Instagram Video İndirme İşlemi Nasıl Yapılır?

Instagram, artık her birimiz için vazgeçilmez bir mecra haline dönüştü. Kimileri işini yürütüyor, kimileri hayatını paylaşıyor, kimileri ise bir tema üzerinde yoğunlaşıyor. Anlayacağınız birçok içerik, paylaşım, fotoğraf ve video mevcut. Peki, Instagram video indirme işleminin nasıl gerçekleştirildiğini biliyor musunuz? Gelin birlikte bu konuya göz atalım.

Birçok paylaşımın var olması sebebi ile kullanıcılar, çoğu gönderiyi kaydedip sonrasında tekrar izlemek, yararlı bir bilgiyse hatırlamak, bir yemek tarifi ise canı istediğinde yapmak isteyebiliyor. Hali hazırda Instagram platformunda bu gönderileri kaydetmek mümkün fakat bazı videolar story özelliğinde ise 24 saat içerisinde kullanıcının hesabından kayboluyor. Reels, IG TV ya da gönderi formatındaki videolar ise gönderiyi paylaşan kişinin kontrolünde olduğu için diğer kişiler bu videoları kaydetseler bile gönderi sahibi bu veriyi kaldırdığı, sildiği zaman kaydedilenlerinden de kaldırılmış olmakta. Hal böyle olunca kullanıcılar videoları galerilerine indirmek ve istedikleri zaman izlemek, ulaşmak istiyor. Buna rağmen Instagram’ın ne yazık ki böyle bir uygulaması söz konusu değil yani bu platformda bir indirme seçeneği bulunmuyor. Yine de umutsuzluğa kapılmanıza gerek yok. Instagram videolarını indirebilmeniz için bazı uygulama ve web siteleri mevcut. Şimdi dilerseniz Instagram’dan video indirme seçeneklerine bir göz atalım.

Instagram Video İndirme İşlemi Nasıl Yapılır?

1. Downloadgram

Downloadgram ile Instagram videolarını indirmek son derece basit. Öncelikle web tarayıcınızdan siteye giriş yapıyorsunuz. Instagram’da bulunan videonun URL’sini Downloadgram’da bulunan kısma yapıştırıyorsunuz. Linki yapıştırdıktan sonra altta bulunan indir butonuna basmanız gerekiyor.

Sonrasında “Video indir” butonu belirecek. Bu butona da bastıktan sonra video otomatik olarak indirilecektir.

2. DownAlbum

DownAlbum, üçüncü taraf uygulamalara ihtiyaç duymadan Instagram videolarını indirebileceğiniz bir Google Chrome uzantısıdır.

DownAlbum uzantısını Chrome’a ekleyerek güvenli bir şekilde Instagram videolarını indirebilirsiniz. Uzantıyı eklediğiniz takdirde Instagram’dan direkt olarak videoları indirmeniz mümkün. Gönderilerde ve IG TV videolarında indirme seçeneğini göreceksiniz.

Mobil Cihazlarda Instagram Video İndirme Nasıl Yapılır?

Masaüstü ve dizüstü cihazlarınıza indirdiğiniz videoları mobil cihazlarınıza da indirmeniz mümkün. İşte işinizi kolaylaştıracak uygulamalar:

1. InsMate (Android)

Bu uygulama sayesinde Instagram’daki videolu gönderileri, Reels’ları ve IG TV içeriklerini cihazınıza indirebilir ve çevrimdışı görüntüleme sağlayabilirsiniz.

2. Regrammer (iOS)

Tıpkı diğer uygulama gibi çalışan Regrammer, iOS kullanıcıların mutlaka edinmesi gereken bir uygulama. Videoları cihazınıza indiriyor ve çevrimdışı izleme ayrıcalığı sunuyor.

Artık beğendiğiniz ve kaydettiğiniz videolar kaldırıldı diye üzülmenize ya da saatlerce aramanıza gerek yok. Bu uygulamalar ve web siteleri sayesinde ister cebinize ister bilgisayarınıza videoları kolaylıkla indirebileceksiniz.

Bu Yazılar da İlginizi Çekebilir

“Instagram IGTV’ye Nasıl Video Yüklerim?” okumak için buraya tıklayın
“Instagram Fotoğrafları Nasıl Kaydedilir?” okumak için buraya tıklayın.
“Instagram Etkileşimi Nasıl Artırılır?” okumak için buraya tıklayın.

“Instagram Video İndirme İşlemi Nasıl Yapılır?” konumuzu paylaşmak isterseniz yazı sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Dilara Yıldırım

Dilara Yıldırım

Merhabalar ben Dilara, Selçuk Üniversitesi Reklamcılık bölümü mezunuyum. Geziyor, görüyor, yiyor, içiyor ve fotoğraf çekip, anılar yazıyorum. İnsanların görmediğini betimlemelerini sağlamak için daha çok okuyup, daha iyi yazmak için buradayım. Moblobi.com'daki köşemi takipte kalın.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı