Iphone Ekranınıza Yapışkan Notlar Nasıl Eklenir?

Bir zamanlar eski Windows işletim sistemi kurulu bilgisayarlarımızdaki ekrana eklediğimiz yapışkan notlar oldukça kullanışlıydı ve işimize birçok yarıyordu. Zamanla büyük ve yavaş bilgisayarların yerini, elimize ve cebimize sığan küçük telefonlarımızın almasıyla birçok şey değişti. Mobilite, bağlantı ve kullanış açısından son derece ergonomik olan telefonlarımıza yapışkan notlar ekleyebilsek nasıl olurdu? Bu yazımızda sadece Iphone telefonların ana ekranlarına yapışkan notlar nasıl eklenir konusuna değineceğiz.

Android işletim sistemine sahip telefonları kullanıyorsanız; zevkinize ve isteğinize göre herhangi bir uygulamayı indirerek ana ekranınızdaki yapışkan notlar uygulamalarınızla kontrol sağlayabilirsiniz. Iphone yapışkan notlar (Widgedts) uygulaması, tıpkı bilgisayarınızdaki yapışkan not deneyiminizi taklit ederek ayrıyeten üstlerine dokunarak metni düzenleyebilirsiniz. Bunun dışında yapışkan not uygulaması; yazı renklerini değiştirme, arka plan rengini değiştirme, kayan yazı efektleri gibi opsiyonlar da sunmakta.

Iphone Ekranınıza Yapışkan Notlar Nasıl Eklenir?

Tamamen ana ekrandan çalışan uygulamayı indirdikten sonra ana ekranınızı kullanarak, ekranın boş bir bölümüne basılı tutun ve ardından sol üst taraftaki “+ “ bölümüne dokunun. Artık ana ekranınızı üç boyutlu olarak önizleyebilirsiniz.

– Ana ekrana bir pencere öğesi bırakmak için “Widget Ekle” sekmesine dokunun
– Artık widget ekleyebildiğinize göre düzeninizi kaydedebilmek için “bitti” sekmesine dokunun
– İçeriğinizi düzenlemek için Widget seçin
– Notunuza dokunun ve kaydedin
– IPhone ekranınıza geri geldiğinizde, yapışkan notlarınıza güncellenen notlarınızı ekleyebilirsiniz
– Widget’daki arka planı ve yazı tipinizi değiştirebilirsiniz. Widget’a dokunup basılı tuttuktan sonra Widget’ı düzenle seçeneğine dokunun
– Renk bölümünden; sarı, mavi ve pembe seçenekleri seçebilir ve ayrıca yazı tipi seçeneğinden varsayılan sekmesinden çıkarak kendi zevkinize göre bir yazı tipi seçip kullanabilirsiniz

Yapmanız gereken her şey bu kadar. Bu sayede telefonunuzun ana ekranına unutmamanız gereken konuları, sınav tarihlerinizi, hatırlamak istediğiniz iş toplantılarınızı ve randevularınızı yazabilir, kendinize sürekli hatırlamak isteyeceğiniz şeyleri renkli ve akıcı arka planlar ile kendinize göre özelleştirdiğiniz yazı tipleriyle daha kaliteli bir hale getirebilirsiniz. Ayrıca tüm bunları yaparken hafızanız sürekli tazelenecek ve canlı kalacak. Siz de bu kaliteli uygulamayı kullanarak; özelleştirilmiş bir arayüz, sürekli yenilenen güncellemeler ile çok da değiştirilmeye müsait olmayan bir işletim sistemini, aslında kendinize göre kişiselleştirebilirsiniz.

Bu Yazılar da İlginizi Çekebilir

“Her IPhone Kullanıcısının Denemesi Gereken 10 Fazla Bilinmeyen Özellik” okumak için buraya tıklayın.
“Telefon Rehberinizi iPhone’dan Android’e Aktarmanın Yolları” okumak için buraya tıklayın
“Kaybolan iPhone Telefon Nasıl Bulunur?” okumak için buraya tıklayın.
“iPhone Verilerinizin Güvenliğini Sağlayan 6 Uygulama!” okumak için buraya tıklayın.

“Yapay Zeka Prostat Kanseri Tahmini Yapabiliyor” konumuzu paylaşmak isterseniz yazı sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı