Google Oyunlar Her Gün Daha Fazla İndiriliyor

Google oyunlar yıllar içerisinde kullanıcılarını çok artırdı.

1998 yılında tüm bilgilerin dünyanın her noktasına ulaştırılması hedefiyle teknoloji hayatına başlayan Google, son 10 yıl içerisinde bulunduğu sektöre adeta devrim niteliğinde projeler gerçekleştirdi. Google oyunlar bu yenilikler içerisinde en fazla kullanıma sahip uygulamalar arasında yer alıyor. Google bu kapsamda farklı teknoloji firmalarıyla iş ortaklığı gerçekleştirerek mağaza içerisindeki oyun sayısını yükseltmiş ve bütçe anlamında da büyük bir getiri elde etmiş.  Google uzun bir süredir en yaygın oyunları ve diğer kategori içeriklerini Google Play Store üzerinden kullanıma sunuyor. Google Play Store içerisinde bulunan ücretli ve ücretsiz yüz binlerce içeriğin hem fabrikası hem pazarı konumunda bulunuyor. 

Google Play Store

Android oyun ve uygulama marketi olan Google Play Store en yakın rakibi AppStore’da yer alan içerik sayısını 2012 yılında geri bıraktığını ilan etmişti. Google Play Store ile alakalı son yapılan araştırmalarda bir ay içerisinde yakaşık 100.000 uygulama ile rekor tazeleyen bir duruş sergiliyor. Her yaştan insana hitap eden yapısıyla özellikle pandemi döneminde tüm verilerini alanındaki en yüksek kullanım rekoruyla tazeleyen Google Play Store’un, yeni uygulamalar ve online oyunlar kategorisinde de büyük bir gelişme kat ettiği biliniyor. Google Play Store her bakımdan tüketiciye büyük avantajlar sunuyor. Ücretli ücretsiz uygulamaların yanı sıra, 2020 yılı internet verileri kapsamında tüm uygulamalarda ve oyunlarda düşük veri tüketimine odaklanmış bir yapıda çalışmalarını geliştiriyor. İnternetsiz alanlarda da insanlara Google Play Store farkını yaşatmak için bu kategoriye ait yüzbinlerce oyun 2021 yılında kullanıcıların önüne sunuldu. 

Google Play Store 2020’de en çok indirilen oyun ve indirilme sayılarını sıraladığında ön plana çıkan oyunlar şu şekilde listelendi.

Amog Us – (+ 287 milyon)

Garena Free Fire – (+ 216 milyon)

Subway Surfers – (+ 230 milyon)

Google Play Store uygulamasında online kategoride savaş oyunları en fazla indirilen oyun çeşidi olurken, çocukların indirdikleri oyunlar en fazla indirilenler kategorisinde ilk beş sıralama arasında bulunuyor. Oyunlarda harcanan zaman ise ortalama dört saat.

Google Play Store ziyaretçilerin ilgisini çekebilecek oyunları da seçenekler arasında göstererek daha fazla indirme sayılarını artırıyor. Kullanıcıların görüşleriyle yüklenen oyun kategorileri kullanmayı da ihmal etmiyorlar. Google Play Games uygulamasıyla da oyun severlerin dikkatini çeken içerikleri paylaşmayı sürdürüyor.  

Yer aldığı her alanda maksimuma ulaşmayı hedefleyen Google, oyun alanında da adından uzunca söz ettireceğinin sinyallerini veriyor.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

  • Zoom’da Oynayabileceğiniz 6 Eğlenceli Oyun!” okumak için buraya tıklayın.
  • Eğlenerek Vakit Geçireceğiniz En İyi 10 Mobil Oyun!” okumak için buraya tıklayın.
  • Bilgisayardan Oynayabileceğiniz 6 Strateji Oyunu!” okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Moblobi.com

Moblobi.com

Yeni dünya insanlarına eğlenceli ve ilginç içerikler... Hakkımızda daha fazla bilgi almak için https://moblobi.com/hakkimizda/ linkini tıklayabilirsiniz. Sosyal medyada @moblobi hesaplarımızdan takip etmeyi unutma.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı