Sahte Youtube Aboneleri Nasıl Belirlenir?

Hiç şüphesiz Youtube platformu, ilk açıldığında ağırlıklı olarak video izleme ve müzik dinleme alanından ibaretti. Tabi ki bu durum ilerleyen zaman ile iyiden iyiye değişti. Yazımızda, sahte youtube aboneleri nasıl belirlenir sorusuna yanıt arayacağız.

Günümüzde Youtube; bilgi edinme, eğlence, çeşitli içerik üretimleri gibi birçok farklı alanda kullanılmakta. Bunun yanı sıra artık Youtube’u insanlar bir gelir kapısı olarak da kullanıyor desek yanılmış olmayız.

İnsanlar çeşitli içerikler üretip, belirli bir kullanıcı sayısına ulaşarak gelir elde etmekte. Bunun yanı sıra çeşitli alanlarda yayımlanan eğitim videolarını izleyerek birçok kişi de ya kendini geliştirmekte ya da kendine yeni bir meslek edinmekte. Youtube içerik üreticileri, paylaştıkları videolar karşılığında takipçi kazanarak abone sayıları arttıkça adeta bir şirket haline geliyor. İnsanlar üreticilere abone oluyor, videolarını beğeniyor, onları takip ediyorlar. Yine de her zaman durum böyle olmuyor. Youtube’da pek çok sahte abone de mevcut. Peki, sahte Youtube aboneleri nasıl belirlenir?

Sahte Youtube Aboneleri Nasıl Belirlenir?

– YouTube Denetim Aracı

Youtube kanalınızın güvenilirliğini ölçmek ve sahte aboneleri taramak sizin elinizde ve son derece kolay.

Ücretsiz Youtube Denetim Aracı sayesinde bunu gerçekleştirebilirsiniz. Youtube Bot Analytics sayesinde herhangi bir kanalın adını girerek abone sıralamasını, video görüntülenme oranını izleyebilir, abonelerinin gerçek olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

Birçok kanal sahibi ve kullanıcı sahte abonelerden veya kendilerine bot basılmasından yakınıyor.

– Unutmayın!

Başarılı bir Youtube kanalına sahip olmanız için sahte abonelere zaman harcamak yerine kaliteli içerik üretimine zaman harcamanız gerektiğini unutmayın!

– Gerçek Abonelere Nasıl Sahip Olunur?

Gerçek abonelere sahip olmak hiç de zor değil. Yalnızca emek isteyen bir durum.

Kaliteli video içerik üretimi hazırlayarak ve farklılık yaratarak gerçek abonelere sahip olabilirsiniz. Bu sayede sizde gerçek Youtube camiasında kendinize yer edinebilirsiniz. Sizi izleyenlerden sizlere destek olmalarını isteyerek, yorumlara geri dönüş yaparak, kitlenin isteklerine karşılık vererek kanalınızı büyütebilmeniz mümkün!

Başarılı iş birlikleri, başarılı kanallar ile gerçekleştirilir. Başarılı kanallardan kasıt ise gerçek abonelere sahip, kitlesi geniş kanallardır. Birçok marka iş birliği yapmadan evvel seçeceği influencer için ön araştırma yapar ve bu araştırmada Youtube kanalı sahibinin aboneleri, tıklanma sayıları ve beğeni oranları eş verileri veriyor mu diye bakılır. Bu neden ile abone satın alınması, kanal sahibinin marka iş birlikleri yapmasına da olanak sağlamayacaktır.

Bu Yazılar da İlginizi Çekebilir

“10 Faydalı Youtube Hilesi!” okumak için buraya tıklayın.
“Youtube Fenomeni Olmak İsteyenlere 10 İpucu!” okumak için buraya tıklayın
“Az Bilinen 6 Faydalı Youtube Özelliği!” okumak için buraya tıklayın.

“Sahte Youtube Aboneleri Nasıl Belirlenir?” konumuzu paylaşmak isterseniz yazı sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Dilara Yıldırım

Dilara Yıldırım

Merhabalar ben Dilara, Selçuk Üniversitesi Reklamcılık bölümü mezunuyum. Geziyor, görüyor, yiyor, içiyor ve fotoğraf çekip, anılar yazıyorum. İnsanların görmediğini betimlemelerini sağlamak için daha çok okuyup, daha iyi yazmak için buradayım. Moblobi.com'daki köşemi takipte kalın.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı