WhatsApp Karanlık Mod Nasıl Kullanılır?

Son zamanlarda sosyal mecraların yeni modası olan karanlık mod furyasına WhatsApp uygulaması da katıldı. Göz hassasiyeti açısından büyük fark yaratan karanlık mod, WhatsApp’ta bir hayli fark yaratan ve kullanım açısından tercih edilen bir uygulama oldu. Peki, Android ve iOS sistemler için WhatsApp karanlık mod nasıl kullanılır?

WhatsApp Karanlık Mod Nasıl Kullanılır?

Android Cihazlarda Karanlık Mod Ayarları

Android bir cihaza sahipseniz Android 10 sürümü ile karanlık mod etkinleştirilmiş olacak ve bunu WhatsApp içinde kullanabilirsiniz.

Android cihazınızda karanlık modu etkinleştirmek için;

– Ayarlara girip ekran butonuna basın ve karanlık temaya dokunun.
– Bir diğer seçenek olarak ekranın üst kısmını kaydırın ve gece modunu seçin. Bu her android cihazında sonuç vermeyebilir.
– Android 9 ve önceki sürümleri kullanıyorsanız WhatsApp içerisindeki modu manuel olarak kendiniz değiştirebilirsiniz. Bunun için; WhatsApp’ı açın ve Ayarlar’ı (…) tıklayın. Sohbetler butonuna basıp temayı etkinleştirin ve açılan ekrandan koyu modu seçerek aktif hale getirin.

iOS Cihazlarda Karanlık Mod Ayarları

iOS 13 ile gelen karanlık mod özelliği tüm cihazınızı ve desteklenen sosyal medya kanallarını otomatik olarak karanlık modda kullanmanızı sağlıyor.

Apple cihazınızda karanlık modu etkinleştirmediyseniz;

– Öncelikle ayarlara girin. Ekran ve parlaklık kısmına dokunun ve açılan ekrandan görünüşü seçerek koyu olarak ayarlayın. Bu sayede Whatsapp’da dahil desteklenen diğer sosyal medya kanallarını da koyu mod da kullanabilirsiniz.
– Bir diğer alternatif olarak Apple cihazınızda koyu temayı seçmek için ana ekranın altından parmağınızı yukarıya doğru sürükleyin ve parlaklık simgesine dokunun. Simge büyüdüğünde sol kısımda bulunan koyu mod kapalı yazan butona basarak açık hale getirin.

Sonuç itibari ile WhatsApp uygulamasında karanlık mod kullanımı hem iOS hem de Android cihazlarınız için bu kadar basit. Koyu mod, hem gözlerinizi yormayacak hem de bu zamana kadar alışılagelmiş arayüzleri bir kenara bırakarak sizler için değişiklik sağlayacaktır.

Bu Yazılar da İlginizi Çekebilir

“Whatsapp Web Dark Mod Nedir?” okumak için buraya tıklayın.
“WhatsApp Web Dark Mod Tehlikeli Mi?” okumak için buraya tıklayın
“Popüler Uygulamalarda Karanlık Mod Nasıl Kullanılır?” okumak için buraya tıklayın.

“WhatsApp Dark Mod Nasıl Kullanılır?” konumuzu paylaşmak isterseniz yazı sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Dilara Yıldırım

Dilara Yıldırım

Merhabalar ben Dilara, Selçuk Üniversitesi Reklamcılık bölümü mezunuyum. Geziyor, görüyor, yiyor, içiyor ve fotoğraf çekip, anılar yazıyorum. İnsanların görmediğini betimlemelerini sağlamak için daha çok okuyup, daha iyi yazmak için buradayım. Moblobi.com'daki köşemi takipte kalın.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı