Stres Olmanızı Önleyen Akıllı Bileklik!

Günümüz dünyasında yaşadığımız hızlı hayat, yoğun iş temposu, evdeki ihtiyaçlar, bir yerlere yetişme ve birşeyler kaçırmama çabası sebebiyle neredeyse stressiz bir anımız yok. Bu durum ise bireyleri derinden etkileyebiliyor. Stresin insan hayatı üzerinde olumsuz etkisi olduğu bilimsel olarak kanıtlanmış bir gerçek. Baş ağrısı, uyku bozuklukları, yorgunluk, sindirim problemleri, kalp hastalıkları, yüksek tansiyon, obezite va hatta yaşlanma gibi pek çok olumsuz sağlık problemlerine de yol açıyor. Üstelik bu stres ne kadar uzun sürerse, hem zihniniz hem de bedeniniz için o kadar kötü ve iyileşmesi de oldukça zor bir hal alıyor. Bu yoğun stresi ortadan kaldıracak farklı çözüm önerileri gelişen teknoloji ile birlikte elbette sunuluyor. Bunlardan biri de stres bilekliği. İşte detaylar…

Stres seviyenizi ölçüp, stres olmanızı önlüyor!

Stresli dönemlerde bir çözüm olarak düşünülen bu stres bilekliğinin adı WellBeWellBe telaşlı ve yoğun ortamdaki insanlar için onların huzur, sakinlik ve de refahını desteklemek amacıyla tasarlanmış bir bileklik. Aslında sadece bir bileklik değil; aynı zamanda da dünyanın ilk stres dengeleme uygulamasını da sunuyor.

WellBe, duygusal sağlığınızı desteklemek amacıyla tasarlanan, dünyanın ilk stres terapisi bilekliği. Aynı zamanda  WellBe mobil uygulaması ile birlikte çalışıyor ve size sadece stresi tespit etmekle kalmıyor; gidermenin yollarını da sunuyor. Uygulama, saatlik olarak WellBe bileziğinden gelen stres ve sakinlik bilgilerinizi alıyor. Stres tetikleyicilerinizin ne olduğunu buluyor ve bunları sizinle paylaşıyor. Stres seviyeniz belirli bir seviyeyi aştığında, size bir uyarı gönderiyor. Gönderdiği uyarılar ise sıradan uyarılar değil. Bu uygulamalar , stresi azaltmanızı ve sakinliğinizi geri kazanmanızı sağlayacak etkili ve kişiselleştirilmiş egzersiz veya meditasyon programlarını içeriyor.

Sözkonusu akıllı stres bilekliği, kalp atış hızı izleme sensörlerini kullanarak kalp atış hızınızı da her saat 3 dakika bir izliyor. Gün boyunca zamana, yere ve irtibat kurduğunuz insanlara göre sizin stres ve sakinlik seviyenizi özel bir algoritma ve kalp atış hızı değişkenliğini analiz ederek belirliyor. Stres seviyenizi de alp atışı hızı monitörü ve mobil uygulaması aracılığı ile size ulaştırıyor. Giyilebilir teknoloji pazarında kalp ritmi ölçen birçok ürün olsa da bu teknoloji kullandığı algoritmalar ve verdiği önerilerle rakipleri arasından sıyrılabiliyor.

Stres olmanızı durumunda, stres terapisi sağlıyor!

WellBe sadece stresi tespit etmekle kalmıyor, stresli olduğunuzu tespit eder etmez size çeşitli çözümler de önermeye başlıyor. WellBe bileklik ile entegre olan mobil uygulama aracılığıyla, içinde bulunduğunuz koşullardan bağımsız olarak, sizin sakin kalmanıza yardımcı olacak stres azaltıcı ve de kişiselleştirilmiş programlar sunuyor. Bunlar arasında nefes alma, meditasyon ve farkındalık egzersizleri ile kişiselleştirilmiş programlar hatta çalma listeleri de yer alıyor. Bütün bu programlar Mentor Kanalı yoluyla ve tanınmış danışmanlar tarafından 7, 14 ve 21 günlük planları içeren programlar olarak hazırlanıyor. Bu kişiselleştirilmiş planlar size her gün meditasyon yapmayı hatırlatıyor ve zaman içerisinde de sakinliği bir alışkanlık olarak benimsemenizi sağlıyor.

WellBe, farklı stres azaltma egzersizlerini size uygularken aynı zamanda stres ve sakinlik seviyelerinizdeki değişiklikleri de ölçüyor. Ayrıca uyguladığınız her programın “öncesi” ve “sonrası” etkisini de görmenizi sağlıyor. WellBe ayrıca, bulunduğunuz yere ve takvime erişme izninizi de sizden istiyor ve böylece etkinlikler veya tanıştığınız kişilere göre stres seviyenizi de ölçebiliyor. Bu faktörlerden kaynaklı stres seviyeniz yüksek olduğunda ise size bildiriyor.

Akıllı telefonunuzdaki mobil uygulaması ile senkronize bir şekilde çalışan bu akıllı stres bilekliği, kullanıcıların stres seviyelerinin arttığını gördüğü zaman sadece yoğun meditasyon ve egzersiz programları değil aynı zamanda; saatlik olarak stres seviyesini aştığınızda size anlık rahatlamaya yarayacak “bir bardak su iç, Küçük bir esneme hareketi yap,15 dakika yoga yap” gibi küçük ve etkili önerilerde de bulunuyor.

Farkındalık ve meditasyon, stresi azaltmanın son derece etkili yolları arasında yer alıyor. Ayrıca uyku, verimlilik ve zihninizde yarattığı kalıcı iyi hisler gibi birçok olumlu etkisi de var. Hatta Harvard Üniversitesi’nde son yıllarda yapılan bir araştırmaya göre meditasyon, beyindeki gri maddeyi etkiliyor ve böylece de beynin ve vücudun çok daha iyi yaşlanmasını sağlıyor.

Bileklik oldukça ilginç bir malzemeden üretilmiş. Peki bilekliğin üretildiği bu ilginç malzeme nedir? Bu bileklik doğa severlerin neden özellikle ilgisini çekecek? Şu an satışta mı, ne kadar fiyatla ve nerelerde satılıyor? Haberin devamında…

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN

1 2Sonraki sayfa
Etiketler

Zeynepcan Sarıçiçek

Zeynepcan Sarıçiçek

Merhaba, benim adım Zeynep Nişantaşı Üniversitesi Yeni Medya bölümü 4.sınıf öğrencisiyim. Moblobi.com’da içerik ve metin yazarlığı yapıyorum. Beni takip etmek isterseniz hem Moblobi.com'da "ZEYNEP CAN'IN DİJİTAL DÜNYASI" köşemden hem de Instagram adresimden takip edebilirsiniz. Instagram: zeynepcansaricicek


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı