Android Telefonunuzu Bilgisayarınızdan Nasıl Kullanabilirsiniz?

Telefonunuzdaki android uygulamaları bilgisayarınızda nasıl çalıştırabileceğinize dair ipuçları.

Küçük ekrana maruz kaldıkça daha geniş  ekrana geçip işinizi halletmek ya da oyununuzu oynamak isteyebilirsiniz. Merak etmeyin bu isteğiniz imkânsız değil. Android işlemcili mobil cihazınızda kullandığınız uygulamaları Windows bilgisayarınızda da kullanmanız mümkün. Peki nasıl? Bu yazıda telefondaki görüntü TV’ye nasıl aktarılır ve android telefonunuzu bilgisayarınızdan nasıl kullanabilirsiniz anlatmaya çalışacağız.

Microsoft tarafından android kullanıcıları için geliştirilen “Telefon Eşlikçiniz – Windows bağlantısı” isimli uygulamayı Google Play’den ücretsiz indiriyorsunuz. Bu uygulama telefonunuz ile bilgisayarınız arasında bir bağlantı oluşturuyor. Telefon ekranınızı bilgisayarınızdan görebilir ve yönetebilir hale geliyorsunuz.

İşte telefonunuzdaki uygulamaları bilgisayarınızda da kullanabilmeniz için yapmanız gereken adımlar,

  1. Öncelikle Windows ve Android’in güncel olduğu bilgisayar ve mobil cihaza sahip olmalısınız.

Bilgisayarınız için,

  1. Bilgisayarınıza Microsoft Store üzerinden “Telefonunuz” uygulamasını indirin.
  2. Uygulamayı indirip açtıktan sonra oturum açın. Cihazlarınız arasında bağlantı kurmak için aynı Microsoft hesabı ile giriş yapın.
  3. Kurulum işlemini uygulayın.

Android Telefonunuzu Bilgisayarınızdan Kullanma moblobi

Telefonunuz için,

  1. Play Store üzerinden “Telefon Eşlikçiniz – Windows bağlantısı” uygulamasını indirin.
  2. Kurulum işlemini bu cihazda uygulayın ve oturum açmanız istendiğinde bilgisayarınızda kullandığınız Microsoft hesabını kullanarak oturum açın.

Bir Samsung kullanıcısıysanız tüm bunları yapmak yerine daha kolay bir şekilde bilgisayarınız ile telefonunuzu bağlayabilirsiniz. Nasıl mı?

Her Samsung cihazda olmasa da son modellerden bir Samsung kullanıcısıysanız “Telefon Eşlikçiniz – Windows bağlantısı” uygulaması zaten yüklü olacaktır.

Ayarlar > Gelişmiş Özellikler > Windows Bağlantısı seçeneğine tıklayarak bu özelliğe erişebilirsiniz.

Telefon ekranını TV’ye aktarma kablosuz olarak bu şekilde kolay olarak yapılabilir. Gerçekleştirmeniz gereken adımlar bu kadar basit. Bu adımları gerçekleştirdikten sonra telefonunuzu görev çubuğuna sabitleyip geniş ekrandan istediğiniz işlemleri yapabilirsiniz.

Telefonunuzu bilgisayardan kullanıp birçok işi kolaylıkla halledebilir, iki farklı cihazı aynı anda yönetmek zorunda kalmazsınız. Bu sizlere hem üretkenlik hem de zaman tasarrufu sağlayacak. Aynı zamanda telefonunuzda bulunan verileri kolayca bilgisayarınızdan erişme imkânı bulacaksınız.

Yukarıda android telefonunuzu bilgisayarınızdan nasıl kullanabilirsiniz anlatmaya çalıştık. Android telefonu televizyona aktarma hakkında bilgiler verdik. Peki ya sizin bu kolaylıktan haberiniz var mıydı? Telefonunuz bilgisayarınıza bağlayıp kullanacak mısınız?

En iyi android telefon alternatiflerini incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

 

Etiketler
Teknosa Sponsorlu İçerik

Teknosa Sponsorlu İçerik

Türkiye'nin teknoloji lideri Teknosa'nın Moblobi.com'daki köşesini takipte kalın. Teknoloji hızla değişirken; son gelişmelerden geri kalmayın....


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı