En İyi 10 Uyku Takip Uygulaması

Sağlıklı ve kaliteli bir uyku düzenine kim sahip olmak istemez ki? Uykunuzdan uyandığınızda tekrar uyuma isteği, yorgunluk yaşamak kaliteli bir uykuya sahip olmadığınızın işaretlerinden bazılarıdır. Verimli bir uyku için çoğu insan uyku takip uygulaması kullanmakta.

Son zamanlarda rüya görmediğinizi düşünüyor, çok uyumanıza rağmen uykunuzu alamadığınızı hissediyorsanız bu sizin verimsiz bir uykudan uyandığınıza işarettir. Uykunuzu daha kaliteli bir hale getirmek için uykunun en verimli olduğu saatlerde uyumalısınız. Uyuyup uyandığınız saatler düzensiz olmamalıdır. Bu düzensizliği belirli bir düzene sokabilmek için en iyi 10 uyku takip uygulamasına yakından bir göz atalım.

En İyi 10 Uyku Takip Uygulaması

1. Sleep Cycle

Daha iyi uyku daha iyi sağlık diyen Sleep Cycle, uyku takibi konusunda en bilindik uygulama diyebiliriz.

Hem iOS hem de Android cihazınızda kullanabileceğiniz Sleep Cycle, sabahları güne daha iyi başlamanızı sağlıyor. Günün devamında uyku ile ilgili bir problem yaşamayacağınızı vaat ediyor.

2. Pillow

iOS cihazınızda kullanabileceğiniz Pillow uygulaması, sağlık uygulaması ile birlikte çalışmaktadır.

Uykunuz esnasında ses kaydı alıyor, yatağa girdikten kaç dakika sonra uykuya daldığınızı tespit ediyor ve uyanmak istediğiniz saatten yarım saat evvel uykunuzun en hafif olduğu noktada sizleri uyandırmaya çalışıyor.

3. Good Morning – Alarm Clock

Uyku kalitenizi arttırıyor, sizi uyandırmak için en doğru zamanı seçiyor ve takibinizi yapıyor. Ayrıca uyku borcunuz varsa bu uygulama size bildirim de göndermekte.

4. Calm

Türkçe karşılığı sakin, durgun, huzurlu anlamlarına gelen Calm, bu karşılıkları adeta size sağlamakta.

Uyku takibinin yanı sıra meditasyon yoluyla zihninizde dinginlik yaratıyor. Sakinleştirici müzikler, esneme hareketleri ve uyku hikayeleri ile uykuya dalmadan evvel sizleri pamuk gibi yapacak bir uygulama olan Calm’i, hem iOS hem de Android cihazlarınızda kullanabilirsiniz.

5. Pzizz

Hem iOS hem Android cihazınızda kullanabileceğiniz Pzizz uygulaması, ara yüz olarak son derece basit ve kullanışlı.

Pzizz, uyku ile olan mücadelenize oldukça yardımcı olacaktır.

6. Relax Melodies

Rahatlatıcı müzikler eşliğinde kusursuz bir uykuya dalış deneyimi sunan Relax Melodies’i hem iOS hem de Android cihazlarınızda kullanabilirsiniz.

Bunun yanı sıra son zamanlarda oldukça popüler olan ASMR seslerini de Relax Melodies’te bulabilirsiniz.

7. SnoreLab

Eğer horlama gibi bir alışkanlığınız var ise bu uygulama tam size göre.

Horlamak aslında tıp literatüründe bir hastalık olarak geçmekte. Bu rahatsızlığa sahip olan kişiler, uyuduklarında horladıklarını anlayamayacakları için böyle bir hastalığa sahip olduklarının da farkında değillerdir.

SnoreLab uygulaması da bu sorunu tespit etmede kullanılmakta. Uyku esnasında horlama sesinizi kaydeden SnoreLab, mırıldanmalarınızı ve konuşmalarınızı da kaydederek sizlere sunmakta.

8. Sleep Genius

Uyku uzmanları ve nörobilimciler tarafından geliştirilen Sleep Genius; uyku takibi yapıyor, yönergelerde bulunuyor, çeşitli sesler eşliğinde rahatlamanızı sağlıyor ve uyku veriminizi arttırıyor.

9. Noisli

Hem iOS hem Android cihazınızda kullanabileceğiniz Noisli uygulaması, uykuya dalmadan önce rahatlamak, gevşemek için kullanılan bir uygulama.

Çeşitli sesleri içerisinde barındıran Noisli, bu sesler sayesinde sizlere işinize daha kolay odaklanma imkanı da sunmakta.

10. Digipill

Siz de uykusuzluğun üstesinden gelmek, motivasyonunuzu arttırmak ve stresinizi azaltmak istiyorsanız Dipigill uygulamasını kullanmanızda fayda var.

Hem iOS hem de Android cihazınızda kullanabileceğiniz Digipill ile rehberli meditasyon deneyimini yaşayabilirsiniz.

Bu Yazılar da İlginizi Çekebilir

“Uykunuzu İzleyen ve İyi Uyumanızı Sağlayan Uygulamalar!” okumak için buraya tıklayın.
“Uyku Problemi Olanlar için Beyaz Gürültü Makineleri!” okumak için buraya tıklayın
“Uykunuzu Düzenleyen Mobil Uygulama!” okumak için buraya tıklayın.
“Uyku Sersemi Alarmı Kapatıp İşe Güce Geç Kalanlara Müjde!” okumak için buraya tıklayın.

“En İyi 10 Uyku Takip Uygulaması” konumuzu paylaşmak isterseniz yazı sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Dilara Yıldırım

Dilara Yıldırım

Merhabalar ben Dilara, Selçuk Üniversitesi Reklamcılık bölümü mezunuyum. Geziyor, görüyor, yiyor, içiyor ve fotoğraf çekip, anılar yazıyorum. İnsanların görmediğini betimlemelerini sağlamak için daha çok okuyup, daha iyi yazmak için buradayım. Moblobi.com'daki köşemi takipte kalın.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı