Çalışanlar Portatif Ofislerde Uzanarak İş Yapabilecek!

İş yerlerinde ayağınızı uzatabileceğiniz ve uzanarak çalışmanıza imkan veren portatif ofis yakında hayatımıza giriyor. Haberimizde…

Hemen hemen hepimizin tempolu bir hayatı var. Çoğunlukla hiç kıpırdamadan sıkıcı ve rahatsız koltuklarda saatler geçirmek zorunda kalıyoruz. Bu durum sadece rahatımızı etkilemiyor; fiziksel bozukluklar da yaratıyor. Teknoloji ile birlikte evden çalışma imkanları artsa da ofis hayatına mahkum olanlar için de yeni teknolojik gelişmeler yaşanıyor. Örneğin iş yerlerinde ayağınızı uzatabileceğiniz ve uzanarak çalışmanıza imkan veren portatif ofis yakında hayatımıza giriyor. Haberimizde…

Portatif ofis nasıl kullanılacak?

California merkezli bir şirket olan Altwork; kullananların oturarak ya da yatarak istedikleri gibi çalışmasına olanak sağlayan Altwork Station adlı bir portatif ofis geliştirdi. Bu ofis sandalyesi, özellikle bütün hayatı bilgisayar başında geçen insanlar düşünülerek tasarlanmış. Örneğin; yazılımcılar, yazarlar, mimarlar yani genel anlamıyla bilgisayar başında çalışan herkes için bir çözüm olarak geliştirilmiş.

Altwork Station içerisindeki masanın üzerinde, tek tuşla ayarlanabilen 4 farklı mod var. Bu modlar: dik konum, işbirliği, normal ve odak adını almış. Dik konum ve normal modlar sizi pek şaşırtmayabilir. Ancak işbirliği modunda bilgisayar ekranını döndürerek bir arada çalışma imkanı sağlanıyor. Odak modu ise çalışanların tam istediği yatarak çalışma modeli olarak düşünülmüş. Sandalye tamamen yatay hale geliyor, masa ve bilgisayar da pozisyonunuza göre istediğimiz gibi ayarlayabiliyoruz.

Bu portatif ofis, yatay pozisyondayken hiçbir şeyin düşmemesi için bazı önlemler de alınmış. Mesela mouse, klavye ve diğer birçok şey sabit kalmaları için mıknatıslarla donatılmış. Bu portatif ofis ile özellikle bilgisayar başında çalışan kişiler daha hızlı ve daha verimli çalışabiliyor.

İnsanlar gün içerisinde mesaiye ayakta başlıyor. İlerleyen saatlerde ise elbette ki dinlenme ihtiyacı doğuyor. Böyle anlarda odaklanarak çalışmak zorlaşabiliyor. Hatta uzun süre koltukta oturmak sağlığımıza da tehlikeye sokuyor. Bu portatif ofis ile dinlenerek çalışmayı mümkün kılmayı amaçlıyor. Böylece çalışanların verimlerinin artacağı planlanıyor.

Hepimiz dijital çağda yaşıyoruz. Dijital çağda herkes oturduğu yerden hiç kıpırdamadan saatlerce elektronik cihazlar karşısında vakit geçiriyor. Geleneksel sandalyelere ve geleneksel masalara göre bu gibi farklı çözümler sayesinde çalışırken dinlenebilmemiz de mümkün hale gelebilir.

Peki siz uzun saatler bilgisayar başında çalışanlardan mısınız? Sizce portatif ofis sandalyesi gibi çözümler verimliliği arttırır mı? Yorum kısmından görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • Evden Çalışanların İşini Kolaylaştıracak Teknolojik Cihazlar!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Telefonunuzdan İş Amaçlı Rahatsız Edilmemek için Yapmanız Gerekenler!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Tükenmişlik Sendromu Yaşayanlar Hackerların Hedefinde!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Zeynep Okumuş

Zeynep Okumuş

İstanbul Gelişim Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım 3. Sınıf öğrencisiyim. Hızla ilerleyen teknolojiyi yakından takip etmek için Moblobi.com da “Zeynep Okumuş’un Dijital Dünyası” köşemİ takip edebilirsiniz. Instagram: @zynpokumus21 Moblobi: https://moblobi.com/author/zeynep-okumus/ E-posta: zeynepokumus3421@gmail.com


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı