Google Play Store’dan Kaldırılan 8 İlginç Uygulama!

Binlerce uygulamanın listelendiği Google Play Store içerisinde istenmeyen ve kaldırılan 8 ilginç uygulama, haberimizde...

Google Play Store yüzlerce uygulamanın Android kullanıcılarına ulaştırılmasını sağlıyor. Bazen ise bu uygulamaları gerek güvenlik gerek ise haksız rekabet sebebiyle listesinden kaldırıyor. Google Play Store’da listelenmeyen 8 ilginç mobil uygulama, haberimizde…

Google Play Store listesinden kaldırılan 8 ilginç mobil uygulama:

1- Live Net TV

Live Net TV sadece internetinizi kullanarak sınırsız kanala erişebileceğiniz bir uygulama. Paralı yayın yapan ya da yayın hakları satın alınmamış kanalların yayınlarını yaptığı için Google Play Store tarafından listeden kaldırılmış.

2- AdAway

Uygulamalarda sürekli çıkan reklamlar can sıkıcı olabiliyor. AdAway uygulaması bu reklamların görülmesini engelliyor. Uygulama geliştiricileri de reklamlar üzerinden para kazandığı için bu uygulama Play Store üzerinde yasaklandı.

3- Popcorn Time

Popcorn Time için Netflix’in ücretsiz versiyonu denebilir. Torrent üzerinden en iyi kaliteye sahip filmleri ve altyazıları siteye ekleyip kullanıcıya sunuyor. Google tarafından illegal görüldüğü için listeden kaldırıldı.

google play store kaldirilan mobil uygulama moblobi

4- Humble Bundle

Humble Bundle bir oyun satış uygulaması. Play Store üzerinden satılan bir oyunu Humble Bundle üzerinden bedavaya ya da çok az miktarda bir paraya satın alabiliyorsunuz. Humble Bundle yüzünden Play Store’un satışlarında ciddi bir düşüş yaşandı ve uygulama kaldırıldı. Ayrıca bu uygulamadan elde edilen tüm para yardım kuruluşlarına gittiği söyleniyor, bunu da belirtelim.

5- XTunes

XTunes telefonunuza ücretsiz bir şekilde müzik indirebileceğiniz bir uygulama. Diğer ücretli müzik uygulamalarının satışlarını azalttığı için yasaklanmış.

6- PokerStars

18 yaşından büyükler için geliştirilmiş bir poker uygulaması. Diğer poker uygulamalarının aksine PokerStars gerçek parayla oynanıyor. Gerçek bir kumar oyunu olduğu ve güvenilir olmadığı için Play Store tarafından listeden kaldırılmış.

7- Amazon AppStore

Amazon AppStore adından da anlaşılacağı gibi bir uygulama marketi. Fiyatlarının Google Play Store’a göre daha ucuz olması sebebiyle tercih ediliyor. Kendisine rakip istemeyen Google Play Store bu uygulamayı kendi listesinden çıkardı.

8- Tubemate

Tubemate sayesinde Youtube üzerindeki bütün videoları istediğiniz kalitede indirebiliyorsunuz. Youtube’un Premium olarak sattığı bu özelliği kullanıcılara bedava sunduğu için Google bu uygulamayı indirebilir olmaktan kaldırdı.

Peki sizin bildiğiniz Google Play Store tarafından kaldırılan, listelenmeyen başka ilginç mobil uygulama var mı? Yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • İlginç Özelliklere Sahip En İyi 5 Navigasyon Uygulaması! ” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Android Kullanıcıları için 8 Podcast Uygulaması!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Google Play Store’dan En Çok İndirilen 10 Uygulama!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Buğra Özad

Buğra Özad

Merhaba, ben Buğra. Beykent Üniversitesi Yeni Medya bölümü 2. sınıf öğrencisiyim. Medya ve spor ile ilgileniyorum. Dijital yeni düzen hakkında daha fazla şey öğrenmek istiyorsanız sizi Moblobi.com’daki köşeme bekliyorum.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı