WhatsApp Web Karanlık Mod Tehlikeli Mi?

Akıllı telefonu olup da WhatsApp kullanmayanlar neredeyse yok denecek kadar az. Popüler mesajlaşma uygulaması telefonumuzdaki SMS’lerini yerini çoktan aldı bile. WhatsApp şimdi yeni bir özelliği ile gündemde. İşte WhatsApp Web ‘e gelen karanlık mod özelliği ile ilgili detaylar…

Whatsapp Web ‘e gelen karanlık mod özelliği nasıl kullanılacak?

Mesajlaşmak, görüntülü sohbet edebilmek için ilk tercih ettiğimiz uygulama genellikle WhatsApp oluyor. Getirdiği güncellemeleriyle kullanıcı kaybetmenin aksine gün geçtikçe kullanıcı kazanıyor. Hatta yakın bir zaman önce yoğun talep üzerine WhatsApp’ın masaüstü sürümü de geliştirilmişti ve kullanıcıları memnun etmeyi başarmıştı.

WhatsApp Web bir anlamda bilgisayar karşısında saatlerini harcayan kullanıcıların kurtarıcısı oldu denilebilir. Ama şunu da paylaşmakta payda var: WhatsApp’ın masaüstü sürümünde uygulama da var olan her özellik bulunmuyor.

Facebook’un bünyesindeki WhatsApp’ın masaüstü sürümü olan WhatsApp Web’i kullanmak ise oldukça kolay. Bunun için telefonunuzdaki QR kodunu bilgisayarınıza okutmanız gerekiyor. Çok yakında WhatsApp Web’in telefona ihtiyaç duyulmadan kullanılacağı da gelmesi beklenen güncellemeler arasında yer alıyor.

WhatsApp şimdi de pek çok sosyal platform da olan bir özelliği kullanıma sundu ve uygulamabilgisayarından kullananlar için karanlık mod özelliğini getirdi. WhatsApp Web’te Twitter da oldukça sevilen karanlık mod özelliği artık kullanılabilecek.

WhatsApp Web’e karanlık mod bir diğer ismiyle gece modu özelliğinin geleceğine dair iddialar oldukça fazlaydı. Sonunda iddialar gerçekleşse de yine de temkinli olmakta fayda var. Çünkü bu özellik WhatsApp tarafından geliştirilmedi. Üçüncü parti paket şeklinde kullanıma açıldı.

Peki bu yeni özellik neden sizi tehdit edebilir? Yeni özelliği yüklerken neden birkez daha düşünmeniz gerekiyor? Özelliğin yarattığı tehlike ne ve nerelerden indirilebiliyor? Detaylar haberin devamında…

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN

1 2Sonraki sayfa
Etiketler

Esmanur Yaşar

Esmanur Yaşar

Merhaba ,Ben Esmanur.İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme Bölümü 2.Sınıf Öğrencisiyim. Kendimi hayallerini bulutlara nakışlamış bir deli olarak tanımlıyorum. Python öğreniyorum ve ekonomiyi yakından takip ediyorum. Moblobi.com'daki köşemi takipte kalın! https://moblobi.com/author/esmanur-yasar/


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı