Kaç Günlük Tuvalet Kağıdı Kaldığını Hesaplayan İnternet Sitesi!

Evde kalan tuvalet kağıdı sizi kaç gün idare eder öğrenebileceğiniz bir hesaplama aracı geliştirildi.

Dünyada yaşanan Korona virüs salgını dolayısıyla insanlar, marketlerden ihtiyaç fazlası ürün almaya başladılar. Stok yapılan ürünlerden biri de tuvalet kağıdı oldu. Stok yapmak asıl ihtiyaç sahiplerinin ürüne erişmesini zorlaştırdı. Bunun önüne geçmenin yolu ise ürüne ihtiyacınız olup olmadığı kontrol etmek. Tuvalet kağıdı stoğunuz yeterli mi bunu görebilmeniz de mümkün. Bunun için evde kalan tuvalet kağıdı sizi kaç gün idare eder öğrenebileceğiniz bir hesaplama aracı geliştirildi. İşte ilginç hesap makinesi ile ilgili detaylar…

Marketlerde gıda dışında önemli olan ihtiyaçlardan bir tanesi de hijyen malzemeleri. Evimizi ve kendimizi temizlemek için gerekli duyduğumuz ihtiyaçlarımızı satın alıyoruz. Ancak bu malzemeleri alırken bazen ihtiyaçlarımız dışında miktar da satın alarak hem cebimize zarar veriyor; hem de diğer ihtiyaç sahiplerini zor durumda bırakıyoruz. Benzer bir durum Korona virüs salgınında tuvalet kağıdı tüketiminde yaşandı.

Tuvalet kağıdı hesaplama aracı ne işe yarıyor?

Korona virüsün ülkemize gelmesi ve yayılması problemiyle karşı karşıya kalan insanlar, ihtiyacı olandan daha fazlasını satın almaya başladılar. Tuvalet kağıdı da bir ihtiyaç. Ancak ihtiyacınız kadarını satın almak da önemli. Satın almadan önce, evinizde bulunan tuvalet kağıdı rulolarının sizi ne kadar idare edebileceği önceden görmeniz mümkün. Bunun için bir web sitesi yapılmış. Web sitesinin adı Howmuchtoiletpaper.com … Bu web sitesi çok basit sorularla evinizdeki tuvalet kağıdının size ne kadar daha yeteceğini gösteriyor.

Howmuchtoiletpaper.com sitesine girdiğinizde önce sizden bazı soruları cevaplamanızı istiyor. Örneğin evde kaç kişisiniz, kaç kere tuvalete giriyorsunuz, kaç rulonuz var gibi bazı soruları cevaplıyorsunuz. Bu soruları sitede çok kolay bir şekilde işaretliyorsunuz. Ardından Howmuchtoiletpaper.com sitesi de size kaç günlük tuvalet kağıdı stoğunuzun kaldığını söylüyor. Böylece gereksiz satın almadan kurtulmuş oluyorsunuz.

Karantina günlerini, zar zor geçiriyoruz bu yüzden malzemelerimiz daha çok önem teşkil ediyor. Hepimiz ihtiyacımız olduğu kadarını satın alırsak, kimse malzemesiz kalmayacaktır. Ayrıca bu gibi araçları da kullanarak malzemelerinizin yeterlilik sürelerini de kontrol edebilirsiniz.

Tuvaletkağıdı stoğunuzun ne kadar yeteceğini söyleyen bu hesap makinesi hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce başka hangi ürünler için internetten bu tip hesaplamalar yapılabilir? Sizin internette kullandığınız farklı hesaplama aracı var mı? Yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir!

  • Kendi Kendini Temizleyen Akıllı Klozet Kapağı!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Amazon N95 Maske Satışını Durdurdu!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Ev Temizleyen ve Evcil Hayvan Besleyen Top Robot!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı ilginizi çektiyse ve sosyal medyada arkadaşlarınızla paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya paylaşım butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Sude Özcan

Sude Özcan

Ben Sude. Kocaeli Üniversitesi Reklamcılık Bölümü 2. sınıf öğrencisiyim. Okumayı, öğrenmeyi,araştırma yapmayı, yazmayı ve yazdıklarımı sizinle paylaşmayı çok seviyorum. Yazdıklarımı okumak için Moblobi.com’daki köşeme bekliyorum: https://moblobi.com/author/sude-ozcan/


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı