Instagram Yorum Silme İşlemi Nasıl Yapılır?

Instagram, günümüzün en popüler sosyal medya platformlarından biri. Bazen kullanıcıların fotoğraflarınıza yaptığı yorumlar hoşunuza gitmeyebiliyor. Bu yorumlar; taciz, hakaret ya da benzeri söylemler içerebiliyor. Bazen ise fotoğrafın genel bütünlüğünü bozabiliyor. Peki, bu rahatsız edici durumdan kurtulmak için Instagram yorum silme işlemi nasıl gerçekleştirilir?

Instagram Yorum Silme İşlemi Nasıl Yapılır?

Instagram’da istenmeyen yorumların silinmesi aslında oldukça basit. Bazı zamanlar yazıp sonradan kaldırmak istediğimiz ya da başkasının bizim gönderimize yaptığı yorumları silmek için aşağıdaki basit adımları izleyebilirsiniz:

iPhone ya da Android Telefon Üzerinden Yorum Silme

1. Instagram uygulamasını açın.
2. Yorumu silmek istediğiniz gönderi size ait ise profilinizi, başkasının gönderisindeki sizin yorumunuz ise o gönderiyi açın (Başkasının gönderisinde yalnızca kendi yorumunuzu silebilirsiniz. Diğer yorumları gönderi sahibi silebilir. Kendi fotoğraflarınızda ise istediğiniz yorumu silebilirsiniz).
3. Yorumların tamamını görmek için gönderinin altında herhangi bir yoruma ya da konuşma balonu simgesine dokunun.
4. Android telefon kullanıyorsanız yorumun üstüne basılı tutabilir ya da dokunarak seçebilirsiniz. iOS tabanlı telefon kullanıyorsanız yorumu sola kaydırıp silebilirsiniz.
5. Çöp kutusu ikonuna dokunup istediğiniz yorumu silebilirsiniz.

Bilgisayar Üzerinden Yorum Silme

1. Kullanmış olduğunuz tarayıcınız üzerinden Instagram’ı açın.
2. Instagram hesabınıza giriş yapın.
3. Silmek istediğiniz yorumun bulunduğu gönderiyi açın.
4. Yorumun sağ köşesinde bulunan 3 noktaya tıklayın.
5. Karşınıza çıkan seçenekler arasından sil yazısına tıklayın.

Bu basit işlemleri uyguladıktan sonra ister telefonunuz ister bilgisayarınız üzerinden size ait bir gönderiye yapılan ya da sizin yaptığınız bir yorumu silebileceksiniz. Bunun yanında gönderinize hiç yorum yapılmasını istemiyorsanız gönderilerinizi yoruma kapatabilme seçeneği de bulunmakta. Bunun için paylaştığınız fotoğraf ya da videonun sağ üst kısmında bulunan üç noktaya dokunun. Daha sonra karşınıza çıkan seçenekler arasından yorum yapmayı kapat yazılı seçeneği seçin.

Tüm gönderilerinizi yorumlara kapatmak isterseniz ayarlar bölümünden gizliliğe girin ve yorumlar kısmına dokunun. Buradan kimlerin gönderilerinize yorum yapabileceğini seçebilir ya da komple yorumları kapatabilirsiniz. İstediğiniz zaman aynı yerden yorum yapmayı tekrar aktif edebilirsiniz. Ayrıca yorum yapmayı kapat özelliği sadece size ait gönderilerde kullanılabilir.

Bu Yazılar da İlginizi Çekebilir

“Instagram’da Yanlışlıkla Gönderilen Mesaj Nasıl Silinir?” okumak için buraya tıklayın.
“Instagram Gönderi Düzenleme İşlemi Nasıl Yapılır?” okumak için buraya tıklayın
“Instagram Gönderilerini Planlama İpuçları” okumak için buraya tıklayın.

“Instagram Yorum Silme İşlemi Nasıl Yapılır?” konumuzu paylaşmak isterseniz yazı sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Buğra Özad

Buğra Özad

Merhaba, ben Buğra. Beykent Üniversitesi Yeni Medya bölümü 2. sınıf öğrencisiyim. Medya ve spor ile ilgileniyorum. Dijital yeni düzen hakkında daha fazla şey öğrenmek istiyorsanız sizi Moblobi.com’daki köşeme bekliyorum.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı