Instagram Bağış Toplama Özelliği Nasıl Kullanılır?

Hiç şüphesiz Instagram platformu, son zamanlarda getirdiği birçok yeni özellikler ile adından söz ettirmeye devam ediyor. Sosyal medya uygulamaları arasında en çok kullanılan uygulamalarda ilk sıralarda belki de 1. sırada yer almakta. Peki, Instagram bağış toplama özelliği nedir ve nasıl kullanılır? Şimdi birlikte bu konuya bir göz gezdirelim.

Sosyal medya alanında bir hayli popüler olan Instagram, sadece fotoğraf, video paylaşma, beğenme ve arkadaşlık sitesi olarak algılanmamalı. Son zamanlarda toplumsal olaylara da tepki çekilmesi amacı ile sık sık kullanılan bir platform. Yardım kuruluşlarının da kendilerini daha iyi ifade edebildiği ve çok büyük bir kitleye ulaşabildiği için günümüz internet dünyasında çokça kendinden söz ettiriyor. Yine söylemeliyiz ki Instagram, artık sadece arkadaşlık platformu olmaktan kendini sıyırmış durumda. Dünya’nın hemen her yerine ulaşabileceğiniz markalarınızı tanıtabildiğiniz, sosyal sorumluluk projelerini gerçekleştirebildiğiniz bir alana dönüştü. Instagram bunu kendi geliştirmiş olduğu özellik sayesinde yapmakta. Peki, Instagram hesabınızda kendi bağış toplama özelliğini nasıl aktif edip kullanırsınız? Hep birlikte bu konuyu inceleyelim.

Instagram Bağış Toplama Özelliği Nasıl Kullanılır?

Bu etkinlikten yararlanabilmeniz için öncelikle Instagram hesabınızın olması gerektiğini bilmeniz gerekir. Bunun yanı sıra en az 18 yaş sınırı şartını da yerine getirmelisiniz. Yani en az 18 yaşında olmanız gerekmektedir.

Daha sonra uygulamayı telefonunuza indirin ve bu işlemin ardından hesabınıza giriş yapın. Profilinizi düzenleme alanına girin. Bağış toplama etkinliği ekle kısmına basın ve Para Toplayın seçeneğine dokunun.

Bunun yanı sıra fotoğraf ve başka kişisel bilgileri de eklemeniz gerektiğini unutmayın. Bu adımları gerçekleştirdikten sonra en son olarak bağış toplama etkinliğiniz için bir araştırma süreci olacaktır. Gönder seçeneğine tıklayın bu işlemi de gerçekleştirin.

Talepte bulunmuş olduğunuz bağış etkinliğiniz onaylanır ise, bu süreç 1 ay yani 30 gün süresince devam edecektir. Siz bunu istediğiniz kadar uzatılabilirsiniz. Kampanyanıza bağış yapan insanların, kişisel bilgilerini görme imkanınız da yer almakta. Başlatmış olduğunuz bağış kampanyasına yapılan bu bağışlar, sizin eklemiş olduğunuz banka hesabınızda toplanır.

Bu Yazılar da İlginizi Çekebilir

“Instagram’a Son Dönemde Gelen 10 Kritik Yenilik!” okumak için buraya tıklayın
“Instagram’ın Yeni Takipten Çıkarma Özelliği!” okumak için buraya tıklayın.
“Instagram Etkileşimi Nasıl Artırılır?” okumak için buraya tıklayın.

“Instagram Bağış Toplama Özelliği Nasıl Kullanılır?” konumuzu paylaşmak isterseniz yazı sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Fatma Nur Güneş

Fatma Nur Güneş

Merhaba, ben Fatma Nur Güneş. Doğuş Üniversitesi İletişim Bilimleri 4.sınıf öğrencisiyim. Moblobi.com’da içerik üretiyorum. Köşemi takipte kalın!


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı