Twitter Zamanlanmış Gönderi Nasıl Yapılır?

Twitter’da paylaşacağınız tweet’leri belirleyeceğiniz daha sonraki bir saat veya günde paylaşabilirsiniz. Bu özelliği kullanabilmeniz için tweet oluşturma alanında bulunan küçük takvim simgesinden yararlanabilirsiniz. Şimdi gelin Twitter zamanlanmış gönderi nasıl yapılır daha yakından bakalım.

Twitter’da tarih ve saati ayarlayarak tweet paylaşımı yapmak artık mümkün. Dünya çapında popüler olan sosyal medya platformu Twitter, geçtiğimiz dönemde tweet zamanlama ve planlanmış tweet özelliğini biz kullanıcılarına sundu. Söz edilen özellik sayesinde biz kullanıcılar artık istemiş olduğumuz saat, tarih, gün doğrultusunda tweetler atabiliyoruz. Twitter, mobil cihazlarda var olan Tweet’i taslaklara kaydetme özelliğini de masaüstü sürümlerine ekledi.

Bu gelen özellikler sayesinde kullanıcılar, yoğun geçecek dönemler öncesinde twitter’larından belirlermiş olduğu günlerde atacakları tweet’leri hazırlayacak ve böylece sosyal medyaya giriş yapmadan yoğun zamanlarında otomatik olarak paylaşımda bulunacak.

Tweet Planlama ve Tweet Zamanlama Nasıl Yapılır ?

İlk olarak tweet planlamadan bahsedelim;

Tweet planlama tam olarak biz bilgisayar başında olmasak da Twitter’da kendiliğinden yani otomatik olarak yapılmasını gerçekleştiren zamanlama özelliğidir. Biz kullanıcıların belirlemiş oldukları tweet’leri otomatik olarak belirlediğimiz tarihte yayımlamalarına olanak sağlıyor. Bir çok şirketin, markalarla çalışan sosyal medya uzmanlarının ve internet fenomenlerinin işlerini kolaylaştıracak.

Tweet zamanlama özelliği daha önceden  bir süre mevcuttu ve bu planlama işlemi TweetDeck adındaki uygulama ile gerçekleştiriliyordu. TweetDeck daha önce bağımsız bir uygulamaydı daha sonra twitter tarafından satın alındı ve Twitter’a entegre edildi. Kullanmış olduğumuz internet tarayıcılarıyla Twitter ara yüzünde zamanlama yapmak mümkün değildi. Bu yapılan entegre sayesinde kullanmış olduğumuz TweetDeck zamanlama özelliğiyle beraber çalışır halde.

Nasıl kullanacağınızdan bahsedelim;

Twitter anasayfa akışınızda bulunan üst kısımda yer alan Tweet oluşturma kutusunda veya gezinme çubuğundaki Tweetle butonuna tıklayalım. Paylaşacağınız içeriği oluşturun. Tweet’i göndermeden hemen alttaki zamanlama ikonuna yani takvim simgesine tıklayın. Açılacak planlama penceresinde tweet’inizin gönderileceği zamanı seçin, ardından sağ üst tarafta yer alan onayla butonuna tıklayın.

Önemli bir bilgi olarak Twitter bizlerin saat dilimini otomatik olarak algılıyor, ancak tweet atarken ekranın altında bulunan kısmın doğruluğundan emin olun, sizinkinden farklı bir saat dilimi gösterirse belirlemiş olduğunuz zamanın aksine bir paylaşım gerçekleştirecektir.

Yukarıda Twitter zamanlanmış gönderi nasıl yapılır anlattık.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

  • Twitter Kullanıcı Adı Değiştirme Nasıl Yapılır?” okumak için buraya tıklayın.
  • Twitter Hesabı Nasıl Dondurulur ve Sonra Yeniden Açılır?” okumak için buraya tıklayın.
  • Twitter’da “Sesli Mesaj” Atma Özelliği!” okumak için buraya tıklayın.
  • Twitter Analytics’in 7 Faydalı Özelliği!” okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Ömer Talha Alioğlu

Ömer Talha Alioğlu

Merhaba, ben Ömer. Grafik Tasarım bölümü son sınıf öğrencisiyim. Sanatsal konular üzerinde eğitim almış olsam da; Tarih, Teknoloji, Oyun, Askeri gelişmeler konularında bilgi sahibiyim. Günümü internette geçerip neler olduğunu yakından takip ederim. Sosyal yaşantımın yanında sanal yaşantımın da olduğunu söyleyebilirim. Yerinde takılıp kalanlardan değil ileriyi düşünüp hareket edenlerdenim. Moblobi.com'daki köşeme bekliyorum.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı