Akıllı Klozet Nedir? Artı ve Eskileri Neler?

Akıllı klozet; sağlığın, konforun ve hijyenin lavabonuzda vücut bulmuş halidir. Yazımızda bu akıllı ürün ile ilgili artı ve eksileri nelerdir sorusuna yanıt vereceğiz.

Japonya’da hızla kullanımı artan ve alışılagelmiş tuvaletlerin yerini alan bu teknoloji, son yıllarda dünyanın dört bir yanına yayılmaktadır. Her insanın tuvalette arzu ettiği koşullar vardır. Tabi ki bunlardan en önemlisi de el değmeden hijyeni maksimum seviyede tutmak. İşte tam da bu evrede akıllı klozet devreye giriyor. El değmeden kişisel temizliğinizi yapmanızı konforlu bir şekilde sağlıyor.

Bu akıllı ürünün birden fazla çeşidi ile karşılaşabilirsiniz. Teknoloji ilerledikçe var olanların üzerine birçok yeni özellik ekleniyor ve geliştiriliyor. Bunun yanı sıra hemen hemen her akıllı klozette rastlayabileceğiniz popüler özellikler bulunmakta.

Akıllı Klozetlerin Bazı Özellikleri

Isıtıcılı Koltuk

Konforun maksimum seviyede sağlandığı bu özellik sizlere istediğiniz sıcaklıkta oturacağınız bir klozet hizmeti sunmakta.

Otomatik Kapak

Hijyenin devreye girdiği bu özellik ise el değmeden, kapağa temas etmeden tamamen otomatik bir şekilde açılıp kapanan klozet kapağı ile sizlerin beğenisine sunulmakta.

Püskürtme Teknolojisi

Kişisel hijyenin sağlandığı bu özellik sayesinde, ön ve arka yıkamada sizin ayarladığınız seviyelerde ve sıcaklıklarda su püskürtme işlemini gerçekleştirmektedir.

Akıllı Klozetin Artıları Neler?

– Su tasarrufu özelliğini en önemli artı olarak gösterebiliriz. Yalnızca eviniz ve bütçeniz için değil tüm dünya ve gelecek için önemli bir durumdur. Her sifon çektiğinizde 8 ila 10 litre arası su harcanmakta. Bu klozet sayesinde doğru miktarda su kullanımı ile bu rakamları en aza indirgiyor.
– Ergonomik tasarımı ile lavabonuzda alışılagelmiş klozetlerin aksine daha az yer kaplayarak size daha fazla alan kullanımı sağlıyor.
– Kişisel hijyenine önem gösteremeyen ve bu konuda zorlanan bireylere maksimum hijyen ve kolaylık sunmakta. Özellikle yetişkin nüfus için bir hayli konfor sağlayan akıllı klozet, tuvalete gitmeyi daha keyifli hale getiriyor diyebiliriz.
– En önemli artılardan birisi de son zamanlarda sıkça dikkat ettiğimiz durumlardan birisi olan hijyen konusu. Kişisel hijyeninizi sıradan klozetlerin aksine çok daha ileri teknolojiler ile el değmeden gerçekleştiriyor.

Akıllı Klozetin Eksileri Neler?

– Birçok artısı ile karşılaşmamıza rağmen akıllı klozette birtakım eksilere sahiptir. Bu akıllı ürünler, diğer klozetlerin aksine maliyetli ve onarılması oldukça güç teknolojilerdir.
– Elektrik kullanımı açısından faturanızı kabartabilir.
– Uzun yıllar akıllı olmayan, manuel klozetler kullandığımızdan dolayı öğrenilmesi ve alışılması zor olabilir.

Bu Yazılar da İlginizi Çekebilir

“Kendi Kendini Temizleyen Akıllı Klozet Kapağı!” okumak için buraya tıklayın.
“Kaç Günlük Tuvalet Kağıdı Kaldığını Hesaplayan İnternet Sitesi!” okumak için buraya tıklayın
“Bu da Oldu: Robotlar Tuvalette!” okumak için buraya tıklayın.

“Akıllı Klozet Nedir? Artı ve Eskileri Neler?” konumuzu paylaşmak isterseniz yazı sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Dilara Yıldırım

Dilara Yıldırım

Merhabalar ben Dilara, Selçuk Üniversitesi Reklamcılık bölümü mezunuyum. Geziyor, görüyor, yiyor, içiyor ve fotoğraf çekip, anılar yazıyorum. İnsanların görmediğini betimlemelerini sağlamak için daha çok okuyup, daha iyi yazmak için buradayım. Moblobi.com'daki köşemi takipte kalın.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı