Gmail’de Erteleme Nasıl Yapılır?

Günün yoğunluğundan dolayı bazı eposlarınıza bakmayı ertelemek isteyebilirsiniz. Gmail erteleme özelliği nedir? Nasıl kullanılır? İpuçları, haberimizde...

Dünya genelinde büyük bir kullanıcısı olan Gmail’in aktif kullanıcı sayısı 1,5 milyarı geçmiş durumda. Gmail üzerinden gün içerisinde cevap vermemiz veya okumamız gereken birçok eposta alıyoruz, ancak günün yoğunluğundan dolayı bazılarını unutup cevap veremiyor veya bazılarına ise geç cevap veriyoruz. Popüler e-posta uygulamasında bu tip sorunların önüne geçmek için bir “erteleme” özelliği yer alıyor. Gmail erteleme özelliği nedir? Nasıl kullanılır? İpuçları, haberimizde…

Gmail erteleme özelliği nasıl kullanılır?

Gmail ertele özelliği meşgul olduğunuz bir anda gelen epostalarınızı ertelemenize olanak tanıyor. Gmail’in erteleme işlemini yaparken sizden “zaman ayarı” yapmanızı ister. Bu zaman ayarı ile tıpkı bir alarm gibi size epostanızın olduğunu hatırlatır. Bu özellik size e posta hatırlattığı gibi; gelen kutunuzdaki yoğunluğun da önüne geçmiş olur. Zaman ayarını dilerseniz manuel olarak ayarlayabilir, dilerseniz de uygulama içinde hazır bulunan seçeneklerden yapabilirsiniz. Ertelediğiniz epostalarınız Gmail’inizin içinde bulunan “Erteleme” kutusuna gider. Dilerseniz ayarladığınız saat gelmeden de erteleme kutusuna gidebilir ve epostalarınıza ulaşabilirsiniz. Bu özelliği, hem web sitesi hem de mobil uygulama içerisinden kullanabiliyorsunuz.

gmail erteleme ozelligi moblobi

1- Web sitesinden Gmail erteleme özelliği nasıl kullanılır?

Web üzerinden giriş yapıyorsanız; aşağıdaki adımları izleyerek erteleme özelliğini kullanabilirsiniz:

 • Gmail web sitesine girin
 • Ertelemek istediğiniz iletiyi bulun
 • Konu satırının sonunda görünen saat simgesine dokunun
 • Simgeye tıkladıktan sonra, karşınıza hazır bulunan erteleme seçenekleri ve kendinizin manuel olarak ayarlayabileceği bir seçenek çıkacaktır.
 • Buradan dilediğiniz saati ve günü seçip mailinizi erteleyebilirsiniz.

2- Mobil uygulama üzerinden Gmail erteleme özelliği nasıl kullanılır?

Bu özellik hem Android hem de iPhone telefonlarda aynı şekilde rahatlıkla kullanılabilir. Eğer uygulama üzerinden giriş yaptığınızda; erteleme özelliğini kullanmak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

 • Cihazınızdan Gmail uygulamasını açın
 • Ertelemek istediğiniz iletiyi bularak, üzerine basılı tutun
 • Üst kısımda çıkacak olan üç noktaya dokunun.
 • Dokunduktan sonra karşınıza “ertele” butonu çıkacaktır ona dokunun
 • Sonra uygulama sizden zaman ayarı isteyecektir. Dilerseniz hazır olan ayarlardan, dilerseniz de manuel olarak ayarlama seçeneğinden zaman ayarınızı yapıp mailinizi erteleyebilirsiniz.

Bu adımları eksiksiz uyguladığınız takdirde epostalarınızı sorunsuz bir şekilde erteleyebilir ve bu sayede büyük bir sorundan kurtulabilirsiniz.

Peki siz Gmail kullanıyor musunuz? Erteleme özelliğini kullandınız mı? Bakamadığınız veya ilgilenemediğiniz epostaları nasıl düzenliyorsunuz? Yorum kısmından görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

 • Gmail’e Alternatif 5 E Posta Uygulaması!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
 • Gmail Şifresi Değiştirme İpuçları!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
 • Gmail Hesabı Nasıl Silinir?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Furkan Yılmaz

Furkan Yılmaz

Merhaba, Ben Furkan. Selçuk Üniversitesi Reklamcılık 3. sınıf öğrencisiyim. Okumayı, yeni şeyler keşfetmeyi ve dünyamızda yaşanan hızlı gelişmeleri takip etmeyi çok seviyorum. Bu gelişmeleri birlikte takip etmek için sizi Moblobi.com'daki köşeme bekliyorum.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı