Sırlarınızı Paylaşabileceğiniz Uygulama! - Sayfa 2 / 2 - Moblobi.com
Mobil

Sırlarınızı Paylaşabileceğiniz Uygulama!

Sırrınızı fotoğraf üzerine yazarak paylaşabileceğiniz uygulamanın özellikleri neler? Ya bu uygulama sırlarımızı açığa çıkarıyorsa?


Uygulamanın güvenlik koşullarına uyup uymadığı konusunda çeşitli paylaşımlar yapılıyor. Whisper isimli uygulamada sır paylaşımı yapan kişilerin kimliklerinin internette paylaşıldığı iddia ediliyor. Kısa bir zaman önce ortaya çıkan iddialardan bir diğeri ise kullanıcıların erişim izni vermedikleri halde uygulamanın kullanıcıların konumlarına erişmesi.

Uygulamanın gizlilik ve güvenlik koşullarında; kullanıcılar paylaştıkları sırları silmiş olsalar bile aslında uygulamanın; yedekleme, depolama gibi durumlar nedeniyle belirli bir süre bu sırları silmediği belirtiliyor. Hatta 2012 yılından beri paylaşılan sırların hiçbirinin silinmediği yönünde iddialar da mevcut.

Ayrıca uygulamayı indirdiğinizde daha iyi hizmet sunabilmek için konum bilginizi paylaşmanız gerektiği de belirtiliyor. Ancak uygulamayı kullanan pek çok kullanıcı çıkan haberler doğrultusunda konum bilgisini paylaşmaktan vazgeçmiş olabilir. Eğer uygulamaya daha önce konum izni verdiyseniz cihazınızın Ayarlar bölümden devre dışı bırakabileceğinizi veya uygulamayı kaldırabileceğinizi de paylaşalım.

Peki siz sırrınızı anonim olarak hiç tanımadığınız binlerce insana anlatır mıydınız? Bu tip sır paylaşımıuygulamaları hakkındaki görüşleriniz neler? Yorumlarda paylaşınız.

İlginizi Çekebilir!

  • Hiçbir İşe Yaramayan Mobil Uygulama!” haberimizi okumak için buraya tıklayın
  • Günlük Hayatınızı Kolaylaştıracak Uygulamalar!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Sevgilisiyle Sosyal Medya Şifresini Paylaşanlar Dikkat!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı ilginizi çektiyse ve sosyal medyada arkadaşlarınızla paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya paylaşım butonlarını kullanabilirsiniz.

Önceki sayfa12
Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı