Gmail Hesabı Nasıl Silinir?

Gmail hesabı silme işlemi nasıl yapılır? Gmail hesabı silindiğinde Google hesabı da silinmiş mi olacak? İpuçları ve dikkat etmeniz gerekenler, haberimizde..

Google‘ın servisi Gmail ile ücretsiz e posta adresi alabiliyoruz. Hatta genele baktığımızda Gmail en çok kullanılan e posta hizmeti dahi denebilir. Fakat kullanıcılar hesap oluşturduktan sonra çeşitli sebeplerle hesaplarını silmek isteyebiliyorlar. Gmail hesabı silme işlemi nasıl yapılır? İpuçlar ve dikkat etmeniz gerekenler, haberimizde…

Gmail hesabı silme işlemi nasıl yapılır?

Gmail diğer e posta servislerine göre daha çok tercih ediliyor. Ücretsiz ve kullanıcı dostu arayüze sahip olan bu e-posta servisi üzerinden hesap oluşturmak için herhangi bir şart da bulunmuyor. İsteyen herkes Gmail hesabı oluşturabiliyor.

Elbette ki Gmail hesabı olan kullanıcılar istedikleri zaman gmail hesap silme işlemini gerçekleştirebilirler. Bunu yapmak da oldukça basit. Gmail hesabı kapatma için izlemeniz gereken adımlar şöyle:

  • Gmail silme işlemine başlamadan önce verilerinizi indirin
  • “Ayarlar” kısmından “Google”a gidin ve “Google Hesabı”nı açın
  • En üstte bulunan “Veri ve Kişiselleşirme” öğesine dokunun
  • ’’Verilerinizi indirin, silin veya bir plan yapın” altında yer alan “Bir hizmeti veya hesabınızı sil” öğesine dokunun. Bu aşamada hesabınıza giriş yapmanız gerekebilir.
  • “Gmail”in yanındaki “Sil” düğmesine dokunun
  • Google Hesabı Yardımı’na göre, “Çalışmanızı, okulunuzu veya diğer gruplarınızı Gmail kullanıyorsanız yöneticinize başvurun.” Hesabın yöneticisi Gmail hesabını silebilen tek kişidir.

Gmail hesap kaldırma işlemini tamamladıktan sonra tüm e-postalarınız ve hesap ayarlarınız silinmiş olacak. Böylece mail göndermek veya almak için artık Gmail hesabınızı kullanamayacaksınız. Hemen şunu da belirtelim; bir daha sildiğiniz bu email adresini de ne siz ne de bir başkası kullanamaz.

Ancak şunu da belirtelim: Gmail adresi silme işleminden sonra e posta adresinin ilişkilendirildiği Google hesabının tamamı silinmiyor. Google Play’da gerçekleştirdiğiniz etkinlik ve satın alma işlemlerine yani Google Hesabı hizmetlerine hala erişebileceksiniz. Gmail, gelecekte Google hesabına giriş yapmak için kullanılacak alternatif bir eposta adresi isteyecektir.

Peki siz hangi e posta servisini kullanıyorsunuz? Yorum kısmından görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • Gmail Hesabı Nasıl Kurtarılır?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Gmail Şifresi Değiştirme İpuçları!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Gmail’e Alternatif 5 E Posta Uygulaması!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Rukiye Şenol

Rukiye Şenol

Merhaba, ben Rukiye İstanbul Üniversitesi İktisat 3. Sınıf öğrencisiyim. 11 yıldır Karate sporu ile ilgilenmekteyim ve milli sporcuyum. Burada ilgimi çeken ve bende merak uyandıran konular hakkında yazıyorum eğer senin de ilgini çekiyorsa Moblobi.Com da kendi köşemde bekliyorum :) Moblobi: https://moblobi.com/author/rukiye-senol/ E-posta: rukiyesenol9@gmail.com


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı