Facebook Messenger Uluslararası Para Transferi Gerçekleştiriyor!

facebook messenger overseas transfers

Facebook Messenger’dan artık doğrudan yurt dışına para göndermeyi sağlayacak. Özellik, Londra merkezli para transfer servisi TransferWise tarafından geliştirilen yeni bir chatbotunun sayesinde geliyor. Reuters’ın haberine göre, şu anda bot, TransferWise müşterilerinin ABD, İngiltere, Avrupa, Kanada ve Avustralya’ya para göndermesine izin veriyor .

Facebook, 2015 yılında Messenger aracılığıyla yerel aktarmaları başlattı ancak TransferWise uluslararası seçeneği, popüler mesajlaşma platformunun ilk ürünü oldu. 

ChatBot’un TransferWise sistemi, hizmetinize girdilerinize uyan konuşma tarzında hizmet veriyor. Örneğin takılıyorsanız yardım sunuyor; kullanıcılar döviz kuru uyarılarını istedikleri kadar çok para birimi için kurabiliyor ve bot daha sonra her sabah/akşam bir güncelleme gönderiyor.

TransferWise Global Partnership Genel Sekreteri Scott Miller; TransferWise’daki misyonlarının, dünyadaki herkese daha hızlı, daha ucuz ve daha kolay uluslararası para transferi sunmak olduğunu belirtirken; TransferWise botununu Messenger ile kullanabilmenin bu yönde atılmış büyük bir adım olduğunu söylüyor.

2011 yılında piyasaya çıkan TransferWise, yeni süreçleri nedeniyle yurtdışı transferlerde bankalardan ve geleneksel hizmetlerden daha düşük ücretler vaat ediyor. Yaklaşımı, gerçekte uluslararası para transferini içermiyor; bunun yerine, bulunduğunuz ülkeden aynı bir ödeme ile eşleşiyor. Dolayısıyla, paranız asla gerçekte yurtdışına çıkmıyor; sadece başka ülkelere benzer miktarda para transfer eden bir kişiye yönlendiriliyor.

Şirket, 50’den fazla ülkede, her ay yaklaşık 1 milyar dolarlık hizmeti her ay gönderiyor. Ayrıca iki Facebook yönetim kurulu üyesi (PayPal kurucularından Peter Thiel ve girişim kapitalisti Marc Andreessen); Virgin Group’un kurucusu Sir Richard Branson ile birlikte yatırımcıları arasında bulunuyor.

TransferWise Messenger chatbot, şirketin uygulama programlama arabirimini (API) kullanarak inşa edilmiş. TransferWise bu özelliği daha çok mesajlaşma uygulaması haline getirmeyi ve Messenger için para transferleri listesine çok daha fazla ülke eklemeyi umuyor.

Miller bu projeyi, TransferWise’ı hemen hemen her mesajlaşma, banka veya işletme ödeme sistemine sorunsuz bir şekilde entegre etmek için API’mızın nasıl kullanılabileceğinin güçlü bir örneği olarak da nitelendiriyor.

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı