Android Telefonda Yer Açmanın 10 Yolu!

Eğer bir Android cihaza sahipseniz ve cihazınızda hafıza sıkıntısı çekiyorsanız telefonunuzda yer açmanın 10 yolunu sizin için listeledik.

Hepimizin akıllı telefonunda silmeye kıyamadığımız fotoğraflar ve videolar, mutlaka telefonumuzda bulunması gereken belgeler ve işe yarayacak uygulamalar bulunuyor. Ancak bu kadar fazla şeyi barındıran telefonlarımızda zaman zaman yer kalmayabiliyor. Eğer bir Android telefon sahibiyseniz ve cihazınızda hafıza sıkıntısı çekiyorsanız telefonunuzda yer açmanın 10 yolunu sizin için listeledik.

Android Telefon Yer Açma İpuçları

1- SD kart satın alın.

Eğer cihazınızda SD kart girişi varsa, android telefon için en büyük kurtarıcı bir SD kart edinmek olacaktır. Bu sayede birçok dosyayı ve hatta bazı uygulamaları SD kartınızın kullanım alanına kaydedebilirsiniz.

2- Android telefon önbelleğine alınmış uygulama verilerini silin.

Veri önbellekleri çoğunlukla gereksiz dosyalardan oluşuyor ve gereksiz biçimde yer kaplıyor. Ayarlardan uygulamalarınızı ziyaret edip önbelleğinizi temizleyebilir ve cihazınızda yer açabilirsiniz.

3- Drive kullanın.

Drive, düşük hafızalı cihazlar için büyük kurtarıcı oluyor. Kullanıcılarına sağladığı 15 GBlık ücretsiz alan ile android telefon kullanıcısıysanız birçok dosyanızı Google Drive’a kaydedebilirsiniz.

android telefonda yer acmanin 10 yolu

4-Cihazınızı bilgisayarınıza bağlayın.

Bu entegrasyon işinizi oldukça kolaylaştırıyor. Silmeye kıyamadığınız fotoğrafları, birçok belgeyi bilgisayarınıza kopyalayarak ve cihazınızdan silebilirsiniz.

5- İndirilen diziler, filmler ve müziklerden kurtulun.

Uzun bir yolculuk için hazırlanan çalma listeleri, bir gün izleme ihtimaliyle indirilmiş diziler ve filmler cihazınızda çok yer tutabiliyor. Cihazınızın bir köşesinde yer kaplayabiliyor. Seyahatler bittikten sonra silmeyi unuttuğunuz tüm dosyalardan silerek kurtulabilirsiniz.

6- En az kullandığınız uygulamalara göz atın.

Elbette her uygulamayı 7 gün 24 saat aralıksız kullanmıyorsunuzdur. Bunun için ekran sürenizden en az vakit geçirdiğiniz uygulamalara göz atmalı ve sonrasında onları gözden çıkarmalısınız.

7- Akıllı depolamayı açın.

Android son sürümleriyle kullanıcılarına akıllı depolama özellikleri sunuyor. Akıllı depolama cihazınızda en çok yer kaplayan uygulamayı buluyor ve otomatik olarak temizleme imkânı sunuyor.

8- Google Haritalar’da çevrimdışı haritalardan kurtulun.

Çevrimdışı haritalar cihazınızda internet bağlantısı olmadan kullanabileceğiniz bir özellik durumunda. İnternet bağlantısına sahipken seçtiğiniz bölgenin haritası cihazınıza indiriliyor ve sonrasında cihazınız çevrimdışıyken sizlere kullanma imkânı sunuyor. Bu durum ise cihazınızda çok yer kaplıyor.

9- Yedeklenmiş fotoğrafları silin.

Android kullanıcılarının cihazlarında Google Fotoğraflar albümlerinizde bulunan fotoğrafları yedekliyor. Bu sayede sizler albümünüzde yeni anılara yer açabiliyorsunuz. Yedeklenen fotoğrafları cihazınızdan silerek yer açabilirsiniz.

10- Chrome depolamalarını temizleyin.

Tarayıcınız siz her arama yaptığınızda ve herhangi bir site ziyaret ettiğinizde bunu geçmişinize işliyor. Bundan kurtulmak için site ayarlarınızdan depolamaya gidin ve site depolamasını temizleyin.

Size çok yakışacak akıllı telefon modellerine bakmak için buraya tıklayın.

 

Etiketler
Teknosa Sponsorlu İçerik

Teknosa Sponsorlu İçerik

Türkiye'nin teknoloji lideri Teknosa'nın Moblobi.com'daki köşesini takipte kalın. Teknoloji hızla değişirken; son gelişmelerden geri kalmayın....


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı