Facebook Arama Geçmişi Nasıl Temizlenir?

Facebook aramalarınızı kolayca temizleyebilirsiniz. Peki o halde Facebook arama geçmişi nasıl temizlenir?

Facebook’un hakkınızda tuttuğu kullanıcı verisi konusunda endişeleriniz varsa, arama geçmişinizi her zaman temizleyebilirsiniz. İster web tarayıcısı olsun, ister iOS veya Android akıllı telefon sahibi olun Facebook aramalarınızı kolayca temizleyebilirsiniz. Peki o halde Facebook arama geçmişi nasıl temizlenir?

Facebook Geçmişinizi Neden Silmek İsteyebilirsiniz?

Facebook’ta arama geçmişinizi silmeniz gerekmez, ancak yararlı olmasının birkaç nedeni var. Bunlardan akla ilk gelen “Gizlilik”. Eğer başkaları bilginiz dahilinde dahi sizin hesabınızı kullanıyorsa bazı aramaları onlardan gizlemek isteyebilirsiniz. Bir diğeri ise “ilgi alanı”. Geçmişteki bir ilgi alanıyla ilgili şeyleri sık sık aradıysanız, ilgi artık geçtiğine göre ilgili sonuçları almayı bırakmak isteyebilirsiniz. Arama geçmişinizi silmek, bunu yapmanın en hızlı yollarından biridir. Son olarak “Düzen”. Alışkanlık dışında, göz atma geçmişinizi düzenli olarak silmeyi tercih edebilirsiniz.

Farklı Tarayıcılarda Geçmişinizi Nasıl Silebilirsiniz?

Her hangi bir tarayıcıdan Facebook.com adresine giriş yapın. Sitenin üst kısmındaki arama çubuğunu seçin ve ardından düzenle’yi seçin .Ekrana çıkan seçeneklerden aramaları temizle bölümünü seçin ve bu şekilde arama geçmişinizden kurtulun.

iOS Akıllı Telefonda Facebook Arama Geçmişi Silme

iOS tabanlı tablet veya telefon kullanıcısıysanız arama geçmişinizi uygulama üzerinden silmek isteyebilirsiniz. İşlemleri gerçekleştirmek için izleyeceğiniz adımlar ise;

Facebook uygulamasını açın ve büyüteç simgesine tıklayın. Ekrana çıkan düzenleye tıklayın. Ekrana çıkan aramaları temizleye dokunun. Bu adımları takip ederek İOS tabanlı telefonunuzla Facebook arama geçmişi silme işlemini gerçekleştirin.

Android Akıllı Telefonda Facebook Arama Geçmişi Silme

İlk olarak Facebook uygulamasını tablet veya telefondan açın ve büyüteç simgesine dokunun. Hemen sonrasında düzenle seçeneğine dokunun. Son olarak aramaları temizleye dokunun ve işlemi bitirin.

Bu adımları takip ederek her hangi bir web tarayıcısından, iOS işletim sistemine sahip cihazdan veya Android sistemli bir akıllı cihazdan Facebook geçmişinizi silin.

Yukarıda Facebook arama geçmişi nasıl temizlenir anlattık.

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir!

  • “Sosyal Medyayı Kötüye Kullananlar Nasıl Bildirilir?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • “Sosyal Medya Kullanırken Dikkat Edilecek 4 Şey!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • “Sosyal Medyada Karşılaşabileceğiniz 4 İlginç Tip!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Yazının sonundaki sosyal medya butonlarından bu yazıyı paylaşabilirsiniz.

Etiketler
Ömer Talha Alioğlu

Ömer Talha Alioğlu

Merhaba, ben Ömer. Grafik Tasarım bölümü son sınıf öğrencisiyim. Sanatsal konular üzerinde eğitim almış olsam da; Tarih, Teknoloji, Oyun, Askeri gelişmeler konularında bilgi sahibiyim. Günümü internette geçerip neler olduğunu yakından takip ederim. Sosyal yaşantımın yanında sanal yaşantımın da olduğunu söyleyebilirim. Yerinde takılıp kalanlardan değil ileriyi düşünüp hareket edenlerdenim. Moblobi.com'daki köşeme bekliyorum.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı