Facebook Messenger Uygulaması Hakkında İpuçları

Dünya üzerinde en fazla kullanılan sosyal medya uygulamalardan biri olan Facebook’a ait Messenger, yaygın olarak kullanılmakta. Yazımızda, Facebook Messenger uygulaması hakkında çeşitli püf noktalarına değineceğiz.

Basit ara yüzü ile daha kolay mesajlaşmayı sağlayan Facebook Messenger uygulamasının sevilme nedenlerinden biri basit oluşudur. Oldukça basit olsa da bilinmesi gereken bazı özellikler bulunmakta. Temel olan fotoğraf, video ve emojileri herkes zaten biliyor. Bizler de sizin için Facebook Messenger’dan daha fazla verim almanızı sağlayacak ipuçlarını derledik. İşte, Facebook Messenger kullanımı için hayatınızı kolaylaştıracak ipuçları!

Facebook Messenger Uygulaması Hakkında İpuçları

– iOS ve Android İçin Konum Paylaşma

Sohbet edeceğiniz kişinin penceresini açın. Daha sonra metin alanında bulunan 4 nokta üzerine tıklayın. Konumu seçin ve son olarak Gönder’e basın.

– Arkadaşınıza Takma İsim Verin

Arkadaşınız ile olan sohbeti açın. Android işletim sisteminde yukarıda “i” yazan yere, iOS işletim sisteminde ise arkadaşınızın adının üstüne tıklayarak Takma Adlar seçeneğine tıklayın.

– Grup Sohbetlerinin Adını Değiştirme

Grup sohbeti kısmını açın ve bu kısımda yukarıda bulunan isimlere dokunup, adları seçin.

Android’te “i” yazan kısımda bulunuyor. Gruba istediğiniz adı verebilirsiniz.

– Grup Sohbetinin Profil Fotoğrafını Değiştirme

Grup sohbetini açın ve üst kısımdaki grup adına tıklayın. Android’lerde bu kısımlar her zaman “i” simgesinde bulunur. Daha sonrasında ister galeriden seçin isterseniz de anlık çekim yapabilirsiniz.

– Sohbet Temanız Sizi Yansıtsın

İster arkadaşınız ile isterseniz de bir grupla olan sohbeti açın. Üst kısım da veya “i” simgesi olan kısma gelin.

Burada rengi özelleştirme seçeneği bulunuyor. Sohbetinizin rengini kendinize göre değiştirin.

– Sesli Mesaj Gönderme

Sohbet kısmında metin girdiğiniz yerin hemen kenarındaki mikrofon işaretine bastığınız an sesinizi kaydedersiniz, bıraktığınızda ise gönderir.

– Uygulama Açma

Herhangi bir sohbeti açın. Metin alanında dört nokta ile belirtilen daha fazlası kısmında paylaşabileceğiniz uygulamalar belirir.

– Para Gönderme veya Talep Etme

Bir sohbeti açın ve mesaj kısmında bulunan dört nokta simgeli yere basın. Burada çıkan Ödemeler kısmına tıklayın.

Buradan istek ya da gönderme seçenekleri ile notunuzu belirterek karşı tarafa mesaj atabilirsiniz.

– Oyun Oynayın

Bir sohbeti açın ve yine sohbet kısmındaki dört noktaya tıklayın. Burada bir denetleyici simgesi yer alacak ve sohbetteki kişi sizden oyuna davet bildirimi almış olacak.

– Anımsatıcı Ayarlama

Yine sohbet kısmınıza gelin ve dört noktalı simgeye dokunun. Daha sonra burada zile benzeyen simgeye dokunarak bir ad, saat veya konum seçebilirsiniz.

– Konuşmada Arama Yapma

Konuşmada geçen herhangi bir kelimeyi aramak için iOS’ta en üste, Android’te ise “i” simgesine dokunun ve buradan konuşmada ara seçeneğini tıklayın.

– Karanlık Modu Açma

Tüm sohbetlerinizin göründüğü pencerede sol üstte profil resminizin olduğu yere gelin ve burada açılan menüden tüm sohbetleriniz için karanlık modu açın ya da kapatın.

Bu Yazılar da İlginizi Çekebilir

“Facebook Messenger’ın Az Bilinen 8 Özelliği!” okumak için buraya tıklayın
“Facebook Messenger Uluslararası Para Transferi Gerçekleştiriyor!” okumak için buraya tıklayın.
“Facebook Messenger Rooms Nasıl Kullanılır?” okumak için buraya tıklayın.

“Facebook Messenger Uygulaması Hakkında İpuçları” konumuzu paylaşmak isterseniz yazı sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
İlkay Miran

İlkay Miran

Grafik tasarım son sınıf öğrenciyim. Sanatsal alana daha yatkın ve yakın olsam da yeniliklere açık biri olduğumdan SEO alanında da kendimi geliştirmek istedim. Bunun sebeplerinden biri hızlı tüketimin sebep olduğu gelişmeler ve bunu kovalayan yeniliklere yakın olmazsak çağın bir adım gerisinde kalmış hissediyoruz. Sizlerde bu yenilikleri merak ediyor ve kısa bir zaman ayırarak gelişmelerden haberdar olmak istiyorsanız sizleri Moblobi.com'daki köşemi takibe bekliyorum: https://moblobi.com/author/ilkay-miran/https://moblobi.com/author/ilkay-miran/


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı