Telefonunuzdaki Verileri Silmeden Nasıl Değiştirirsiniz?

Hiç kimse telefonunu değiştirirken mutlaka fotoğraflarının, videolarının, şifrelerinin, anılarının ve kişisel bilgilerinin hiçbirinin silinmesini, kaybolmasını istemez. Bu nedenle başka bir telefona geçiş yaparken de dosyalarımızın, anılarımızın ve rehberimizi kaybetmekten endişe duyarız. Peki, telefonunuzdaki verileri silmeden nasıl değiştirebileceğiniz hakkında bilginiz var mı? Şimdi telefonunuzdaki verileri kaybetmeden yeni bir telefona nasıl geçiş yapılabileceğini inceleyelim.

Telefonunuzdaki Verileri Silmeden Nasıl Değiştirirsiniz?

iPhone ya da Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarınızı kullanırken mutlaka bulut hesabınıza yedeklemelerinizi kontrol edin. Günümüz teknolojisi sayesinde artık telefonların çoğunda otomatik yedekleme özelliği bulunmakta. Fotoğraflarınızdan tutun da mesajlarınıza kadar tüm verileriniz yedeklenmekte. Tabi ki özellikle dosyalarınızı silmezseniz bu durum böyle. Belirttiğimiz gibi akıllı telefonlarda bulut özelliği sayesinde, tüm verilerinizin depolama alanı sıkıntı yaşamaksızın kaydedilmekte.

Peki, bulut uygulaması olmayan mobil cihazlarda bu durum nasıl gerçekleştiriliyor? Telefonun içindeki bilgileri kaybetmeden diğer telefona nasıl aktarım yapılabilir? Bunun için yine birçok seçenek yani uygulama mevcut. Kendi telefon markanıza uyan uygulamayı yükleyip veri aktarımlarınızı sağlıklı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Bunun dışında daha eski bir telefona da sahip olabilirsiniz. Eski telefonunuzdan diğer telefona aktardığınız verilerin eski telefonda kalmamasını istiyorsanız bazı durumlar mevcut. Eski telefonunuzu satmak ya da başka birine vermek gibi bir düşünceniz varsa verilerinizi, telefonun içerisinden tamamen sildiğinize emin olun. Bu adımı uygulamak için de tek tek silme işlemi gerçekleştirmeyin. En basit yolu ile bu durumu telefonunuza format atarak çözebilirsiniz. Bu sayede telefonunuzda yer alan tüm verileriniz (fotoğraf, mesaj, video vb.) tamamen silecektir. Dolayısı ile bir nevi telefonunuz sıfırlanacaktır.

Bunun yanı sıra bu işlem için bir uygulamadan yararlanmak da isteyebilirsiniz. Bu durumda Wonder Share Mobile Trans uygulamasını kullanabilirsiniz. Bu uygulama sayesinde verilerinizi diğer telefonunuza rahatlıkla aktarabilirsiniz. Uygulama, Windows ve iOS işletim sistemleri ile uyumlu bir şekilde çalışmaktadır. Bu uygulama size 4 farklı şekilde yardımcı olabiliyor:

1. Bunlardan birincisi, telefondan telefona aktarma yapabilirsiniz.
2. Telefonunuza yedeklerden geri yükleme işlemi sağlayabilirsiniz.
3. Telefonunuzu yedekleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.
4. Eski telefonunuzu silebilirsiniz.

Bu Yazılar da İlginizi Çekebilir

“iPhone Telefonun Performansını Artırmak İçin 8 İpucu” okumak için buraya tıklayın
“Android Telefonda Yer Açmanın 10 Yolu!” okumak için buraya tıklayın.
“Kendinize Uygun Akıllı Telefonu Nasıl Seçebilirsiniz?” okumak için buraya tıklayın.

“Telefonunuzdaki Verileri Silmeden Nasıl Değiştirirsiniz?” konumuzu paylaşmak isterseniz yazı sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Fatma Nur Güneş

Fatma Nur Güneş

Merhaba, ben Fatma Nur Güneş. Doğuş Üniversitesi İletişim Bilimleri 4.sınıf öğrencisiyim. Moblobi.com’da içerik üretiyorum. Köşemi takipte kalın!


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı