Üye Olmadan Zoom Kullanmanın 3 Yolu!

Zoom'da toplantılara katılmak için üye olmanıza gerek yok. Üye olmadan Zoom toplantılarına katılabilmeniz için 3 pratik yöntem, haberimizde...

Zoom, son zamanların en çok kullanılan görüntülü konuşma uygulamalarından biri. Kullanıcılar isterlerse uygulama veya web sitesi üzerinden hesap oluşturabiliyorlar. Fakat toplantılara katılmak için bir Zoom üyeliğine sahip olmak şart değil. Peki üye olmadan Zoom toplantı girişi yapılır? 3 pratik yöntem, haberimizde…

Zoom üye olmadan nasıl kullanılır?

Dijital hayata geçiş yapıyor olduğumuz bu dönemde görüntülü sohbet uygulamaları önemli bir yer almaya devam ediyor. Zoom uygulaması da görüntülü sohbet uygulamaları arasında en çok adını duyduğumuz mobil uygulamalardan biri. Kullanıcılar ister mobilden ister masaüstü cihazları üzerinden uygulamayı kullanabiliyorlar. Ayrıca herhangi bir toplantıya katılmak için hesap oluşturmak da gerekmiyor. Eğer bir hesabınız yoksa ve toplantıya katılmak istiyorsanız bunu gerçekleştirmenin birkaç yolu var:

1- Zoom linki ile toplantıya katılma

Katılacağınız toplantı için toplantı sahibi sizinle bir toplantı bağlantı linki paylaşacaktır. Toplantıya katılmanın ilk yolu toplantı sahibi tarafından oluşturulan bu bağlantıya tıklamak. Bu bağlantıya tıkladığınız anda toplantıya yönlendiriliyor olacaksınız.

2-  Zoom ID ile toplantıya katılma

Toplantıyı oluşturan kişinin sizinle paylaşacağı ID numarasıyla da toplantıya katılabilirsiniz. Bunun için anasayfaya gidip, sağ üstteki “Join Meeting” menüsüne tıklayın. Açılan sayfaya ID kodunu girin. Bu adımdan sonra toplantı şifresini girmeniz gerekiyor. Kodu ve şifreyi girdikten sonra toplantı penceresini açabilirsiniz.

3- Sesli konferans yapmak

Mobil uygulamayı indirmediyseniz, bilgisayarınız yanınızda yoksa telefonunuzun sesli konferans özelliğini kullanabilirsiniz. Fakat toplantılara sesli konferans ile katılabilmeniz için toplantı sahibinin lisansının olması gerekiyor.

Bu arada şunu da hemen belirtelim: Zoom’a telefon ile katılma özelliği Türkiye’de mevcut değil ve şuan için çok az ülkede kullanılıyor. Bu özelliğin kullanıldığı ülkeleri Uluslararası Arama Numaraları’nın yer aldığı listeden görüntüleyebilirsiniz.

Peki siz görüntülü konuşma yapıyor musunuz? En çok hangi görüntülü konuşma uygulamalarını kullanıyorsunuz? Yorumlarda paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • Zoom Görüşmelerinizde Arka Plan Resmi Nasıl Değiştirilir?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • FaceTime Nedir Ve Nasıl Kullanılır?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • “Zoom Toplantılarında Kullanabileceğiniz 9 Araç! haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Songül Dursunova

Songül Dursunova

Merhaba, ben Songül. İstanbul Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü öğrencisiyim. Bolca hayal kurup hayallerini hedeflere, hedeflerini de gerçeğe dönüştürme çabasında olan biriyim. Gezmeyi, yeni şeyler öğrenmeyi ve bunları insanlarla paylaşmayı severim. Eğer siz de yeni bilgiler edinmeye meraklıysanız Moblobi.com da takpte kalın. https://moblobi.com/author/songul-dursunova


İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı