TikTok’ta Etkileşim Oranı Artırmanın 3 Yolu

Tiktok, son zamanlarda popüler olan ve eğlenceli video paylaşımlarının yapıldığı bir sosyal platform olarak ününe ün katmaya devam ediyor. Son yapılan araştırmalara göre dünya genelinde 3 milyar indirme sayısını aşan Tiktok’un 730 milyondan fazla aktif kullanıcısı bulunmakta. Herkesin ünlü olmak gibi bir hayali vardır. Tiktok etkileşim oranı arttırmanın yolları ile neler yapabileceğinize bir göz atalım.

3 Saniye Kuralı

Her alanda olduğu gibi ilk izlenim her zaman çok önemli bir husus olmuştur. Bir işe, konuya başlarken o şeye olan ilk izlenimimiz sürecin devamı açısından oldukça belirleyici olmuştur.

Tiktok uygulamasında da aynı işleyiş bulunmakta. Çektiğiniz videoda sizi izleyen insanı 3 saniye içerisinde etkileyemezseniz o kişi için sıkıcı video kategorisine girme şansınız oldukça yüksektir. İçeriklerinizin kısa bir süre için izleyiciye hızlı bir anlatımla geçirecek bir dil ve konsept belirlemelisiniz. Bu kısmı planladıktan sonra çözümlemeniz gereken başka bir sorun ise Tiktok algoritması olacak.

Bu Algoritmayı çözümlemeniz, videolarınızın tutup tutmadığına yönelik sizi bilgilendirebilir. Algoritma tiktok kullanıcılarını kategorilere ayırıyor. Örneğin; paylaştığınız bir video izleyiciyi 3 saniye içinde tatmin edip beğenmesini sağlıyorsa, algoritma bu videoyu beğenilenler listesine sokup ikinci grubun ana sayfasına düşürüyor ve bu böyle zincir halkaları şeklinde devam ediyor. Maalesef videonuz 3 saniye kuralına takıldıysa kötü video kategorisine takılarak sınırlı izlenme ve beğenme sayısına ulaşıyor.

İçeriklerinizin ilgi çekmesi için ya duygulara dokunmalısınız ya da çok komik olmalısınız. Kişisel özellikleriniz komik içerikler üretmenize imkan tanımıyorsa skeç tarzında bir konsept belirleyebilirsiniz. Oyunculuğunuz ve mimik hareketleriniz el vermiyorsa insanların duygularına dokunan içerikler hazırlayabilirsiniz.

Videonuzu Hikayeleştirin

Hikaye oluşturmanız demek izleyicileri video sonunun ne olduğunu merak etmesini sağlayacağınız bir durumun içine sürükler. Bu da videonun devamı konusunda izlenme ve etkileşim oranı sayınızın artma ihtimalini yükseltir.

Belirli bir hikayeyi elinizden gelen en iyi yüz ifadesi, beden dili ve dudak senkronizasyonu ile karşı tarafa aktarmanız en saçma ses kaydını bile güzel hale getirecektir. Unutmayın sesin güzelliğinden çok duyguyu karşı tarafa nasıl aktardığınız önemlidir. Siz de bu yöntem ile takipçi sayınızı artırabilirsiniz.

Influencer Topluluklardan Yararlanma

Influencerlar, popülaritesi yüksek ve sosyal medya kanallarını tanıtım amacı ile kullanan ve bu yolla para kazanan kişilere söylenen bir kelimedir. Bu topluluklar tıpkı kendisiyle anlaşma imzalayan firmaların ürünlerini halka en saf haliyle tanıtması gibi direk olarak kullanıcı deneyimine güvenen halkı daha çabuk yönlendiriyor.

İnsanlar bu kişiliklerin yaptıklarına, giydiklerine, içtiklerine, yaşam tarzlarına ve söylediklerine kadar dikkat ettiği için Influencer’ların farklı bir konumda olduklarını söyleyebiliriz. Sizde bu kişiler ile içerikleriniz, konseptiniz hakkında detaylı bilgi içeren bir mail göndererek iletişime geçebilir ve belirli bir ücret karşılığında küçük videolar çekerek o kişinin içeriklerinde yer almasını sağlayabilirsiniz. Bu sayede önceden belirli bir kesim tarafından kabul gören içerikleriniz, halk tarafından kabul gören bir kişi tarafından onaylanınca bu durumun size geri dönüşü yoğun bir takipçi akışı olarak yansıyacaktır.

Yukarda saydığımız tavsiyelere ek olarak istikrarlı olmanızın da sizin için ekstra bir artı olacağını unutmayın. Kötü bir konsepte sahip olsanız bile istikrar sizi mutlaka hak ettiğiniz yerlere getirecektir.

Bu Yazılar da İlginizi Çekebilir

“İşinize Çok Yarayacak 5 Gizli Tiktok Özelliği!” okumak için buraya tıklayın.
“TikTok’ta Kendi Seslerinizi Nasıl Ekleyebilirsiniz?” okumak için buraya tıklayın
“TikTok’ta Nasıl Takipçi Kazanılır?” okumak için buraya tıklayın.
“TikTok Pro Hesabı Nedir?” okumak için buraya tıklayın.

“TikTok’ta Etkileşim Oranı Artırmanın 3 Yolu” konumuzu paylaşmak isterseniz yazı sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı