Instagram'a Son Dönemde Gelen 10 Kritik Yenilik! - Moblobi.com
Sosyal Medya

Instagram’a Son Dönemde Gelen 10 Kritik Yenilik!


Instagramen çok tercih edilen sosyal medya platformlarından biri. Popülaritesini sürdürmek isteyen Instagram, hem kullanıcılar hem de markalar için yeni fırsatlar sunan güncellemeleri ile kitlesini büyütmeye devam ediyor. Platform, 2019 yılı içeriside kullanıcıların bile yetişmekte zorlandığı birçok güncelleme ile gündeme geldi. İlgi çekici güncellemeleri ile sosyal medya platformları arasındaki rekabeti de arttırdı. Instagramiçin yoğun geçen 2019 yılının sonuna yaklaşırken platformda yapılan bu güncellemeleri sizin için derledik. İşte Instagram’ın bu yıl içindeki güncellemeleri…

2019 yılında instagram ’a gelen 12 önemli güncelleme ne?

  • Ödeme Özelliği

Instagram, son yıllarda e-ticaret ve online alışverişiçin de çokça tercih edilen bir platform oldu. Kullanıcılar markaların paylaştığı ürünleri inceleyip eğer almak istedikleri olursa genellikle ödeme yapmak için ya bir internet sitesine ya da markaların tercih ettiği ödeme sayfalarına yönlendiriliyordu. Instagram’a eklenen “Checkout” isimli özellik ise, artık uygulamadan çıkış yapmadan “Instagram’da Ödeme Yap” butonuna tıklayarak ödeme yapmaya olanak sağlıyor.

Bunu kullanabilmek için Instagramüzerinden yapacağınız ilk alışverişte kullanıcı adı, e-posta adresi, fatura ve teslimat adresi gibi bilgileri girmeniz gerekiyor. Bu işlemi bir kez gerçekleştirdiğinizde sonraki alışverişte aynı bilgileri girmek gerekmeyecek, bunu da hemen belirtelim.

Bu arada küçük bir not daha: Instagram’dan yapılan açıklamaya göre ise bu özellik ilk olarak bazı markalar tarafından kullanılabilecek.

  • Bağış Çıkartmaları

Instagram’ın popüler olmasının en önemli sebeplerinden biri kuşkusuz Hikayelerözelliğinin olması. Instagramtarafından açıklanan rakamlara göre günlük 500 milyon insan aktif Hikayelerkullanıcısı olmuş durumda. 2019 yılının en dikkat çeken Hikayelergüncellemesi ise bağış çıkartmalarının eklenmesi oldu.

Bağış çıkartmaları ile kullanıcılar kar amacı gütmeyen vakıf ve dernekler için bağış kampanyası başlatabilecek. Böylelikle Hikayelerkullanıcılarının farkındalığını arttırırken bağış kampanyaları da yürütülmüş olacak. Yapılan açıklamaya göre bağış kapsamında toplanan gelir tamamen ilgili kuruma iletilecek.

Peki markalar için ürün etiketleme özelliği nedir nasıl kullanılır? Keşfet sekmesine eklenen yenilik ne? IGTV’de video izlemeyi sevenler için hangi yenilik geldi? Yakın arkadaşlar özelliği nedir? Instagram’a gelen mod güncellemeleri neler? Bildirimler bölümünden hangi özellik kaldırıldı? Eklenen creator hesap özelliği ne? Haberin devamında…

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN
12345Sonraki sayfa
Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı