; bu uygulama tam size göre olabilir. Ayrıca önceden çektiğiniz fotoğrafları editlerken bile bokeh efekti verebilmeniz mümkün.

Sizin için en iyi fotoğraf makinesi modellerini görmek için buraya tıklayın.

Etiketler
Teknosa Sponsorlu İçerik

Teknosa Sponsorlu İçerik

Türkiye'nin teknoloji lideri Teknosa'nın Moblobi.com'daki köşesini takipte kalın. Teknoloji hızla değişirken; son gelişmelerden geri kalmayın....


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı