Temple Run 1 Oyunu Nasıl Oynanır? Nasıl İndirilir?

Seri filmlerde nasıl bir çoğumuz ilk filmin her zaman farklı olduğunu düşünüyor isek bu seri şeklinde olan oyunlar için de geçerlidir desek sanırım yanılmış olmayız. Bu felsefeden yola çıkarak, Temple Run oyununun ilk versiyonunu sizler için derlemeyi uygun gördük.

2011’de Imangi Studios tarafından piyasaya sunulan Temple Run 1, kısa sürede çok sayıda oyuncuya ulaşmayı başardı. Öyle ki bugüne kadar dünyada 50 milyonun üzerinde oyuncu tarafından oynandı. Hatta gösterilen yoğun ilgiden dolayı zamanla bilgisayar, tablet versiyonları ve devam oyunları da çıktı.

Oyunun en son 6. versiyonunun çıktığını da belirtmeden geçmeyelim. Şimdi gelin hep birlikte son 10 yılın en popüler oyunlarından olan Temple Run’ın ilk versiyonunu telefonunuza nasıl indireceğinizi ve nasıl oynayacağınıza bir göz atalım.

Oyunu Nasıl İndirebilirim?

Oyunu indirebilmek için iOS veya Android işletim sistemine sahip bir telefona ihtiyacınız var. Android cihazlardan Google Play Store’a girerek, iOS cihazlardan girdiğinizde ise App Store’a “Temple Run 1” yazdığınızda bu oyuna ulaşabilir ve indirme butonlarından yükleme işlemini başlatabilirsiniz. Böylece oyun oynanmaya hazır hale gelecektir.

Temple Run 1 Nasıl Oynanır?

Oyunu açtığınızda karşınıza birkaç seçenek çıkıyor. Direkt oyuna başlayabilir ya da birkaç özelliğin ayarları ile oynayabilirsiniz. Önerimiz oyunu deneyimledikten sonra ona göre ayarını değiştirmeniz yönünde olacaktır.

Oyunda karakterimizin ileriye doğru sürekli koşmakta olduğunu görüyoruz. Karakterimiz bir canlı tarafından kovalanmakta ve biz de kaçıyoruz. Oyunda geçirdiğimiz zaman arttıkça hızımız ve önümüze çıkan engeller de artmaya başlıyor. Burada yapmanız gereken en temel şey telefonunuzla karakterinizi yönlendirmek. Sağa, sola gidebilir, zıplayabilir ya da kayabilirsiniz.

Temple Run’da toplamanız gereken sarı, kırmızı ve mavi olmak üzere 3 farklı sikke bulunuyor. Bu bozuk paralar, oyundaki puanınızı arttırmaya yarıyor ve oyun içi satın alımda size avantaj sağlıyor. Bunun yanında oyun esnasında ekranınızın sol tarafında bulunan çubuk siz sikke topladıkça dolar ve size bonus olarak geri dönüyor. Maalesef içi dolan sayaç/çubuk siz bir ağaç dalına çarpınca veya tökezleyince sıfırlanıyor.

Oyunu sağ alt köşedeki durdurma simgesinden durdurabilirsiniz. Hatta oyunu durdurmuşken oyundan çıktığınızda oyuna kaldığınız yerden devam edebilme şansınız da var.

Bunlara ek olarak, oyunda satın alabileceğiniz güçlendirmeler bulunuyor. Ana sayfanın “Store” (Mağaza) bölümünden karakteriniz için 50 sikke ve çifte değerli sikkeler alabilir, görünmez olabilir, mıknatıs gücüne sahip olabilirsiniz. Her güçlendirmenin ayrı bir işlevi bulunuyor. Örneğin; mıknatıs gücü siz ilerledikçe sizin için bozuk paraları toplarken, görünmezken önünüze çıkan çukurlara düşmemeniz ve engellere takılmamanız garantilenir.

Son olarak oyun, karakteriniz durduğu zaman sonlanıyor. Bu, oyun esnasında çukura düşmek, iki kez tökezlemek gibi sebeplerden dolayı yaşanabiliyor.

Sizler için oldukça popüler olan Temple Run’ın ilk çıkış versiyonunu değerlendirdik. Peki, sizce en iyi Temple Run oyunu hangi versiyonda?

Bu Yazılar da İlginizi Çekebilir

“Temple Run Oyunu Oynayanlar için 10 İpucu!” okumak için buraya tıklayın.
“Ücretsiz Oynayabileceğiniz 5 Mobil Oyun!” okumak için buraya tıklayın
“Google Play Store’dan Kaldırılan 8 İlginç Uygulama!” okumak için buraya tıklayın.

“Temple Run 1 Oyunu Nasıl Oynanır? Nasıl İndirilir?” konumuzu paylaşmak isterseniz yazı sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Beren Demirağ

Beren Demirağ

Merhaba, ismim Beren. Dokuz Eylül Üniversitesi İşletme bölümünde okuyorum. Dijital pazarlama, gönüllülük yapmak ve renkli olan her şey beni heyecanlandırıyor. Ayrıca psikoloji, yabancı diziler ve görsel sanatlara büyük bir ilgim var. Okumaktan ve öğrendiklerimi meraklısına anlatmaktan zevk aldığım için burada yazıyorum. Sizi Moblobi'deki köşeme bekliyorum.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı