Google Play Store Gelmiş Geçmiş En Çok İndirilen Uygulamalar! - Moblobi.com
Mobil

Google Play Store Gelmiş Geçmiş En Çok İndirilen Uygulamalar!


Google Play Store gelmiş geçmiş en çok indirilen uygulamalarını açıkladı.

Google Play Store ilk olarak 6 Mart 2012’de piyasaya giriş yapmıştı. Google, 5. Yılını doldurduğu bu platformda bugüne kadar en çok download edilen uygulama, oyun, film, şarkı, albüm ve kitapları açıkladı. Bu rakamların ABD için geçerli olduğunu da söyleyelim.

Bu dönemde aslında sosyal paylaşım uygulamaları en önde yer alırken, oyun tarafında CandyCrushSaga ve Clash of Clans liderliği kimseye bırakmıyor.

Google Play Store’da en çok indirilen oyunlarda ilk sırada Candy Crush Saga var. Candy Crush’ı Subway Surfers izliyor. Temple Run 2, Despicable Me ve Clash of Clans ilk ilk 5 belli oluyor.

Android uygulaması listesinin indirilme sayısı zirvesinde Facebook yer alıyor. Facebook Messenger ise ikinci durumda. Facebook’un satın aldığı Instagram dördüncü sırada kendine yer buluyor. Pandora Radio üçüncü sırada. 500 milyon indirme rakamını geride bırakan Snapchat ilk beşin son sırasında. Ancak Snapchat’in diğerlerine göre çok yeni olması da bunun bir başarı olduğunu gösteriyor.

EdSheeran’a ait “Thinking Out Loud” adlı şarkı, Google Play Store’da en fazla satışa sahip parça.25 isimli albümle Adele en çok satın alınan isim.

Satışta birinci sıradaki film “The Interview”. En çok satılan kitap ise E.L. James tarafından yazılan “Grinin Elli Tonu”. Bu tercihlerin ve sıralamanın sadece ABD’yi yansıttığını tekrardan hatırlatmakta fayda var.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı