Minyatür Video Gözlükler İle Vertigo Hastalığı Teşhisi!

Vertigo Hastalığı Teşhisi hakkında teknoloji yönlü konuşacağız. İnsanoğlu günümüzde birçok hastalık ile mücadele etmekte. Bu hastalıklardan birisi de Vertigo isimli rahatsızlıktır. Vertigo hastalığında en önemli durumlardan bir tanesi de erken tanının önemidir.

Bu neden ile bilim adamları tarafından da bu durum son derece ciddiye alınmakta. Peki, vertigo hastalığının teşhisinde minyatür video gözlüklerin işlevi nedir? Yazımızda, minyatür video gözlükler ile vertigo hastalığının teşhisi konusuna değineceğiz.

Minyatür Video Gözlükler İle Vertigo Hastalığı Teşhisi!

Vertigo hastalığı, aslında çok fazla kişide görülmemektedir. Buna rağmen bu hastalık son derece dikkatle üzerinde durulması gereken bir rahatsızlık. Ciddi ve hafif olmak üzere 2 şekilde bazı insanlarda bulunur.

Vertigo hastalığının en çok görülen belirtileri arasında; baş dönmeleri, kişinin kulak çınlamaları, duymada sıkıntıların yaşanması, kusma hissi ve baş dönmeleri yer almaktadır. Bu belirtiler sizde de var ise bir doktora başvurmanızda ve muayene olmanızda fayda var.

Peki, bu belirtilerin hepsi sizde var ise vertigo olduğunuzu mu belirtir? Tabi ki hayır… Yine de bu durumları sık sık yaşıyorsanız ve bu hastalığı tetikleyen durumlar da var ise mutlaka bir doktorunuza başvurmalısınız.

Vertigo İçin Üretilen Minyatür Video Gözlükler Ne İşe Yarar?

Bu hastalıkta en önemli adımlardan bir tanesi ise hastalığın altında yatan sebeplerin profesyoneller tarafından araştırılıp bulunmasıdır.

Örneğin; bir anksiyete bozukluğu bile buna yola açabilir. Önemli olan bu durumu tetikleyen durumları fark etmek ve buna göre bir tedavi yöntemi geliştirilip uygun tedaviye başlamaktır.

İşte bu konuda Avustralyalı bilim insanları, video gözlükleri geliştirip, üretmişlerdir. Sydney Üniversitesi ve Royal Prince Alfred Hastanesi’ndeki araştırmacılara göre bu gözlükleri kullanan hastalar, kendilerinin ataklarını yakalayabildiler.

Sizin de bildiğiniz gibi herkesin fiziksel ve ruhsal yapısı birbirinden farklıdır. Uygulanan tedaviler, kullanılan ilaçların etkileri kişiden kişiye değişmektedir. B

irine iyi gelen bir tedavi diğer bir insanda olumlu sonuçlar vermeyebilir. Dolayısı ile bu minyatür gözlüklerin denemelerinde de her bireyde farklı sonuçlar görülmüştür. Kimisinde oldukça olumlu sonuçlar alınırken diğer bir kişide istenilen olumlu geri dönüşler alınamamıştır.

Yine de bu hastalığı tedavi etmek ve altında yatan sebepleri teşhis edebilmek adına bu teknolojik gözlükler, önemli bir icat olarak görülebilir.

Bu Yazılar da İlginizi Çekebilir

“Yapay Zeka Gebe Anneleri Koruyacak” okumak için buraya tıklayın
“Bu Tişört Hastalıklarınızı Teşhis Ediyor!” okumak için buraya tıklayın.
“Yapay Zekanın Kullanım Alanları Nelerdir?” okumak için buraya tıklayın.

“Minyatür Video Gözlükler İle Vertigo Hastalığı Teşhisi!” konumuzu paylaşmak isterseniz yazı sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Fatma Nur Güneş

Fatma Nur Güneş

Merhaba, ben Fatma Nur Güneş. Doğuş Üniversitesi İletişim Bilimleri 4.sınıf öğrencisiyim. Moblobi.com’da içerik üretiyorum. Köşemi takipte kalın!


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı