Snapchat Kullanıcılarına Duygusal Destek Veriyor!

Snapchat duygusal yönden kullanıcılarını rahatlatacak...

Sevimli filtreleriyle kullanıcılarını eğlendiren Snapchat uygulaması geliştirdiği yeni araçla kullanıcıları psikolojik konular hakkında destek alabileceği kanallarla buluşturuyor. Snapchat tarafından geliştirilen bu özelliğin adı Here For You. Peki kullanıcılarını duygusal yönden rahatlatacak olan bu yeni araç ne işe yarayacak ve nasıl kullanılacak? İŞte detaylar…

Here For You Özelliği nedir?

Son zamanlarda Instagram gibi sosyal medya platformlarında Snapchat’in özelliklerine rastlıyor olsak da Snapchat’in eğlenceli filtrelerinden vazgeçmeyen genç bir kitle var. Snapchat gibi gençlerin çoğunlukta olduğu platformlarda yapılan paylaşımların onların gelişimlerini kötü etkilememesi için ise özellikle dikkat edilmesi gerekiyor. Snapchat geliştirdiği bu yeni özellikle de bir bakıma bunu hedefliyor.

Snapchat  uygulaması sayıları paylaşmaktan kaçınıyor olsa da kullanıcılardan zorbalık, siber saldırı, depresyon, anksiyete gibi konularda arama yapanların büyük çoğunluğunu gençler oluşturuyor. Snapchat ise kullanıcılarına bu gibi psikolojik  konularda yardımcı olmak için güvenlik kaynakları geliştiriyor.

Here For You” yani Türkçesi “Sizin İçin Burada” olan bu özelliğin Snapchat’te yer alacağı haberi GİG’de verildi. Bilmeyenler için hemen belirtelim GİG; Güvenli İnternet Günü olarak 2004 yılından bu yana her yıl 10-11 Şubat tarihlerinde kutlanıyor.

Here For You özelliği ile Snapchat uygulaması kullanıcılarına yardımcı olmayı hedefliyor. Bu özellikle depresyon, anksiyete gibi konularda arama yapan kullanıcıların karşısına onlara iyi gelecek içerikler çıkarılıyor.

Bu özellik sayesinde herhangi bir kullanıcı Snapchat’e gidip depresyonla alakalı konularda arama yaptığında karşısına depresyonu azaltacak video içerikler sunuluyor. 10 saniyelik kısa videolarla duygusal destek sağlayan bu özelliğin adı ise Chill Pill. Snapchat Chill Pilll özelliğinde yer alan kısa videoların içeriği uzmanlar tarafından oluşturuluyor.

Aslında Snapchat’in getirdiği bu yeni özellikle toplumsal farkındalık oluşturmaya çalışıyor. Anksiyete, depresyon, stres gibi unsurlarla baş edebilme konusunda farkındalık oluşturuyor. Bu tür aramaları özellikle gençlerin yaptığını düşünürsek faydalı olacak gibi gözüküyor.

Snapchat kullanıcıların kendilerini daha iyi hissetmeleri ve güvenlik kaynaklarına kolayca ulaşabilmeleri için yeni araçlar geliştirme hazırlığında. Aslında bu gibi konularda mücadele eden ilk platform değil. Instagram, Pinterest gibi diğer platformlar da zorbalık, stres, depresyon gibi konularda önlem aldılar.

Peki diğer Pinterest kullanıcılarının stresle başa çıkabilmeleri için ne gibi özellikler geliştirdi? Instagram zorbalıklarla mücadeleyi nasıl durduruyor? Haberin devamında…

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN

1 2Sonraki sayfa
Etiketler

Esmanur Yaşar

Esmanur Yaşar

Merhaba ,Ben Esmanur.İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme Bölümü 2.Sınıf Öğrencisiyim. Kendimi hayallerini bulutlara nakışlamış bir deli olarak tanımlıyorum. Python öğreniyorum ve ekonomiyi yakından takip ediyorum. Moblobi.com'daki köşemi takipte kalın! https://moblobi.com/author/esmanur-yasar/


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı