Zoom Toplantılarında Kullanabileceğiniz 9 Araç!

Zoom toplantılarında en çok kullanılan toplantı araçları neler? Zoom'da en çok kullanılan 9 toplantı aracı, haberimizde...

Zoom uygulamasında video sohbetlerinizde kullanabileceğiniz pek çok araç bulunuyor. Bu araçlar sayesinde kullanıcılar çok daha iyi görüntülü sohbet gerçekleştirebiliyorlar. Peki en çok kullanılan zoom toplantı araçları neler? Zoom’da en çok kullanılan 9 toplantı aracı, haberimizde…

Zoom toplantılarında en çok kullanılan 9 araç:

Dijital hayata geçiş yapıyor olduğumuz bu dönemde görüntülü sohbet uygulamaları önemli bir yer almaya devam ediyor. Zoom da bu uygulamalar arasında en çok adını duyduğumuz mobil uygulamalardan biri. Uygulamada görüntülü sohbetlerinizi düzenlemeniz, katılımcıları takip edebilmeniz için bazı araçlar bulunuyor. İşte bunlardan bazıları:

1- Toplantı içi sohbet

Toplantı içi sohbet özelliği sayesinde bir kişiye veya bir toplantı içindeki gruba özel olarak mesaj gönderebilirsiniz.

2- Kayıt

Zoom manuel veya otomatik olarak toplantılarınızı kaydetme seçeneğini sunuyor.

3- Ekran paylaşımı

Ekran paylaşımı özelliğiyle  ekranınızı paylaşabilirsiniz. Böylece başkalarına çalışmalarınızı kolay bir şekilde gösterebilirsiniz.

4- Ara odaları

Ara odaları toplantı aracı, katılımcıların kendi konuşmalarını yapabilmelerini sağlıyor. Katılımcılar ara odaları ile tek bir aramayı ayrı ayrı gruplara ayırabiliyorlar.

5- Sanal arka planlar

Sanal arka plan, arka planınız olarak görüntü ve video görüntülemenize olanak tanıyor. Katılımcılar, toplantı sahipleri arka planlarını değiştirebiliyorlar. Bu özellik hakkında ayrıntılı bilgi almak isterseniz “Zoom Görüşmelerinizde Arka Plan Resmi Nasıl Değiştirilir?” başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

6- Uzaktan destek

Uzaktan destek özelliği sayesinde başka katılımcıların ekranını kontrol edebilirsiniz.

7- Kişisel toplantı kimliği

Kişisel toplantı kimliği yalnızca profesyonel hesaplar ve üstü için kullanılabilir. Bu özellik toplantılarınızı daha güvenli hale getirerek, arkadaşlarınızın bağlantılarını kolaylaştırır.

8- Bekleme odası

Bekleme odası, katılımcıların herhangi bir toplantıya ne zaman katılacağını kontrol etmenizi sağlıyor.

9- Zoom Rooms

Rooms şirketin konferans odası yazılımı ve donanımı. Bu özellik sayesinde herhangi bir odayı konferans odasına dönüştürebilirsiniz. Zoom Rooms yazılımına ayda 50 dolar karşılığında erişebiliyorsunuz. Fakat Zoom Rooms’u kullanabilmek için Pro ve üstü üyeliğe sahip olmanız gerekiyor, bunu da paylaşalım.

Peki siz Zoom kullanıyor musunuz? Zoom’da en çok kullandığınız araçlar hangileri? Yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • Görüntülü Konuşma Yapabileceğiniz 7 Uygulama!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • “Uzaktan Birlikte Film İzleyip, Sohbet Edeceğiniz Uygulama!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • “Google Duo ile Nasıl Görüntülü Konuşabilirsiniz?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Songül Dursunova

Songül Dursunova

Merhaba, ben Songül. İstanbul Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü öğrencisiyim. Bolca hayal kurup hayallerini hedeflere, hedeflerini de gerçeğe dönüştürme çabasında olan biriyim. Gezmeyi, yeni şeyler öğrenmeyi ve bunları insanlarla paylaşmayı severim. Eğer siz de yeni bilgiler edinmeye meraklıysanız Moblobi.com da takpte kalın. https://moblobi.com/author/songul-dursunova


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı