En İyi Mobil Fotoğraf Uygulamaları!

Akıllı telefonların kullanımıyla birlikte amatör fotoğrafçılık da arttı. İstenildiği yerde ve zamanda akıllı telefonunuz çıkartıp fotoğraf çekme sansınız oluyor. Mobil fotoğraf uygulamaları da bu konuda kullanıcılara oldukça kolaylık sağlamakta.

Bazen çekilen fotoğraflar istenildiği gibi olmayabiliyor. Net çıkmama, karanlık çıkma, ışığın yeterli seviyede olmaması gibi birçok sorun ile karşılaşıyoruz. Böyle zamanlarda ya başka bir kamera uygulaması ya da fotoğraf düzenleme uygulamalarına ihtiyaç duyuluyor. Bu yazımızda, fotoğraflarınız için en iyi mobil fotoğraf uygulamaları konusunu ele alacağız.

Akıllı Telefonlar İçin En İyi Fotoğraf Uygulamaları

Sizler için akıllı telefonlarınızda kullanabileceğiniz en başarılı fotoğraf uygulamalarını derledik.

1. Enlight Photofox

Enlight Photofox, değişik efektleri içerisinde barındıran bir uygulamadır. Fotoğraflarınıza glitch efektlerini çok kolay bir şekilde ekleyebilirsiniz.

Bunun yanı sıra katmanlar oluşturup fotoğraflar arası geçiş yapma imkanınız da bulunmakta. Uygulamanın normal sürümüne ücretsiz olarak ulaşabilirsiniz.

2. Slow Shutter Cam

Slow Shutter Cam uygulaması, düşük ışıkta daha iyi fotoğraflar çekebilmenize imkan sağlıyor. Aynı anda birden çok fotoğraf çekip ışıkların birbirine girdiği güzel fotoğraf kareleri elde edebilirsiniz.

Örneğin, akan bir trafiği çekerseniz hareketli araba farları fotoğrafta güzel duracaktır. Slow Shutter Cam uygulamasına 1.99 dolara sahip olabilirsiniz.

3. Snapseed

Snapseed, arayüzü son derece basit olan bir fotoğraf düzenleme uygulamasıdır. Hazır efektler sayesinde kendiniz de ince ayarlar yapabilirsiniz.

Snapseed; iyileştirme, başın duruşu, vinyet gibi birçok özelliğe sahip. Ayrıca Snapseed, ücretsiz bir uygulamadır.

4. PicsArt

PicsArt sayesinde üst üste fotoğraf katmanları arasında yumuşak geçişler yapabilirsiniz. Oldukça güzel efektlere sahip bir uygulamadır.

Uygulamanın ücretsiz ve gold üyelik seçenekleri bulunmakta. Bunun yanı sıra ilk popüler fotoğraf düzünleme uygulamalarında biri olarak dikkat çekmekte.

5. Lapse It

Lapse It, 4K çekimleri destekleyen hızlandırılmış videolar çekebileceğiniz bir uygulamadır. Bu uygulama ile birlikte bulutların geçişini, güneşin doğuşunu ya da batışını kaydedebilirsiniz. Normal sürümü ücretsizdir.

6. Focos

Focos, fotoğraflarınıza derinlik katabileceğiniz oldukça kullanışlı bir uygulamadır. Siz hariç geri kalan tüm fotoğrafı bulanıklaştırır ve normal fotoğraflarınızı portre moduna çevirir.

Bunun yanında odaklama ayarlarını da değiştirebilirsiniz. Focos, ücretsiz bir uygulamadır.

7. TouchRetouch

TouchRetouch uygulaması, çekildiğiniz fotoğraflarda istenmeyen nesneleri ya da kişileri silebiliyor. Bu sayede fotoğraflarınızda hoş durmayan detayları kaldırabilirsiniz.

TouchRetouch’un güncel satın alma fiyatı 3.99 dolar.

8. Adobe Lightroom

Adobe’nin ücretsiz olarak sunduğu Lightroom uygulaması, özellikle fotoğrafların renkleri ile oynarken size çok başarılı sonuçlar veriyor.

İçerisinde hazır efektlerin de yer aldığı bu uygulama, çektiğiniz fotoğrafların ışık ve renk ayarlarını da otomatik olarak sizin yerinize hallediyor.

9. Instagram

Aslında bir sosyal medya platformu olan Instagram, aynı zamanda bir fotoğraf düzenleyicisi olarak işlev sağlamakta.

İçerisinde birçok filtre barındırıyor. Ayrıca ön kameradan fotoğraf çekerken fotoğraf dönmüyor ve daha güzel görüntüler elde edilebiliyor.

10. VSCO

VSCO, fotoğraf düzenleme uygulamaları arasında hiç şüphesiz en iyi filtrelere sahip uygulamalardan biri olarak göre çarpıyor. Doğal görünümlü ve farklı ışık renklerine sahip olan VSCO uygulamasının arayüzü de son derece basit.

Bu Yazılar da İlginizi Çekebilir

“Gece Telefonla İyi Fotoğraf Çekmek için 10 İpucu!” okumak için buraya tıklayın.
“İşinizi Kolaylaştıracak En İyi Fotoğraf Uygulamaları!” okumak için buraya tıklayın
“İyi Fotoğraf Çeken Telefonlarda Olan 5 Özellik!” okumak için buraya tıklayın.
“Telefonuyla Sürekli Fotoğraf Çekenler Dikkat!” okumak için buraya tıklayın.

“En İyi Mobil Fotoğraf Uygulamaları!” konumuzu paylaşmak isterseniz yazı sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Buğra Özad

Buğra Özad

Merhaba, ben Buğra. Beykent Üniversitesi Yeni Medya bölümü 2. sınıf öğrencisiyim. Medya ve spor ile ilgileniyorum. Dijital yeni düzen hakkında daha fazla şey öğrenmek istiyorsanız sizi Moblobi.com’daki köşeme bekliyorum.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı