Bu Tişört Hastalıklarınızı Teşhis Ediyor! - Moblobi.com
Yeni Teknolojiler

Bu Tişört Hastalıklarınızı Teşhis Ediyor!


Size sık sık teknolojinin sağlıkta kullanımı ile ilgili güzel haberler veriyoruz. Teknolojinin ilerlemesi ile hastalıkları teşhislerine ve tedavilerine yeni yöntemler de ekleniyor. Şimdi bunlara bir yenisini daha ekleyelim. Geliştirilen akıllı tişört hastalıklarınızı teşhisediyor. Nasıl mı? İşte detaylar…

Hastalıkların teşhisine yardımcı olacak bu akıllı tişört telefonlarınızla bağlantılı bir biçimde çalışıyor ve bazı hastalıklarınızın teşhisini koyabiliyor. Özellikle bilim kurgu filmlerinden görmeye alışkın olduğumuz akıllı giysi teknolojilerinden diyebiliriz ve filmlerden çıkmış gibi olan bu teknoloji önümüzdeki dönemlerde de hayatlarımız bir parçası haline gelmeye hazırlanıyor.

Hayatımızda pek çok eşyamız akıllandı. Bu akıllı ürünler kervanına böylece tişörtlerde katılmış oldu. Tişörtleri akıllandıran kim derseniz, hiç de yabancı değil diyebiliriz. Güney kore merkezli olan teknoloji devi Samsung bu akıllı tişörtleri tasarları ve görücüye çıkardı.

Akıllı tişörtler hangi hastalıkları teşhis edecek?

Akıllı telefonlarla birlikte entegre olabilen tişörtler, sahip olduğu sensörlersayesinde zatürre, bronşit gibi birçok hastalıkların teşhisini koyabiliyor.

Akıllı olan bu tişörtün özellikleri bununla da bitmiyor. Kişinin vücut kitle indeksi gibi oranları da hesaplayabiliyor. Bireylerin sağlık geçmişini akıllı telefonuna yüklemesi durumunda tişört eldeki verilerine göre hastalıkların teşhisini koyabilir nitelikte.

Samsung bu defa teknolojisini, sağlık alanlarında farklı bir yolla kullanmayı hedefliyor. Henüz tasarım aşamasında olan bu tişörtün hastalıkları teşhis edebilmesi bekleniyor. Samsung’un mühendisleri uzun süreden beri bu özel tasarım tişört üzerinde çalışıyorlar. Diğer tişörtlerden farkının ortaya koyulduğu bu tişörtler hastalıkları analiz edebilecek.

Peki, bu tişört nasıl çalışacak? Nasıl kullanabileceğiz? Biz bireyler kendimiz kullabilecek miyiz, yoksa bir hekim denetiminde mi kullanacağız? Haberin devamında…

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN
12Sonraki sayfa
Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı