Bozuk Hasarlı Videolar Nasıl Onarılır?

Gelişen teknoloji sayesinde birçok şeye videoları izleyerek ulaşıyoruz. Bazen bu bir eğitim videosu, bazen bir tanıtım videosu, bazense de anılarımızın yer aldığı bir video. Bu örnekleri daha da arttırabiliriz. Bunun yanı sıra bazen video oynatılamıyor, video bozuk gibi yazılar görünce bu çok sinir bozucu bir durum haline geliyor. Peki, bozuk hasarlı videolar nasıl onarılır? Gelin hep birlikte bunun çözümlerine bir bakalım.

Çoğu zaman bu videolar direkt açılmıyor. Bunun sonucunda da çoğumuz videoları direk silebiliyoruz. Bozuk ve açılmayan, hasarlı olan videoları aslında kolaylıkla kurtarabileceğinizden haberdar mısınız? Hasarlı video düzenlemeleri için birçok çeşitli uygulama bulunmakta. Çözüm olarak bu uygulamaları kullanabilirsiniz. Şimdi, bozuk ve hasarlı videoları nasıl onarabileceğimize bir göz atalım.

Bozuk Hasarlı Videolar Nasıl Onarılır?

Hasarlı ya da bozuk olan en iyi videoları onarma uygulamalarından bir tanesi olarak Remo Repair MOV uygulamasını tavsiye edebiliriz. Bu uygulama, sorun olan yeri buluyor. Sesleri ayrıştırıyor ve video üstünde herhangi bir ekstra düzenleme yapmadan hasarlı olan videoyu açabilme yeteneğine sahip. Remo Repair MOV’u yükledikten sonra videoyu seçin ve REPAIR tuşuna basın. Uygulama, zaten videonun hasarını tespit edip düzeltme işlemini gerçekleştirecektir. Hem Android hem de Mac cihazların kullanabileceği bir uygulama olarak da dikkatleri üzerine çekmekte.

Bozuk ya da hasarlı olan videolarınızı onarmak için başka uygulamalar da mevcut. Bunlardan biri de VLC Media Player uygulaması. VLC Media Player bozuk AVI videoları için bir düzenleme yapıyor. Siz dosyanızı AVI ile de yeniden adlandırabilirsiniz.

– Öncelikle VLC Media Player oynatıcınızı başlatın.
– Menü seçeneğindeki “Araçlar” yazısına tıklayın.
– Menüden tercihler yazısına basın ve Codec’ler seçeneğine giriş yapın.
– Hasarlı dosyayı düzelt alanını seçin.
– Son olarak “Kaydet” seçeneğine tıklayın. Sonra videonuzu açıp kontrol edin.

Bunun yanı sıra hasarlı videolarınızı bu yöntemleri denemeden önce başka medya oynatıcılarında (Windows Media Player, Winamp, KM Player, BS Player vb.) da denemenizde fayda var. Ayrıca başka bir cihazda da bu videoyu açarak kontrol etmelisiniz.

Bu Yazılar da İlginizi Çekebilir

“Videoya Müzik Ekleme Uygulamaları” okumak için buraya tıklayın
“Sosyal Medyada Dikkat Çeken Videolar Hazırlayabileceğiniz 5 Uygulama!” okumak için buraya tıklayın.
“İlgi Çeken Videolar Yapmak için 8 İpucu!” okumak için buraya tıklayın.

“Bozuk Hasarlı Videolar Nasıl Onarılır?” konumuzu paylaşmak isterseniz yazı sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Fatma Nur Güneş

Fatma Nur Güneş

Merhaba, ben Fatma Nur Güneş. Doğuş Üniversitesi İletişim Bilimleri 4.sınıf öğrencisiyim. Moblobi.com’da içerik üretiyorum. Köşemi takipte kalın!


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı